Oyun

Bloodhunt Sistem Gereksinimleri

Bloodhunt Sistem Gereksinimleri

7 Eylül’de çıkış yapan Vampir temalı Bloodhunt, Vampire The Masquerade Evreninde geçiyor. Oyunla ilgili sistem incelemeleri ve içerik bilgileri aktarılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz senenin sonuna doğru tanıtılan Vampire The Masquerade evreninin bu yeni oyunu son günlerin en heyecan dolu bekleyişine sebep oldu. Battle Royal oyunlarının son sürprizi olarak geçtiğimiz yaz Summer Game Fest etkinliklerinde tanıtılan Bloodhunt, eğlenceli bir fragmanla tanıtılmıştı. Oyunun atmosferi gerçekçi mekân tasarımlarının da desteğiyle hemen uyum sağlayabileceğiniz bir sıcaklığa sahip. Mekânlardaki gotik mimari esintileriyle, gerçekçi kent görünümüyle ve karakter üzerinde yapılabilen farklı tasarım tercihi özellikleriyle oyun oldukça eğlenceli görünüyor. Oyun bu kadar ilgi çekerken kullanıcılar, Bloodhunt sistem gereksinimleri detaylarını araştırmaya başladı.

Bloodhunt, 2021 yılı için en çok merak konusu olan Vampire The Masquerade yapımı olarak ilgi odağı oldu. PC üzerinde çalıştırılması için 7 Eylül itibariyle yayınlanan oyunun sistem gereksinimleri için önerilen özellikler kullanıcıların merak konusu oldu. Önerilen sistem gereksinimlerini sizler için araştırdık. Ama öncesinde, Bloodhunt oyununun kökeni hakkında biraz bilgi edinelim.

Battle Royale Nedir?

Battle Royale, hayatta kalma yöntemiyle ilerleyen, mücadele üzerine oluşturulmuş bir oyundur. Kısıtlı ekipman kullanımıyla başlayan oyunda ilerledikçe yeni olanaklara kavuşmak hedefleniyor. Rakiplerin yenilgiye uğratılmasıyla ele geçirilen ekipman kullanıcıların daha güçlü ilerlemesine yardımcı oluyor.  Oyuncuların elenmesi suretiyle ilerleyen oyunda giderek oyun sahası küçülür ve en son hayatta kalan oyuncu kazanır.

Battle Royale oyun türünün kökeni 20 yıl öncesine dayanır. Battle Royale, 2000 yılında Japon yönetmen Kinji Fukasaku yapımı bir filmdir.  Oyunun yaratılmasında esin kaynağı olan film, bir adada geçen hayatta kalma temalı bilim kurgu yapımıdır. Film, aynı zamanda aynı isimle yazılmış bir romandan uyarlanmıştır. Uyarlama yapılan kitap ve film, rol yapma oyunu için paha biçilmez bir kurguya ve hikâye evrenine sahip.

Vampire The Masquerade Nedir?

Vampire The Masquerade Nedir
Gotik, fantastik bir atmosferle bütünleşmiş oyun, tarihsel olarak da oldukça ilgi çekici bir hikâyeye sahip.

Bloodhunt’ın atmosferini daha iyi anlamak adına, aynı evreni paylaştığı Vampire The Masquerade’i tanımak yerinde olacaktır. Vampire The Masquerade, World of Darkness serisinin ilk masa üstü rol yapma oyunu olarak 30 yıl önce yayınlanmıştır. Gotik, fantastik bir atmosferle bütünleşmiş günümüz dünyasının etkileyici bir yansıması olan oyun, tarihsel olarak da oldukça ilgi çekici bir hikâyeye sahiptir. Oyunun evreniyse Orta Çağ karanlığını hissettiren bir yapıya sahip.

1600’lerin karanlık Orta Çağ efsaneleriyle şekillenen oyunun hikâyesi Engizisyon’a ve vampir efsanelerine dayanır. Engizisyon ve doğaüstü varlıkların ortaklığıyla vampir aileleri avlanmaya başlar. Tehlikeye karşı gizlenmek gerektiği fikri üzerine toplanan konsey, Toreador Raphael de Corazon’un önerisiyle Camarilla birliği oluşturulur.  Vampir ailelerinden daha kibirli bir grup gizlenmek yerine savaşmak gerektiğini savunur ve Sabbat’ı kurar. Camarilla gizlilik içinde teşkilatlanan yapısını yasalarla kesinleştirir ve Masquerade adı verilen sistemle her şeyi kurallara bağlar. Bu kuralların belirlenmesiyle beraber vampirlerin varlığını açık edecek şekilde davranmak ölümle cezalandırılmaya başlar. Klanını tehlikeye atacak şekilde davranan ve vampirleri deşifre edenler, ödül avcıları tarafından katledilir.

Bloodhunt Sistem Gereksinimleri Neler?

Bloodhunt Sistem Gereksinimleri Neler
Önerilen ya da minimum ihtiyaç duyulan sistem gereksinimlerine sahipseniz Bloodhunt’u, ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Sharkmob’un geliştirdiği Vampire The Masquerade evreninin yeni oyunu Bloodhunt’ın PC üzerinde oynanabilmesi için ihtiyaç duyulan sistem gereksinimleri açıklandı. Oyunu ortalamanın az üzerinde özelliklere sahip PC’lerin destekleyeceğini söyleyebiliriz.

Önerilen ya da minimum ihtiyaç duyulan sistem gereksinimlerine sahipseniz Bloodhunt, ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir oyundur. Steam üzerinden ücretsiz olarak oyunu indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Oyunun konsollar için henüz tanıtımı yapılmadı, yakın bir zamanda konsollarda da oyuna ulaşma imkânı bulabileceğiz gibi görünüyor.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel i5-7400/AMD Ryzen 1300X veya daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Grafikler: Nvidia GTX 970/Radeon RX 580 veya daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11 Bloodhunt
 • Ağ: Geniş bant internet bağlantısı
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar: HDD

Önerilen İyileştirilmiş Sistem Gereksinimleri:

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel i7-8700K/AMD Ryzen 5 3600X veya daha iyisi
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Grafikler: Nvidia GTX 1080 / Radeon RX Vega 64 veya daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar: SSD tavsiye edilir.

Dünyanın en zor oyunlarından 10 tanesini duymak ister misiniz? İşte oyuncular tarafından seçilen Dünyanın En Zor 10 Oyunu.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir