FinansEkonomi

CVP Coin Nedir? CVP Coin Yorumları

cvp coin nedir

CVP Coin nedir? PoweerPool kuruluşunda bulunan, Ethereum alt yapısına sahip yerel kripto para birimidir. CVP coin 2020 yılında piyasaya girmiştir. Vizyonu baz alınarak incelendiğinde protokol oylama gücünü bir defada bitirdiği de görülmektedir. Bir defada bitirme yollarından birisi de geliştirdiği yönetim sistemleri olmuştur. Seçmenlerin zaten bulunan kayıtsızlık sorunları ile de ilgilenmiştir. Bu da sorunu çözmekte önemli bir katkı sağlamıştır. Token olarak başlamış olan CVP, bundan sonra coin olarak yoluna ve ilerlemeye devam edecektir. Hazırladığımız bu yazıda, son dönemin gözde coinlerinden biri olan CVP Coin yorum ve detaylarını açıklamaya çalıştık.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

CVP Coin Yorum

cvp coin yorum
Yapılan yorumlara göre CVP Coin henüz yolun başındadır.

CVP Coin yeni bir projedir ancak yeni bir proje olduğu halde alt coin borsa listesinde yer almaktadır. Bu liste dünya genelinde bulunan en hacimli ve en büyük listedir. CVP Coin bu anlamda isteklerini arttırmış, pek çok sözleşme yapmış ve yadsınamayacak bir ölçüde de çalışmıştır.

Çalışma konusunda oldukça hızlı bir ilerleme göstermiştir. Şirketin açıklamaları doğrultusunda token olarak başlamış olan bu ilerleme coin olarak sürecektir. CVP Coin merkezi bulunmayan bir protokol sunmaktadır. Kullanıcılardan talep toplama amacında olan CVP Coin’in kendilerini başarı ile gizlemekte olan bir ekibi bulunmaktadır. CVP Coin bu tarz bir yaklaşımla gelecekte projenin tutması doğrultusunda önlem almaktadır. Kısacası CVP Coin bir havuzdur ve Ethereum alt yapısında oluşturulmuş olan kripto parayı desteklemektedir.

CVP Coin yorum değerlendirmesinde belirtmek gerekir ki gözükenin ardında büyük bir Defi havuzu bulunmaktadır. CVP Coin almakta olanlar, Defi protokolünde ortaya çıkan ve devam eden oylamada talep edilmemiş olan, havuzlanmış yönetişim belirteçleriyle alakalı oylamanın yapılacağına karar vermektedir. Her kişi, bir oy gibi sayılmaktadır. Ancak sistemin bütün alanlarında bulunabilmek için daha çok token satın alınması gerekmektedir. Daha çok token daha fazla stakeyle beraber daha çok getiri sağlamaktadır. Kazan kazan üstüne kurulan bir platformdur. Ancak daha yolun başında olduklarını da ifade etmek gerekmektedir.

CVP Coin Geleceği

cvp coin geleceği
CVP Coin, geleceğe dair hedeflerini açıklamıştır.

CVP Coin, yeni bir projedir. Dünyanın en hacimli ve en büyük borsasında listelenmiştir. Kendisine daha fazla talep toplamaya başlamış bulunmaktadır. Birden çok sözleşmede çalışmaktadır ve büyük bir hızla ilerlemektedir. CVP Coin geleceği konusunda resmi kaynaklar vasıtası ile yaptığı açıklamada, öncelikle token olarak yola başladıklarını ancak yolda MainNet yapmak suretiyle ana ağlara geçtiklerini ve coin olarak da yola devam edeceklerini kaydettiler.

Diğer taraftan paylaşmış oldukları yol haritasında 2021-2022 sezonuna ait ana ağ projeleri başladıktan sonra belirlenen hedeflerinde kripto para dünyasına sunacakları ağların sınırı olmayacaktır. Güvenlik denetimi olduktan ve bütün protokol özellikleri test olduktan sonra başlayacaktır. Daha sonra PowerPool büyüyecek, topluluğun kontrol ettiği defi protokol yönetiminde gerçek anlamda bir güç olabilmek için daha çok likidite çekecektir.

CVP Coin Resmi Bilgiler ve İnceleme

cvp coin resmi bilgiler
CVP Coin şirketi bazı resmi açıklamalar yapmıştır.

CVP Coin bağlı olduğu kuruluşla ilgili olarak resmî web sitesi vasıtasıyla şu açıklamaya yapmıştır: CVP Coin protokolü, kasa, meta yönetimi ve hisse senedinden ek getiri kazanmak için endekslerde/portföylerde depolanmış olan sermayeyi kullanmaktadır.

PowerPool; protokal yükseltilmesi, portföy strajeleri, yeni endeksler, meta yönetim gücünün kullanılması da dahil olmak üzere CVP belirteç sahipleri tarafından yönetilmektedir. Merkeze bağlı olmayan kripto para birimi CVP Coin hakkında şunları belirterek kısa bir açıklama da bulunmuştur: CVP Coin PowerPool protokolünü yönetmekte olan bir yönetim belirteci olmaktadır. CVP sahipleri yeni endeksleri, hazine yönetimini, protokol yükseltmelerini, portföy strajilerini ve meta yönetim gücünün kullanımını onaylamak için oy kullanmaktadırlar.

Power Agent bakıcıları, CVP’yi depozite olarak kullanmaktadırlar. Ek olarak protokol ücretleri, CVP’yi xCVP ’ye (Yakında) stake edenlere dağıtılmaktadır.

CVP Coin Teknik Bilgiler

CVP Coin’in kuruluş ismi PowerPool, kriptopara birimi CVP, türü Token, Alt yapısı Ethereum Xday, sertifikası yok, kategorisi Defi, toplam arzı 100 milyon adet, maksimum arzı 100 milyon adet, dolaşan tedarik 33 milyondur. CVP stake yapılınca ödül hemen kazanılır, 10 hafta süresince hak kazanmaktadır.

CVP Coin Özellikleri

cvp coin özellikleri
CVP Coin nakıt akışında kullanılmaktadır.

CVP Coin nedir sorusunu yanıtlayabilmek için özelliklerinden bahsetmek gerekir. Küresel Binance çapta pek çok borsada listelenmeyi başaran CVP Coin birinci sırada en büyük alım satım hacmi nedeniyle olan Binance borsasından satın alınabilmektedir. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasında ise listelenmektedir.

Aynı zamanda seçenek olarak Okex, Hitbtc ve Gate borsalarında da alım satımı yapılıyor. Ayrıca Ethereum ile CVP token almak istendiğinde Uniswap seçilebilmektedir. Henüz yerli borsalarda listelenmemiştir ama Binance Türkiye borsasından alınabilmektedir.

Bu kapsamda CVP Coin özellikleri de şöyledir:

  • Meta-yönetim değe yaratma modeli: CVP belirteci, birleştirilmiş olan belirteçlerin oylama gücüyle alakalı karar vermesi için gereken tek belirteç olmaktadır. Bu ise daha büyük olan TLV’nin CVP token sahiplerinin elinde bulunan oylama gücü ile alakalı olduğu anlamını taşımaktadır.
  • Endesk yönetimi: CVP belirteç sahibi olanlar, belirteç kümesini (Belirteçleri kaldır ya da ekle) belirteç ücretlerini ve ağırlılıklarını değiştirebilecekleri anlamını taşımakta olan PowerIndex’leri yönetmektedir.
  • Bir belirtecin endekste her eklenmesi/değiştirilmesi/kaldırılması bu belirteçlerin kapitalizasyonunu ve fiyatını büyük ölçüde etkilemektedir. TVL’nin, CVP token’in Defi pazarında bulunmakta olan etkisiyle alakalı olduğu anlamına gelmektedir.
  • Gelecekteki nakit akışları: PowerIndex’ler özel olan bir sözleşme (CVP hazinesi) üstünden takas, çıkış ve giriş ücretinin birazını toplamaktadır. Toplanmış olan ücretler ise aktif CVP token sahiplerine dağıtılmaktadır. Faaliyet ölçüsü topluluk tarafından tanımlanmaktadır. Şu anda bulunan vizyon uygunluğun Cvvp’nin özel olan bir sözleşmeye kilitlenmesine ve tekliflerin sıklıkla oylanmasına dayanması olmaktadır.
  • PowerOracle yönetimi ve katılımı: CVP Coin sahipleri CVP ’lerini PowerOracle’da stake edebilmektedirler. PowerOracle’nin balıkçılar pozisyonu ve fiyat muhabirliğinde çalışmasına katılarak%50 civarı APY kazanabilmektedirler. Fiyat beslemeleri seti, CVP token sahipleri tarafından da düzenlenmektedir.

CVP Hangi Borsalarda?

cvp coin hangi borsada
CVP Coin, Binance başta olmak üzere pek çok borsada yer almaktadır.

CVP Coin nedir sorusundan sonra en çok merak edilen şey hangi borsalarda yer aldığıdır. CVP Coin resmi kaynak adresleri arasında CVP coin resmî web sitesi, CVP Coin beyaz sayfa adresi, CVP Coin market verileri ve CVP resmi sosyal medya hesabı yer alır. Bunun yanında CVP Coin’in yer aldığı borsalar ise şöyledir:

  • Binance,
  • Hitbtc,
  • Okex,
  • Huobi Global,
  • Token bazlı satım ya da alım için genel olarak Uniswap tercih edilmektedir.

Yukarıda belirtilen borsalardan birisiyle CVP Coin alımı yapılabilir. Ancak önce borsa üstünden bir üyelik almalısınız. Daha sonra ise borsa içinden istediğiniz kadar parayı CVP Coin’e yatırabilirsiniz. Böylece bu coinde kripto para sahibi olacaksınız. Binance Türkiye Borsası genelde CVP Coin için birinci sıradadır.

Eğer kripto para piyasasında yer almak istiyorsanız pek çok şeyi öğrenmeniz gerekir. Binance’e Para Nasıl Yatırılır? yazımıza göz atarak başlangıç yapabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir