Sinema

En Güzel Köpek Filmleri: Hayvanseverler İçin Eşsiz Bir Liste

En Güzel Köpek Filmleri

Sevimli ve sevecen tavırlarıyla her zaman insanların en sadık dostları olan köpekler ile ilgili bir birçok film de çekilmiştir. Beyaz perdeye damgasını vuran macera filmleri arasında yer alan ve büyük ilgi gören en güzel köpek filmleri listemizi sizler için hazırladık.

K-9 (1989)

K-9 (1989)
K-9 (1989)

Başarılı aktör James Beluchi’nin başrölünde yer aldığı macera dolu filmde Harika olarak tanınan ajan Maverick’in azılı bir suçluyu durdurmak birlikte çabaladıkları polis köpeği K-9 ile ilişkisi anlatılmaktadır. Filmin yönetmenliğini Rod Daniel üstlenmiştir. Onun bu başarılı yapımı en güzel köpek filmleri listesine zorlanmadan girmiştir. Macera ve aksiyon ögelerinin işlendiği film IMDb’den 6.0 puan almıştır.

Beethoven (1992)

Beethoven (1992)
Beethoven (1992)

En güzel köpek filmleri arasında olan Beethoven yapımı başarılı yönetmen Brian Levant imzasını taşımaktadır. Filmde Newton ailesine yeni katılan köpek Beethoven, tüm ailenin sevinç kaynağı olur. Ancak Beethoven gün geçtikçe şişmanlamaya başlar ve veterinere götürülür. Veteriner Dr. Varnick aslında hayvan deneyleri yapan bir bilim adamıdır. Bir gün Beethoven’i kaçırmak için adam tutar. Fakat ilk önce Ailenin babası olan George ile mücadele etmek zorundadır. Filmin oyuncu kadrosunda O-Lan Jones, Nancy Fish ve Patrick LaBrecque gibi usta isimler yer almaktadır. Film IMDb’den 5.6 puan almıştır.

Lassie (1994)

Lassie (1994)
Lassie (1994)

Dram, aile ve komedi ögelerinin derinlemesine işlendiği en güzel köpek filmleri arasında sevilen bir yapım olan Lassie filminin yönetmeni Charles Sturridgedir. Oyuncuları ise Peter O’Toole, Samantha Morton ve John Lynch’dir.  Filmde Turner ailesinin hayatlarını değiştirip Virginia eyaletine taşıdıktan sonraki süreci anlatılmaktadır. Turner ailesinin en küçük çocuğu olan 13 yaşındaki Matt’in yeni geldikleri yerde hiçbir arkadaşı kalmamıştır. O da eve yeni gelen Lassie isimli sevimli ve dost canlısı köpek ile arkadaşlık kuracaktır. Film IMDb’den 5.9 puan almıştır.

101 Dalmaçyalı (1996)

101 Dalmaçyalı (1996)
101 Dalmaçyalı (1996)

En güzel köpek filmleri denilince ilk akla gelen filmlerden birisi olan 101 Dalmaçyalı filmi kötü bir kadının şehirdeki tüm yavru dalmaçyalı köpekleri kaçırmak istemesi ve bunun için verdiği mücadeleleri anlatmaktadır. Ancak Perdy ve Pongo isimli köpekler küçük bebeklerini bu kötü kadına vermeyi asla istememektedir. Harika bir macera filmi olan yapımın yönetmen koltuğunda başarılı ve tanınan isim Stephen Herek oturmaktadır. Oyuncuları ise Glenn Close, Jeff Daniels ve Joely Richardson gibi ünlü isimlerdir. Film IMDb’den 5.7 puan almıştır.

Hachiko (2009)

Hachiko (2009)
Hachiko (2009)

Oldukça acıklı hikayesi ile akıllardan silinmeyen Hachiko filmi gerçek bir hayat hikayesini konu almaktadır. Filmde, profesör Parker Wilson ile tren istasyonunda bulup sahiplendiği köpek arasında olan güçlü dostluk işlenmektedir. Uzun yıllar boyunca sahibini işe giderken tren istasyonuna götüren ve o dönene kadar oradan ayrılmayan Hachi ve sahibinin dostluğunun ünü tüm dünyaya yayılmıştır. Hatta dostluk simgesi olarak Hachi’nin heykeli gittiği tren istasyonuna dikilmiştir. Ünlü yönetmen Lasse Hallström imzalı bu filmin oyuncu koltuğunda ise tanınan oyuncu Richard Gere yer almaktadır. Film IMDb’den 8.1 gibi yüksek bir puan almıştır.

Max (2015)

Max (2015)
Max (2015)

Dram ve macera ögelerinin kullanıldığın filmde Amerikan Deniz piyadeleri birliğine mensup olan özel eğitimli köpek Max’ın maceraları anlatılmaktadır. Afganistan’daki savaşa da katılan Max burada insanın içini burkan bir hikayeye konu olmuştur. Acıklı senaryosu ile dikkatleri üzerine çeken filmin yönetmenliğini Boaz Yakin üstlenmiştir. Film IMDb’den 6.7 puan almıştır.

Dog Day’s (2018)

Dog Day’s (2018)
Dog Day’s (2018)

Duygu ve dram dolu görüntüler ile izleyicileri hüzünlendiren filmde, köpekleri sayesinde birleşen ve aralarında büyük bir aşk başlayan çift anlatılmaktadır. Filmin yönetmeni başarılı işleri ile bilinen Ken Marino’dur. Oyuncuları ise Vanessa Hudgens, Nina Dobrev ve Finn Wolfhard’dır. Dram ve komedi türünde çekilen filmin IMDb puanı ise 6.2’dir.

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (2019)

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (2019)
Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (2019)

Garth Stein’in, en çok satanlar listesinde yerini alan ve 23  dilde çevirisi yapılan sevilen kitabı The Art of Racing’den uyarlanmıştır. Başrollerinde Milo Ventimiglina ve Amanda Seyfried’in bulunduğu filmde Enzo isimli yaşlı bir köpeğin gözünden hayata şefkat dolu bir gözle bakılır. Sevimli köpek, tüm yaşamını çevresindeki dünyayı gözlemleyerek geçirmektedir. Enzo’nun sahini Denny’in ise kızı ve eşinde beyin tümorü vardır. Bütün aileye pozitif enerji veren Enzo, sahibi Denny’in pistteki yarışlarında da adeta başrol oluyor. Komedi ve dram başarılı yapımlardan birisi olan Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı, IMDb’den 7.6 puan almıştır.

A Dog’s Journey (2019)

A Dog’s Journey (2019)
A Dog’s Journey (2019)

İzleyen kişilerin içinde sevgi tohumlarını yeşertecek olan dram ve aile konulu bu filmde sevimli bir köpek olan Bailey önemli bir karar vererek hayatının yolculuğuna çıkar. Bu yolculukta kendini Ethan isimli sevimli ve sıcak bir adamın yanında bulur. Ethan’ın torunu olan CJ Bailey’le birlikte sevgi ve sadakat ile örülmüş harika bir bağ kurar ve birbirlerini daima korur ve kollarlar. Yönetmen koltuğunda Gail Mancuso’nun olduğu bu filmde, oyuncu kadrosunda ise Marg Helgenberger ve Betty Gilpin gibi başarılı isimler yer almaktadır. Film, IMDb platformundan 7.5 puan almıştır. Dolayısı ile en güzel köpek filmleri listesinde yer almaya da hak kazanmıştır.

Corgi (2019)

Corgi (2019)
Corgi (2019)

Animasyon filmi kategorisinde yer alan ve izleyen kişilerin yüzünde gülücükler oluşturan Corgi filminin yönetmen koltuğunda Ben Stassen ve Vincent Kesteloot oturuyor.  Filmde kraliyet ailesinin yaramaz köpeği Corgi Rex, buradan Londra’daki köpek evine gönderilir. Lüks ve konfor içindeki hayatı tamamen tersine döner. Corgi bu bambaşka ortama uyum sağlamaya çalışmaktadır. Başarılı ve vizyona girdiği dönemde oldukça beğeni toplayan film IMDb’den 4.8 puan almıştır.

Togo (2019)

Togo (2019)
Togo (2019)

Filmde, salgın hastalığın pençesine düşen bir kasaba anlatılmaktadır. Kasabanın kaderi, Togo adlı köpeğe ve onun sahibi Seppala’ya bağlıdır. Kasabaya en yakın tedavi merkezi 600 mil ötededir. Kasabadan tedavi merkezine hasta taşıyan Seppala ve onun Togo adlı köpeği kasabanın bahtını değiştirmek için çabalamaktadır. Aile ve macera ögelerinin yer aldığı film IMDb’den 8.0 puan almıştır. Aynı zamanda en güzel köpek filmleri arasında da yer alır.

Lady ve Tramp (2019)

Lady ve Tramp (2019)
Lady ve Tramp (2019)

Hem macera hem de romantik türlerinde çekilen filmin yönetmeni Charlie Bean’dır. Filmde çok iyi bakılmış köpek Lady ile yaşamı boyunca sokak köpeği olan Tramp’ın hikayesi anlatılmaktadır. Lady, sevimli köpeğin yaşamını merak eder ve onunla arkadaş olur. Tramp sokak hayatının güçlüklerini Lady ile paylaşır. Bundan sonra aralarında samimi ve güzel bir arkadaşlık ve etkileşim meydana gelir. Film IMDb’den 6.3 puan almıştır.

Sadık Dostum (2019)

Sadık Dostum (2019)
Sadık Dostum (2019)

Sadakat ve sevgi duygusunun yoğun bir şekilde işlendiği bu filmde sahibini bulabilme için tam 400 mil yol yapan sadık dostun hikayesi anlatılır. Hayvan sevgisi ile dolu olan Lucas isminde bir adam metruk bir binada sevimli Bella’yı bulur ve onu sahiplenir. Ancak Lucas’ın bulunduğu apartmanda komşular tarafından istenmeyen Bella başka bir aileye sahiplendirilir. Bela yeni ailesinden memnun kalmaz. Eski sahibi Lucas’ı bulmak için uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkar. Yönetmen koltuğunda Charles Martin Smith’in bulunduğu filmin oyuncuları ise Ashley Judd, Jonah Hauer King ve Edward James Olmos’tur. Film IMDb’den 6.7 puan almıştır.

Vahşetin Çağrısı (2020)

Vahşetin Çağrısı (2020)
Vahşetin Çağrısı (2020)

Macera türünde izleyicilerin beğenisine sunulan filmin yönetmen koltuğuna Chris Sanders bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Harrison Ford, Omar Sy, Dan Stevens gibi başarılı oyuncular bulunuyor. Filmde bir kızak köpeğinin Alaska bölgesinde vahşi yaşam koşullarında hayatta kalmak için verdiği mücadele anlatılmaktadır. Kızak köpeği olan Buck, Kaliforniya’daki evinden koparılıp, kızakları çekmesi için oldukça zor koşullara sahip Alaska bölgesine götürülür. Mutlu yuvasından bir anda koparılıp bu zor koşullara uyum sağlamaya çalışan Buck’a ilk olarak posta dağıtım işleri verilir. Yavaş yavaş bu vahşi hayata alışan köpek Buck aynı zamanda kendisini de keşfetmeye çalışmaktadır.

Film dünyaca ünlü film değerlendirme platformu olan IMDb’den 6.8 puan almış ve izleyicilerin beğenisini toplamıştır.

Sevimli hayvanları izlemeyi hepimiz çok severiz. Ancak bazı hayvanlar vardır ki, onları kesinlikle sevimli oldukları için izlemiyoruz. Köpek Balığı Filmleri: Kanı Bol Korkusu Çok Olan Bir Liste yazımızla siz de hayvanlara başka bir pencereden bakabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Beethoven filminin IMDb puanı kaçtır?

1992 yapımlı eserin IMDb puanı 5.6’dır.

Vahşetin Çağrısı filmi kaç yılında çekilmiştir?

En güzel köpek filmleri listesinin belki de en yeni yapımı olan eser 2020 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştır.

En güzel köpek filmleri nereden izlenir?

Bu filmleri Netflix, Disney + ve Prime Video gibi platformlar üzerinden izleyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir