TeknolojiGündem

İnterkom Sistemleri ve Görüntülü Diafon

interkom sistemleri ve goruntulu diafon

Konutlarda iletişimi ve güvenliği sağlamak amacıyla interkom sistemleri, son dönemlerde çok tercih ediliyor. Bunun yanı sıra görüntülü diafonlar, hem iş yerleri hem de evler için önemli bir ihtiyaç haline geldi. Siz de binanızda güvenlik için interkom sistemleri kullanmak isteyebilirsiniz. Bu noktada firmaya dikkat ederek doğru sistemlere sahip olmanız mümkündür. Bas-IP ile iletişim kurarak interkom sistemleri için istediğiniz gibi hizmet alabilirsiniz.

İnterkom Sistemleri Nedir?

Interkom Sistemleri Nedir
Yaşam kalitenizi iyileştirmek için siz de Bas-IP interkom sistemleri tercih edebilirsiniz.

İnterkom sistemleri, konut sakinlerine ve misafirlerine özel olarak geliştirilir. İçinde bulunduğunuz konuta bu sistemler sayesinde yabancılar giriş yapamaz. Gelen ziyaretçilerin kontrolünü sağlamak amacıyla birbiriyle bağlantılı şekilde çalışır. Video gözetim ve erişim kontrol sistemi gibi birçok farklı önlemin alınması gerekir. Girişte konuta girecek olan kişiyi ilk olarak interkom sisteminin giriş paneli karşılamalıdır.

Bas-Ip, farklı tasarımlarıyla ve çeşitli renkleriyle bu sistemleri size sunar. Kurulum aşamasından önce firma, tüm aşamaları test eder. Konuta uygun olarak interkom sistemlerini geliştirir. Sistemin sürekli bir biçimde çalışmasını sağlar. Bunun için mobil uygulama üzerinden internetle bağlantı gerekir. Ancak internet bağlantısı olmadığı takdirde arama, dairedeki bir başka cihaza kopyalanır.

Link yazılımı sayesinde bir apartmanda var olan başka Bas-IP ekipmanına bağlanmaya izin verir. Esnek bir biçimde dünyanın her yerinde yönetim sağlayabilirsiniz. Tablet, iOS ve Android gibi cihazlara bağlantı yapılır. Girişte kurulan panellerle sürekli kayıt alınır. Bu IP kameralar, Bas-IP monitörlerinde görüntülenebilir. Yaşam kalitenizi iyileştirmek için siz de Bas-IP interkom sistemleri tercih edebilirsiniz.

Interkom Sistemleri Avantajları

Diafon sistemleriyle kıyaslandığında interkom sistemleri daha fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Genel olarak işyeri veya apartmanların güvenliği için vazgeçilmez sistemlerdir. İhtiyacınıza göre bu sistemler, çeşitlilik gösterir. İnterkom sistemlerinin size sağladığı avantajlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Görüntülü ve anlık iletişim sağladığı için apartmana şüpheli kişilerin girmesi engellenir.
 • Sistem üzerinden birçok alan görüntülenebilir.
 • Dairelerle sesli, görüntülü iletişim sağlanabilir.
 • Yangın ve hırsız alarmları bu sistemlerle yönetilebilir.
 • Çevredeki marketlerle iletişim kurulabilir.
 • Akıllı ev sistemleriyle uyumludur.
 • Uzaktan yönetime elverişlidir.

Bas-IP firmasını tercih ederek siz de konut güvenliğini ve daha fazlasını interkom sistemleriyle sağlayabilirsiniz.

Görüntülü Diafon Nedir?

Görüntülü diafon
Görüntülü diafon, gelen aramaları almak için mekan içine kurulan sistemlerdir.

Görüntülü diafon, gelen aramaları almak için mekan içine kurulan sistemlerdir. Bir Ethernet kablosuyla internete bağlanır. Aynı ağda ek monitörler, kameralar ve çağrı panelleriyle çalışabilir. Karmaşık bir sistem olarak gözükse de birçok açıdan kapsamlı bir çözüm sunar. Akıllı telefon, tablet gibi cihazlarınızdan bu sistemi kontrol etmeniz mümkündür. Mobil cihazınıza yönlendirdiğinizde birçok işlemi yapabilirsiniz.

Cihaza yönlendirmeyi ayarladıktan sonra ziyaretçilerle konuşabilir ve kapıyı açabilirsiniz. Bu konuda Bas-Ip mükemmel çözümlerle karşınızda! Renkli ekranlar sayesinde görüntüyü net bir biçimde almanızı sağlar.  Çoğu modeli için dokunmatik ekran seçeneği vardır. Kurulum esnasında herhangi bir zorluk yaşamanıza engel olur. Bunun için görüntülü diafon sistemlerine Türkçe dil seçeneği sunar.

Görüntülü Diafon Avantajları

Bas-IP ile sahip olacağınız görüntülü diafonlar, işlevlerinden dolayı birçok avantaj sağlamaktadır. Daha güvenilir bir ev yönetimi için siz de bu sistemi tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki listede Bas-IP sistemlerini seçtiğinizde sağlayacağınız avantajları görebilirsiniz:

 • İhtiyacınıza uygun çözümleri bulabilirsiniz.
 • Apartmanınızda bulunan asansörün kontrolü sağlanabilir.
 • Apartman sakinleri, gelen misafirlere kapıyı açabilir.
 • Kapıcıyla veya güvenlikle iletişim kurulabilir.
 • Güvenlik için videolar kaydedilir ve DVR sistemine aktarılır. Bunlar Bas-IP interkom monitörleriyle izlenebilir.
 • Cihazlar tek bir sistem üzerinden yönetilebilir.

Yukarıdaki avantajlar için siz de Bas-IP firmasını tercih edebilirsiniz. Bu sayede apartman güvenliğini en üst düzeyde sağlamanız mümkündür. Firmayla iletişime geçerek interkom sistemleri ve görüntülü diafonlarla alakalı daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir