Bakım

Kaş Pudralama Nedir? Acıtan Bir İşlem midir?

kaş pudralama nedir?

Günümüzde güzellik ve bakım sektörü oldukça talep gören sektörlerden birisidir. Bu sektörde çok sık uygulanan kaş pudrası tekniği ise bitkisel içerikli bir işlemdir.  İşlem kalıcı makyajın cildin üst tabakasına uygulanmasıdır. Son derece kolay uygulanan bu teknik, kaşlara tamamen makyajla kaplanmış izlenimi vermek isteyenler için idealdir. Peki kaş pudralama tekniği nedir? Bu sorular ve daha fazlası için okumaya devam edebilirsiniz.

Kaş Pudralama Nedir?

Kalıcı makyaj, cilt ile reaksiyona girmeyen doğal boyalar kullanılarak yüzün birçok bölgesine uygulanabilen oldukça popüler bir yöntemdir. Eğer kaşlarınız için kalıcı makyaj istiyorsanız en iyi teknik pudradır. Kaş pudrası; cildin üst tabakasına mikro iğnelerle, kalıcı ve bitkisel bir makyaj bazı kullanılarak uygulanmaktadır. Pudra tekniğinde kaşlar için farklı bir etki yaratılır. Renkler biraz bulanık ve geçişlidir.

Pudra tekniği ile kaşlar yeniden şekillendirilebilir, kalınlaştırılabilir ve boşluklar doldurulabilir. Uygulama sırasında kaşlar yüzün büyüklüğüne ve istenilen şekle göre çizilir. Ardından işlemin konforlu ve ağrısız olması için uyuşturma kremi sürülür. Kalıcı makyaj ve mikro iğneler kullanılarak kaşlar şekillendirilir. Tozlama tekniği, profesyoneller tarafından steril ekipman ve kaliteli ürünler kullanılarak yapıldığında zararsızdır.

Kaş Pudralama mı Microblading mi?

Kaş Pudralama mı Microblading mi
Kaş pudralama ile microblading birbirlerine benzer yöntemlerdir.

Kaşlar, ifademizin odak noktasıdır. Sessiz olduğumuzda bile kaşlarımızın o anki ifadesi ruh halimizi yansıtabilir. Bu nedenle, üzerinde işlem yaparken dikkatlice düşünmek gerekir. Öncelikle profesyonellerin tasarımlarına baktığınızda bunun bir sanat eseri olduğunu düşünmemek elde değil. Her ince ve pürüzsüz kaşı çizmek kolay gibi görünse de öyle değildir. Burada sizlere bu iki uygulamadan bahsedeceğim.

Kaşlara yapılan uygulamalar da uzman tavsiyesi ile cilde göre gelişir. Cildin epidermisindeki kuru cilt, boyayı daha iyi tutar. Doğru teknik ve baskı ile çalıştığınızda vuruşlarda dağılma olmamalıdır. Ayrıca kaşlarda biraz yamalar varsa tercih microblading yönteminden yanadır. Yerel uygulamalarda bu süreç doğal olduğu için bütünlüğü göze çarpmadan oluşturulabilir.

Profesyonellere microblading uygulama konumu bu anlamda çok farklıdır. Kıl tekniklerini kadın ve erkekten bağımsız olarak uygulayabilirler. Üstelik yerel çalışmalarla daha çok müşteri çekerler. Ancak, yağlı ve karma ciltler bu konuda kuru ciltler kadar şanslı değildir. Bu cilt tipleri için makyaj yapması oldukça zor olduğu gibi bu süreci atlatmak da bir o kadar zordur. Cildimiz tarafından salgılanan yağ epidermise ulaşarak boya ile etkileşerek boyanın deriden atılmasını hızlandıracaktır. Microblading, kalıcı makyajın üzerine bir kat olarak yapıldığından kalıcılığı pudraya göre daha kısadır. Powdering, yağlı ve karma cilde sahip kişiler için önerilen uygulamadır.

Microblading hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere: Microblading Sonrası Su Değerse Ne Olur? İşlem Silinir mi?

Pudralama Kaş Modelleri

Pudralama Kaş Modelleri
Pudralama yöntemi ile farklı kaş modelleri çizilebilir.

Yüz şekline uygun düz kaş modelleri yükselişte. Uzmanlar da bu tür kaşların yüzün daha genç görünmesine yardımcı olduğunu doğruluyor. Diğer kaş modelleri ise şöyledir;

  • Düz Kaş,
  • Kalın Kaş,
  • Kavisli Kaş,
  • Doğal Kaş,
  • Kontür Kaş.

Bu kaş şekilleri genellikle yüz tipine ve müşterinin tercihine göre yapılmaktadır. Oldukça popüler olan bu modeller kaş pudralama tekniğinde kullanılmaktadır.

Kaş Pudralama Acıtır mı?

İşlemin konforlu ve ağrısız olması için işlem öncesi ve işlem sırasında uyuşturma kremi uygulanır. Kalıcı makyaj için özel olarak tasarlanmış bu kremleri kullanırsanız; işlem sırasında kaşları ağdalarken ağrı hissetmezsiniz. Yüzün boyutuna ve tam olarak alan üzerinde istenilen şekle göre bir çizim oluşturulur. Ardından uygulama başlar ve yaklaşık 30 dakika sürer. Daha sonra, çalışma alanını korumak için özel koruyucu kremler sürülür. İkinci iletişim oturumu en az 28 gün sonra yapılmalıdır.

Kaş Pudralama Kalıcı mıdır?

Kaş Pudralama Kalıcı mıdır?
Pudralama tekniği uzun süre kalıcılık sağlar.

Birçok insan pudralama tekniğinin kalıcılığını merak etmektedir. Buna yanıt olarak söylenebilir ki bu tekniğinin dayanıklılığı; cilt tipine göre değişir. Ayrıca kişi sigara içiyorsa, bronzlaşıyorsa ve bronzlaşma alışkanlığı varsa bu süre minimum 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Uygulama dayanıklılığı ve konsolidasyonu konusunda en az 2 seans yapmanız gerekmektedir.

Evde Kaş Pudralama

Kaş pudralama, malzemeleri ve tekniği bakımından profesyonellik isteyen bir işlemdir. Kalıcı makyaj olduğu için de yapılan hataların geri dönüşü normal bir makyajdan daha zordur. Bu yüzden kendinizi bir uzmanın ellerine bırakmanız daha sağlıklı sonuçların çıkmasını sağlamaktadır. Böylelikle yüz tipinize uygun, doğal ve çekici kaşlara sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Microblading Üzerine Pudralama Yapılır mı?

Genelde bu iki tekniğin üst üste uygulanması tavsiye edilmez. Bunun yerine kendi cilt tipinize uygun olan yöntemi tercih edebilirsiniz.

Kaş Pudralama Kaç Seansta Biter?

Bu işlem genelde 2 seans sürer.

Kaş Silme Kaç Günde İyileşir?

İşlemin etkilerinden tamamen kurtulmanız 7-8 gün sürebilmektedir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir