Haberler

Moto Kurye Yasağı Ne Zaman Bitiyor?

Moto Kurye Yasağı Ne Zaman Bitiyor?

İstanbul’daki kar yağışı ve olumsuz hava koşulları, 24 Ocak Pazartesi gününden itibaren megakenti etkisi altına aldı. Kar yağışının can kayıplarına neden olmaması için moto kuryelerin trafiğe çıkışı yasaklandı. Kar yağışının etkisini yitirmesi ve trafiğin eski haline dönmesi ile birlikte gözler İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya çevrildi. Peki, “Moto kurye yasağı ne zaman bitiyor?” İşte İstanbul Valisi’nin yaptığı açıklama sonucunda moto kurye yasağıyla ilgili yeni gelişmeler…

Vali Yerlikaya: Yasaklar Yarın Sona Erecektir

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yoğun kar yağışı ve yollarda buzlanma olması nedeniyle Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, trafiğin durumunu kontrol altına almak ve can güvenliğini sağlamak için moto kuryelerin trafiğe çıkmasını yasaklamıştı. Açıklamaya göre, moto kuryelerin yanında motosiklet ve elektrikli scooter’lar da trafiğe çıkamayacaktı.

İstanbul’da kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkisini yitirmesinin ardından moto kuryelerin trafiğe ne zaman çıkabileceği ise merak edilmeye başlandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter üzerinden yapmış olduğu yeni açıklaması ile duruma netlik kazandırdı. Yerlikaya, bugün (cuma) saat 08.00’dan itibaren moto kurye, motosiklet ve elektrikli scootler’ların trafiğe çıkış yasaklarının son bulacağını açıkladı. Bakan “Kurallara riayet eden bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” ifadeleri ile açıklamasını sonlandırdı.

Moto Kuryeler Ne Zaman Çalışmaya Başlayacak?

Moto kurye yasağının ne zaman biteceğine dair açıklamanın yapılmasının ardından moto kuryeler trafikte yerini almaya başladı. 28 Ocak 2022 Cuma günü 08.00’dan itibaren moto kurye, motosiklet ve elektrikli scooter sürücüleri trafiğe çıkabilecek. Öte yandan buzlanma ihtimalini sürdüren ara sokaklarda sürücülerin dikkatli olması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Kargo Firmaları Dağıtımı Sürdürüyor Mu?

kargo dagitimi
Kargo firmaları, 27 Ocak 2022 Perşembe gününden itibaren çalışmaya başladı.

Trafiğe çıkma yasaklarıyla birlikte dağıtım işlemlerini moto kuryelerle gerçekleştiren kargo firmalarının dağıtım yapıp yapmadığı sorgulanmaya başlandı. Kargo firmalarının yaptığı açıklamalar doğrultusunda, dağıtım işlemlerinin devam ettiği ve 27 Ocak 2022 Perşembe gününden itibaren çalıştıkları belirtildi. Yine de ara sokakların buzlanma ihtimalinin devam etmesi nedeniyle dağıtım süreçlerinde aksamalar yaşanabileceği göz ardı edilmemeli. Kargolarının dağıtımında aksama yaşayan vatandaşlar, ilgili firmayı arayarak gerekli bilgileri edinebilirler.

Güncel haberler ve son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak için Haberler sayfamızı takibe alabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir