GündemHaberler

Need For Speed Underground 2 Remastered

Need For Speed Underground 2 Remastered

NFS Underground 2, Electronic Arts tarafından Mayıs 2004’te yayımlanarak 9 Kasım 2004’te piyasaya sürüldü. Serinin 8. oyunu olan Need For Speed Underground 2, özellikle PC platformunda büyük bir popülarite yakaladı. Oyun, sistem gereksinimlerinin de çok yüksek olmaması sebebiyle birçok kullanıcıya hitap etmeyi başardı. Oldukça popüler bir oyun olmasının yanında bugünlerde gündeme gelmesinin nedeni ise remastered olarak yayınlanması. Büyük bir heyecan uyandıran Need For Speed Underground 2 Remastered detaylarına gelin beraber göz atalım.

Need For Speed Underground 2 Hikayesi

Oyunun konusunu küçük bir Amerikan şehri olan Olympic City’de düzenlenen yasadışı yarışlar oluşturur. Büyük çeteler yarışlar düzenler ve kuralları tamamen kendileri koyar. Ryan karakterine can veren oyunda amaç yarışları kazanarak çeteler arasındaki en güçlü kişi olmaktır. Underground 2, oyuncuya açık dünya olarak tabir edebileceğimiz özgür dolaşma alanları sunar. Aynı zamanda yarışlar sayesinde kariyer gelişiminin sağlanabileceği ilk NFS oyunudur. Bu kariyer geliştirmeleri, araçlar ve araç donanımlarını geliştirme imkânı tanır.

Need For Speed Underground 2 Sistem Gereksinimleri

Need For Speed Underground 2 sistem gereksinimleri şöyle açıklanabilir:

  • Windows XP SP2 ve üzeri işletim sistemi
  • Intel Pentium 4 veya Sempron 2200 işlemci
  • 512 MB RAM
  • Geforce 4 Ti 4600 veya Radeon 9600 ekran kartı
  • 2 GB boş disk alanı
  • Direct X 9 ve üzeri gereklidir.
Need For Speed Underground 2 Remastered
Need For Speed Underground 2 oynamak için 2 farklı mod kullanabilirsiniz.

Need For Speed Underground 2 PC’de Nasıl Oynanır?

Need For Speed Underground 2, offline ve online olarak 2 farklı modda oynanabilmektedir. Araç mekaniklerini özetleyecek olursak; yön tuşları, aracı yönlendirerek ilerlemeyi sağlar. “Boşluk tuşu” ise aracı kaydırmaya olanak tanır. Özellikle drift yarışlarında “Space” tuşunun zamanında kullanılması yüksek puan alabilmek için önemlidir. “Shift” tuşu ise drag yarışlarında araba manuel moda geçtiğinden vites atabilmek için gereklidir. Nitroyu aktif hale getirebilmek için “Alt” tuşunun kullanılması gereklidir.

Need For Speed Underground 2 Hayran Remastered Sürümü

Yılların eskitemediği efsane oyun Need For Speed Underground 2’yi bilmeyen pek yoktur. Electronic Arts tarafından geliştirilen oyun uzunca süre hafızalardan düşmedi. Rus şirketi Odonata tarafından oyunun Remastered versiyonu YouTube’da paylaşıldı ve büyük yankı uyandırdı. Remastered sürümü, oyunun çıkışından bir süre sonra grafikleri yenilenerek tekrar piyasaya sürülmesidir. Need For Speed serisinin son çıkan Need For Speed Hot Pursuit Remastered ile şimdiye kadar toplam 24 oyunu oldu. Görünüşe göre Need For Speed Hot Pursuit’ten sonra yapılan ilk Remastered, Underground 2 oldu.

Üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen Need For Speed Underground ve Underground 2 serinin en popüler oyunları arasında kalmayı başardı. Bu oyunlar Xbox, PS2 ve GameCube’de yayınlandı ve hepsinde çıkar çıkmaz inanılmaz bir hayran kitlesi yakaladı. Underground 2 günümüze kadar 11 milyonun üzerinde kopya satarak diğer NFS serilerinin oldukça önünde yer aldı. Underground 2 hayranları uzun süre Remastered sürüm için istekte bulunsa da bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yoktu. Onun için fragman yüklenir yüklenmez 300.000 görüntülenmeye ve yüzlerce yoruma ulaştı. Şimdi gözler EA Sports’a çevrildi ve bu konuyla alakalı resmi bir açıklama bekleniyor.

Oyun dünyasına meraklıysanız; Battlefield 2042 Oynanış Görüntüleri Yayınlandı! yazımıza da mutlaka göz atmalısınız.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir