Uncategorized

Otostop ile Türkiye’yi Gezmeyi Tamamladım!

Merhabalar, ilk otostop blog yazıları serimle sizlerleyim. Kelsey ile Türkiye’yi otostop ile gezmiş ve yaşananlar hakkında merak edilenleri paylaşmak üzere bu yazı dizisini yayınlamaya karar verdim. Öncelikle tarih aralığını bilmeyenler için söyleyeyim, 10 Haziran 2016 civarında yola çıktık ve 11 Ağustos 2016’da tamamladık. Bu süre zarfında üç farklı ülkeye ayak bastık, yirmiden fazla şehirde konaklama şansımız oldu.

Sizlere yazı dizisi ile ilgili sürpriz kaçıran sunmak istemem ama özellikle yaşadığım zorlukları ve problemleri anlatmak niyetinde değilim. Sadece yapmak için uzun süre boyunca düşünerek cesaret edemeden yaptığım şeyin gururunu taşıyan bir tema işlemeyi hedefliyorum. Yol arkadaşım ile birlikte iyisi, kötüsü, kavgası, barışı derken güzergahımızı tamamladık. Dürüst olursam eğer, hayatımda unutamayacağım bir tecrübe kazanarak sona erdirdim. Unutamayacağım dostluklar elde ettim.

kelsey-reinertson-anil-kolmuk-kibris
Kıbrıs’da dört tarafı açık bir bar.

Anıl Kölmük ve Kelsey Reinertson Kimdir?

Anıl Kölmük yani bendeniz, sosyoloji öğrencisi bir roman yazarıyım. Hırslı biri, iyi bir konuşmacı ve mümkün olduğunca gaddar sayılabilecek bir kişiyim. Hayatımı internet işlerinden idame ettirmeye çalışan fakat başaramayan da birisiyim.

Kelsey Reinertson, Romanya asıllı bir Amerikalı. Uluslarası İlişkiler ve Ekonomi mezunu. Güçlü, duygusa ve mistik bir kişi. Başarılı olmak için mücadeleyi asla bırakmayan bir yıkılmazlığı olduğunu da eklemeliyim. Konuşabildiği 8 dil bunun en iyi örneği.

Nasıl Tanıştık?

Biz iki yıl önce Boğaziçi Üniversitesinde tanıştık. Kelsey Türkçe eğitimi almak için buraya gelmişti. Gelmesinin birinci ayında tanıştık. Sonrasında o eğitimi tamamlanana kadar Türkiye’de benimle kalmaya devam etti. Ardından sekiz kez daha Türkiye’ye beni ve ailemi ziyaret etmek için geldi. İlk tanıştığımız günden beri onun bana kazandıracaklarını hissetmiştim. Otostop blog yazıları da böylece oluşmaya başladı.

Otostop Blog Yazıları Durağı

Bu geziye başlarken aklımızda olan ilk şey doğru bir bütçe planı ortaya koymaktı. Bu gezi içerisinde 1 darbe, 1 taciz olayı, onlarca yeni insan, yüzlerce araç ve ikimiz için de duygusal bir bağ sığdırdık. Başarılı mı olduk? Benim için evet. Kendi zihnimin ve eylemlerinin sınırlarını dünyada olan emsalleriyle kıyaslama şansını ilk kez elde ettim. Ne kadar ileriye gidebileceğimi ve inandığım doğruların ne kadar normatif olduğunu doğrudan kavrayabildim. Umuyorum yazı serimin devamını da keyifle okumaya devam edebilirsiniz. İlk yazıdan sizi usandırmamak adına çok fazla bilgi veremediğim için affedin.

Yazı dizimizin devamına YazBuz Blog kısmından siz de ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu