Finans

SPG Coin Nedir? Space Crypto Kurucusu Kimdir?

SPG coin nedir

Kripto para piyasalarına her geçen gün yeni para birimleri eklenmeye devam ediyor. Dünya genelinde son günlerde daha fazla dikkat çekmeye başlayan SPG Coin de bu tokenlardan biri olup, kripto para piyasalarının parlayan yıldızı olarak görülüyor. Bu yazımızda SPG Coin hakkında en çok merak edilenleri konu alırken SPG Coin nedir ve SPG Coin’in kurucusu kimdir gibi soruların yanıtlarını sunacağız.

**Yatırım tavsiyesi değildir**

SPG Coin’in Simgesi

SPG Coin, kripto para piyasalarında yer alan ve son günlerde popülaritesini arttıran bir alt coin türüdür. Özellikle uzay bilimleri ile ilgili olan yatırımcılara hitap eden bu alt coin, bir uzay projesi olarak sunulmaktadır. Son dönemlerde Elon Musk ve Mark Zuckerberg gibi isimlerin yoğunluk verdiği NFT projeleri ile ilgilenen bu kripto para birimi, coin dünyasının oyunlaştırılmış sistemlerinden birini sunmaktadır. Uzay ve NFT oyunları üzerinden simgeleştirilen SPG Coin, Binance uyumlu bir token sistemine dahildir.

SPG Coin, Space Crypto’ya ait olan Space Genesis simgesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Oyun sistemi olarak sunulan bu kripto para birimi, NFT projesi şeklinde kulanılıyor. Uzay gemileri üzerinden ilerleyen bir oyun olan SPG, NFT oyunu formatında piyasaya sürülmüştür.

SPG Oyun Sistemi Nedir?

https://youtu.be/YDAtAsR4-CI

SPG Coin projesi, üzerinde işlem yapan oyuncuların sistem içerisinde uzay gemilerine sahip olduğu ve bu gemiler aracılığı ile patronlara karşı bir oyun oynayarak üretimine dahil olduğu bir sistemdir. Oyuncular, SPG projesinde yer alan uzay gemilerini patronlara karşı koruyarak bu kripto para birimin üretimine katkıda bulunabiliyor. Oyun temalı bir NFT projesi olmasıyla bilinen bu sistemde oyuncular ve patronlar arasında savaş gerçekleşiyor. Bu yöntemle SPG tokenlar merkezi olmayan bir sistem dahilinde üretilebiliyor. Bu haliyle sistem bir ademi merkeziyetçi sistem olma özelliğini taşıyor.

SPG Sisteminde Ödüller ve Oyun İçi Satın Alımlar

SPG Coin, Space Crypto üzerinden oynanan ve oyun içi karşılığını SPG ve SPE tokenları olarak sunan bir projedir. SPE tokenları uzay enerjisini simgelemektedir. Bu tokenlar oyun içerisinde bir ödüllendirme stratejisi olarak uygulanır.

Kullanıcılar SPG tokenlar üretmek için oynadıkları bu oyun üzerinden kendi kripto paralarını biriktirebilir. Ayrıca oyuncular ürettikleri ve oyun içi ödül sisteminden kazandıkları tokenları, yine merkezi olmayan otonom organizasyon olarak anılan DAO sistemi üzerinden stake edebiliyorlar.

SPG Coin’in Kurucusu Kimdir?

SPG Coin, Space Crypto sistemi üzerinden üretilen bir coin türüdür. Bu kripto para sistemi, yine bir oyun ve challenge geliştiricisi tarafından kurulmuştur. SPG Coin’in kurucusu, aynı zamanda Facedance Challenge adlı projenin yaratıcısı olan Giang Nguyen adlı oyun geliştiricisidir. Giang Nguyen Space Crypto’yu geliştirdikten sonra para birimi olarak da Space Genesis’in kısaltması olan SPG’yi  belirlemiştir.

SPG Coin’n Piyasa Arzı

Aralık ayı içerisinde satışlarını tamamlayan ve artık piyasaya sunulmaya hazır halde olan SPG Coin’in piyasa arzı aşağıdaki gibidir.

  • Piyasa DeğeriSıralaması: 2811
  • 24 Saatlik İşlem Hacmi: 1.970.336$
  • 24 Saatlik Menzil: 1.20$
  • Seyreltilmiş Piyasa Değeri: 1.488.533.480,3$
  • Toplam Arz: 1.000.000.000

SPG Coin Hangi Borsada?

SPG Coin henüz bütün borsalarda bulunmuyor. Şu an ağırlıklı olarak PancakeSwap adlı borsa üzerinde yer alan SPG Coin’i alabilmek için dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu durumda ilk olarak paranızı Binance üzerinde BNB’ye dönüştürerek oradan da PancakeSwap üzerinden SPG alım satımı yapabilirsiniz.

SPG Coin’in bulunduğu borsalar aşağıdaki gibidir:

  • PancakeSwap
  • DODO BSC

SPG Nasıl Satın Alınır?

SPG Coin, iki farklı şekilde satın alınabilir ya da üretimine dahil olunabilir. Öncelikle SPG’nin kendi sayfası üzerinden hesap oluşturarak doğrudan topluluğa katılmak mümkün. Bu yöntemle yatırım yapıldığı takdirde doğrudan token üretimine dahil olunabilir. Ayrıca farklı kripto para borsaları üzerinden de işlem yapmak mümkündür. SPG Coin almak için aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz:

  • SPG Coin’in güncel olarak hangi kripto para borsasında olduğunu öğrenin.
  • En yakın seçenek olan borsayı seçerek abonelik gerçekleştirin.
  • Borsa üzerinden SPG Coin’i bulup alım satım işlemlerinizi yapın.

SPG Coin Sistemine Nasıl Dahil Olunur?

SPG coin oyun
SPG coin nedir ve sistemine nasıl dahil olunur?

SPG sistemi, oyuncuları projenin sayfası üzerinden üyelik sistemi ile dahil etmektedir. Sisteme dahil olarak oyun oynamak ve token üretimine katkıda bulunmak ve bu vesile ile merkezi olmayan bu coinler üzerinde pay sahibi olmak mümkündür. Oyun gruplarına katılarak kazanç yükseltmek ve proje topluluğunun bir parçası olmak da yatırımdan karlı çıkmanın bir yoludur. Uzay oyunu olarak ortaya çıkan bu sistem üzerinden çeşitli NFT projelere sahip olmak da mümkün.

Sonuç

SPG Coin, kripto para piyasasının sessiz sedasız büyüyen yepyeni bir alt coin türüdür. Şu anki satışları ve gelişimine dikkat edilecek olursa ilerleyen dönemlerde büyük oranda değer kazanacak olan SPG’nin geleceği oldukça parlak görünüyor.

Dilerseniz coin piyasasına Santa Floki Coin ile devam edebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir