Sinema

Will Smith Filmleri: İzlemeniz Gereken 12 Yapım

will smith filmleri

Hemen hemen her yaştan sinemaseverin sevdiği bir aktör olan Will Smith, rol aldığı pek çok önemli filmle dikkatleri üzerine çekiyor. Kariyerine komedi ve aksiyon filmleri ile başlayan ünlü oyuncu, komedi ve aksiyon dışında farklı yapımlarda da rol aldı. Göz dolduran performansıyla, hatrı sayılır başarılar elde etti. Samimiyetiyle deyim yerindeyse ailemizin bir üyesi saydığımız Will Smith, ekranlarda görmeyi en sevdiğimiz oyunculardan birisi. Hala izlemediğiniz Will Smith filmleri varsa, vakit ayırmanızı tavsiye ederiz. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizler için hazırladığımız Will Smith filmleri listesine bir göz atın!

Independence Day – Kurtuluş Günü (1996)

Kurtuluş Günü

1996 yılında çekilen bir Amerikan bilimkurgu filmi olan Kurtuluş Günü, aynı zamanda ID4 kısaltması ile de bilinmekte. Uzaylıların dünyayı istilasının anlatıldığı filmde yönetmenlik rolünü ise Rolan Emmerich üstleniyor. Filmin senaryosunu ise Roland Emmerich ve filmin yapımcısı Dean Devlin birlikte yazmış.

Men in Black – Siyah Giyen Adamlar (1997)

Siyah Giyen Adamlar

Bu kez bir komedi filmi ile karşımıza çıkan Will Smith, uzaylı temalı bir komedi filmi olan Siyah Giyen Adamlar filminde J karakterini canlandırıyor. Will Smith filmleri arasında keyifli bir vakit geçirmek izleyenlerin tercihi olan Siyah Giyen Adamlar serisi, Will Smith ve Tommy Lee Jones’un mükemmel uyumu ile göze çarpıyor. Oldukça büyük bir beğeni toplayan Siyah Giyen Adamlar serisi, Will Smith’in Hollywood’daki popülerliğini kazanmasında büyük rol oynayan bir film olarak karşımıza çıkmakta.

Enemy of The State – Devlet Düşmanı (1998)

Devlet Düşmanı

Amerikan hükümeti içerisinde meydana gelen bir cinayet, bu olayla ilişkisi olmayan insanları da içine sürükler. Yaşanan cinayeti bir tesadüf eseri kaydeden doğa araştırmacısı Daniel Zavitz, kaydettiği kaydı kopyalar ve bir gazeteci ile iletişime geçer. İstihbarat servisi ise durumu öğrenir ve doğa araştırmacısının peşine düşer. Doğa araştırmacısı Zavitz ise eski bir arkadaşı olan avukat Robert Dean ile iletişime geçer ve kayıt CD’sini gizlice onun çantasının içine atar. Daha sonra olaylar meydana gelir ve gerilim dolu anlar yaşanmaya başlar.

Ali (2001)

Ali

Amerikalı ünlü boksör Muhammed Ali’nin hayatının anlatıldığı filmde Will Smith karşımıza bu kez de Muhammed Ali olarak çıkıyor. 2001 yılında çekilen filmin yönetmenliğini ise Michael Mann gerçekleştirmekte. Film başarılı bir dram filmi olarak görülüyor. Filmin IMDB puanı ise 6.8.

I, Robot – Ben Robot (2004)

Ben Robot

Yine bir bilimkurgu filmi olan Ben Robot, 2035 yılında geçmekte. Günümüzle bağdaştırabileceğimiz pek çok detaya sahip olan filmde, robotlar gündelik hayatın her alanında yer alıyor. Bir bilimkurgu filmi olmasına rağmen, kendimizden pek çok detay bulabileceğimiz Ben Robot filminde, olaylar ise dedektif Del Spooner’ın gerçekleşen bir cinayet sonrası bir robottan şüphelenmesi ile başlıyor. Yapay zeka konusunda farklı bir bakış açısına sahip olan Ben Robot filmi 2004 yılında ise Oscar’a aday gösterilen filmlerden birisi olmuştu.

Hitch – Aşk Doktoru (2005)

Aşk Doktoru

Will Smith bu kez de karşımıza bir aşk doktoru olarak çıkıyor! Aşk doktoru olan Alex Hitchens, erkeklere kadınlar ile flört edebilmeleri için hizmet sağlar. Bir New York gazetesinde dedikodu yazarı olarak çalışan Sara, Alex Hitchens gibi karşı cins konusunda donanımlıdır. İki ayrı zıt karaktere sahip olan bu ikili, bir ilişki yaşamaya başlar. Ancak, Sara’nın köşesinde kaleme aldığı son kişi Alex Hitchens’ın müşterisi çıkar ve işler karışmaya başlar.

Pursuit of Happyness – Umudunu Kaybetme (2006)

Umudunu Kaybetme

Will Smith denildiğinde akla gelen ilk filmlerden biri kuşkusuz ki, Umudunu Kaybetme. Filmde gerçek oğlu Jaden Smith ile beraber rol alan Will Smith, işinde ve evliliğinde problemler yaşayan Chris Gardner rolü ile karşımıza çıkıyor. Maddi sıkıntıları nedeniyle eşi ile sıkıntı yaşayan Chris Gardner, oğlu Christopher ile yalnız kalır. Kötü günler Chris ve oğlu için tahmin ettiklerinden daha da kötüleşecektir. Tüm bu durumların üstüne ev sahibi de bu ikiliyi evden kovar. Bir baba ve oğlun arasındaki sevgiye tanık olduğumuz bu filmde, Will Smith’in mükemmel oyunculuğu karşısında sözler kifayetsiz kalıyor.

I am Legend – Ben Efsaneyim (2007)

Ben Efsaneyim

Bir bilimkurgu filmi olmasına rağmen içerisinde barındırdığı pek çok dramatik olay ile Ben Efsaneyim filmi kesinlikle izlenmesi gereken Will Smith filmleri arasında yer alıyor. Tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılan bir virüsü engellemeye çalışan bilim adamı rolü ile karşımıza çıkan Will Smith, hayatta kalabilen nadir kişilerden biridir. Kendi vücudunun virüse bağışıklık kazanması, bölgede onu yaşayan tek kişi konumuna getirmektedir. Bağışıklık kazanması nedeni ile kendi kanı ile virüsü etkisiz hale getirmeye çalışan Will Smith, tüm bu olaylar yaşanırken aynı zamanda mükemmel bir oyunculuk sergilemekte.

Seven Pounds – Yedi Yaşam (2008)

Yedi Yaşam

Dikkat çekici bir senaryo ile karşımıza çıkan Seven Pounds, aynı zamanda içeriğinde gizem barındıran bir aşk öyküsüne sahip bir film. Filmi izlerken hayat, ölüm, pişmanlık gibi konularda kendinize sorular sorarken buluyorsunuz. Seven Pounds, insanların kaderlerini birbirlerine bağlayan detayları çarpıcı bir şekilde karşımıza çıkartıyor.

Filmde, bütün hikayenin başlangıcında 7 isim yer alıyor. Ben Thomas, Holly Apelgren, Connie Tepos, George Ristuccia, Nicholas Adams, Ezra Turner ve Emily Posa. Bu 7 ismin ortak noktaları ise çeşitli konularda bir yardıma ihtiyaçları olması. Will Smith’in müthiş oyunculuğu ile dikkat çeken Seven Pounds, IMDB listesinde ise 7.6 puana sahip.

Hancock (2008)

Hancock

Will Smith bu kez de karşımıza bir süper kahraman olarak çıkıyor. Ancak, bu süper kahraman diğerlerinden farklı olarak beceriksizliği ve alkole bağlılığı ile anılıyor. Halk arasında kötü bir üne sahip olan ve eski imajını yitiren John Hancock, pek çok hayatı kurtarmış olmasına rağmen çevreye verdiği zararlar nedeni ile kötü anılmaktadır. Bir halkla ilişkiler uzmanı olan Ray Embrey adında birini tren kazasından kurtardıktan sonra işler değişmeye başlar. Ray, Hancock’a bir teşekkür etmek amacı ile onu evine davet eder, ancak karısı onu bilinmeyen bir nedenden dolayı istemez. Sürükleyici bir süper kahraman filmi izlemek isteyenler için Hancock filmi oldukça başarılı denilebilir.

Suicide Squad – Gerçek Kötüler (2016)

Gerçek Kötüler

DC Comics’in kötü karakterli çizgi roman Suicide Squad’ın beyaz perdeye uyarlaması olan bu filmin yönetmenliğini ise David Ayer üstlenmekte. DC Entertainment ve Warner Bros’un yapımcılığını birlikte üstlendiği film ise tam bir yıldızlar karması. Filmde rol alan oyuncular arasında Margot Robbie, Will Smith, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jared Leto gibi önemli oyuncular bulunuyor. Filmin IMDB puanı ise 6.1.

Suicide Squad’tan hoşlandıysanız seveceğiniz bir film listesi: Joker Filmleri 

Bright (2017)

Bright

Filmin geçtiği dünyada insanlar, orklar, elfler ve diğer fantastik ırklar bir arada yaşamakta. Will Smith’in canlandırdığı Ward ve bir ork olan Jakoby gece devriyesinde bir arada çalışan iki polis memuru olarak karşımıza çıkıyor. İkilinin arasındaki farkların yanı sıra aynı zamanda kanuna karşı gelen kişiler de bu polis memurları için aşılması gereken bir problem. Dünyanın bir tehdit altına girmesi ve tüm dünyayı yok edebilecek bir kutsal emanetin kurtarılması için iş başa düşer. Filmde Will Smith’in yanı sıra aynı zamanda ünlü oyuncular Joel Edgerton ve Noomi Rapace de yer alıyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir