Teknoloji

Yeni HomePod Mini İnceleme

Yeni HomePod mini inceleme

Günümüzde, akıllı teknolojiler hemen hemen her yerde. Ancak, bulunduğunuz alana yeni bir akıllı teknoloji eklemek istiyorsanız, bu noktada seçiminiz göz korkutucu olabilir. Çünkü, yeni bir teknolojik ürün almadan önce detaylı bir araştırma yapmak gerekir. Neyse ki bir iPhone kullanıcıysanız bu zaman alıcı işlemler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Birbirinden kaliteli akıllı cihazlar piyasaya süren Apple, son olarak Apple HomePod Mini’yi piyasaya sürdü. Yeni HomePod Mini incelemesi yapıldığında şık tasarımı ve Apple cihazları ile uyumluluğu sayesinde her Apple kullanıcısının evine mükemmel derecede uyum sağladığını söylemek mümkün.

Akıllı cihazların hayatımıza kattığı kolaylıklara bir kenara bıraktığımızda, hemen hemen hepsinin birer dezavantaja sahip olduğu görüyoruz. Bu, Apple HomePod Mini için de geçerli. Eğer yeni bir akıllı cihaz almak istiyorsanız, alacağınız cihazın tüm artılarını ve eksilerini iyi derecede bilmeniz gerekiyor. Acaba Apple HomePod Mini bu yatırıma değecek mi?

Apple HomePod Mini Nedir?

Apple HomePod Mini Nedir?
Apple HomePod mini, akıllı bir hoparlördür.

HomePod Mini, orijinal Apple HomePod’un daha küçük bir versiyonu bir akıllı hoparlördür. Bu akıllı hoparlör sayesinde Siri asistanı ile iletişime geçebilir ve sesli komutlarınızı yerine getirebilirsiniz. Siri ile yapacaklarınız arasında;

  • Sorularınızı yanıtlamak
  • Hatırlatıcı ayarlamak
  • Mesaj göndermek
  • Haberleri okumak yer alır.

Yukarıda yer alan tüm avantajlara ek olarak, bu gelişmiş hoparlör sayesinde iPhone’unuzdan veya doğrudan bir Apple Music gibi bir hizmetten müzik aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer birden fazla Apple HomePod’a sahipseniz, evinizi senkronize sesle doldurmak için stereo oynatma özelliğini kullanabilirsiniz. Evinizin odaları arasında bir HomePod ekosistemi geliştirebilir, dilediğiniz odalara bir interkom mesajı göndermek için hoparlörünüzü ya da iPhone’unuzu kullanabilirsiniz.

Apple HomePod Mini Nasıl Kullanılır?

Apple HomePod Mini Nasıl Kullanılır?
Apple HomePod Mini’yi kullanabilmek için öncelikle cihazınıza bağlamanız gerekir.

Apple HomePod Mini’yi bir duvara bağladıktan sonra dokunmatik yüzeyin etrafında beyaz bir ışık döner ve hoparlör sinematik bir başlangıç sesi çıkarır. Daha sonra sadece birkaç dakikanızı alacak Apple HomePod Mini kurulumu için en sürüme sahip bir iOS ya da iPadOS’a sahip bir iPhone’a ya da bir iPad’e ihtiyacınız olacak.

Hoparlörünüzün yanında iPhone’unuzun kilidini açtığınızda, kurulum sürecinde size yol gösterecek ve komutları olan bir kart göreceksiniz. Daha sonra karşınıza çıkan butona basarak, Siri sayesinde diğer farklı komutları da test edebileceksiniz.

Apple HomePod Mini Cihaz Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Apple HomePod Mini Cihaz Bağlantısı Nasıl Yapılır?
Cihazı telefonunuza bağlamak için WiFi ve Bluetooth kullanabilirsiniz.

Apple HomePod Mini, Wi-Fi üzerinden kablosuz olarak çalışır. Bu nedenle, telefonunuzun ya da dizüstü bilgisayarınızın aynı ağda olması gerekir. Konuşmacı, sorularınızı yanıtlamak ya da medya akışı sağlamak için internete ihtiyaç duyar.

Aynı iCloud hesabı altındaki diğer Apple cihazları ile internetiniz çevrimdışı olsa bile AirPlay’i kullanabilirsiniz. iPhone’unuzu Bluetooth aracılığı ile HomePod Mini’ye bağlayamazsınız ancak Apple AirPlay ve Handoff için Bluetooth 5.0 kullanılabilir. Telefonunuzda müzik çalarken, çıkış cihazlarınızı aktarmak için telefonunuzu HomePod Mini’ye yakın tutabilirsiniz. Bu işlem ile ses telefonunuzdan gelmek yerine hoparlörünüzden gelcektir.

Apple HomePod Mini Ses Kalitesi

Apple HomePod Mini Ses Kalitesi
HomePod Mini cihazı Apple standartlarına uygun bir ses kalitesine sahiptir.

Apple, ilk HomePod ile ses kalitesine her şeyin üzerinde öncelik vermişti. Apple HomePod ile aynı ses kalitesine sahip olmasa da HomePod Mini de kullanıcıları tatmin eden bir ses kalitesine sahip. Hoparlörün boyutuna göre sahip olduğu ses kalitesi gayet iyi. Bir karşılaştırma yapmamız gerekirse, aynı boyuttaki bir Echo Dot’tan daha iyi bir ses sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, hoparlör diğer birçok akıllı hoparlörden daha iyi bir bass seviyesine sahip. Yeni HomePod mini inceleme sonucundaki görüşlerimiz bu şekildedir.

HomePod mini ile ilgili ön plana çıkan şey ise Echo Dot ve Nest Mini gibi diğer küçük akıllı hoparlörlerden çok daha iyi bir performansa sahip olması. HomePod Mini, üretebileceği ses söz konusu olduğunda gerçekten küçük hoparlör sınıfına ait olmayacak kalitede bir ses üretebiliyor.

3,3 inç boyutuna sahip HomePod Mini, dördüncü nesil Echo Dot ile yaklaşık olarak aynı boyutta ve Google’ın Nest Audio’sundan daha küçük. Sonuç olarak, ortaya çıkan sesi her yöne eşit bir şekilde yaymak için tasarlanmış bir hoparlör. Aynı zamanda, Apple HomePod Mini, sahip olduğu iki pasif radyatör sayesinde daha düşük bas tonlarını vurgulamaya yardımcı olur.

Yeni bir hoparlör arayışındaysanız ve bir Apple kullanıcıysanız, fiyat performans hoparlörü olarak Apple HomePod Mini’yi tercih edebilirsiniz. Alanında öne çıkan hoparlörlerden biri olan HomePod Mini ile bulunduğunuz alanda küçük bir konser vermek mümkün.

HomePod Mini cihazlarını Apple Music ile birlikte kullanabilirsiniz. Üstelik bu konuda da yeni gelişmeler var. Bilgi edinmek için Yeni Apple Music Plan İnceleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir