Sinema

İzlemeniz Gereken En İyi Sihirbazlık Filmleri

En iyi sihirbazlık filmleri

Son yıllarda gittikçe popüler hale gelen sihirbazlık filmleri sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılanıyor. Doğaüstü olayları anlatan bu filmler seyircilerini büyüleyerek ekran başında keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Sinema tarihine baktığımızda sihirbazlık temalı birçok filmin çekildiğini görüyoruz. Hatta bu yapımlar arasından bazıları çok ünlü yazarların kitaplarından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Genellikle fantastik türde olan sihirbazlık filmleri her yaştan izleyicinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu yazımızda sizlere hoş vakit geçirmeniz için izlemeniz gereken en iyi sihirbazlık filmleri listesini hazırladık. 

Sihirbaz (The Illusionist) – 2006

En iyi sihirbazlık filmleri
En iyi sihirbazlık filmleri denildiğinde akla ilk gelen yapım şüphesiz ki, The Illusionist

Sihirbaz filmi, ayrı dünyaların insanı olan Eisenheim ile Sophia’nın birbirlerine aşık olması ve bu aşkın sosyal konumları nedeniyle onaylanmamasıyla başlar. Eisenheim marangoz bir ailenin oğludur, Sophia ise aristokrat bir ailenin kızıdır. Bu nedenle ilişkileri yasaklanır ve Eisenheim Avusturya’yı terk etmek zorunda kalır. Bu esnada dünyayı dolaşır ve ünlü bir sihirbaz olur. 

Yıldız Tozu (Stardust) – 2007

En iyi sihirbazlık filmleri
Stardust

Başrollerinde Robert De Niro gibi usta oyuncuların yer aldığı Yıldız Tozu filmi, sevdiği kızı kazanabilmek için ona kayan bir yıldızı yakalama sözü veren Tristian ve Yvaine’nin macera dolu yolculuklarını konu alır. Onları çıktıkları bu yolculukta korsanlar ve cadılar gibi tehlikeler beklemektedir. 

Next – 2007

En iyi sihirbazlık filmleri
Next

İleriyi görme yeteneği olan Cris, bu gücünü kullanmak isteyen hükümetten kaçarken sihirbazlık yaparak yaşamına devam etmektedir. Özel gücünü kumar masasında da kullanan Cris’i birtakım terör grupları da öldürmek ister. 

Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me) – 2013

En iyi sihirbazlık filmleri
Now You See Me

Gerilim ve polisiye tarzında olan Sihirbazlar Çetesi filminde, bir grup sihirbazlık gösterisinden sonra soygun yapmaktadır. Özel FBI ajanı Dylan da bu dünyanın en karizmatik sihirbazlık çetesini durdurmak için peşlerine düşer. 

Harry Potter Serisi – 2002

En iyi sihirbazlık filmleri
En iyi sihirbazlık filmleri arasında yer alan Harry Potter serisi, büyük küçük herkesin hayranlığını kazandı.

Yayınlandığı günden itibaren birçok kişinin favorileri arasına giren kült yapım Harry Potter serisi, yedi fantastik romandan beyaz perdeye uyarlanmıştır. Kitapları kadar film serisi de büyük ilgi gören film serisi, cadılık ve büyücülük okuluna giden Harry ve arkadaşlarının yaşamlarını konu alır. 

Yürüyen Şato (Hauru No Ugoku Shiro) – 2004

En iyi sihirbazlık filmleri
Hauru No Ugoku Shiro

Kendisine büyü yapıldığı için 90 yaşında görünen Sophie, artık tanınmaz haldedir. Bu büyüyü bozmak için evi yürüyen bir şato olan Howl isimli bir büyücünün yanına yerleşir. Aynı yerde yaşayan cinlerden birisine de Sophie’nin yaşlılık büyüsünden yapılmıştır. Sophie, kendisiyle aynı kaderi paylaşan bu cinle birlikte büyünün etkisini bozmanın yollarını aramaya başlar. Anime boyunca bu ikilinin yaşadıkları maceralara tanıklık ederiz.

Sihirbazın Çırağı (The Sorcerer’s Apprentice) – 2010

En iyi sihirbazlık filmleri
The Sorcerer’s Apprentice

Balthazar Blake’nin gizli bir büyücülük yeteneği vardır. İyi kalpli büyücü, kendi yerine geçecek birini aramaktadır. Bunun üzerine büyücü Dave’e seri bir sihirbazlık eğitimi verir. Çünkü kötü kalpli sihirbaz Horvath’ı durdurmaları gerekmektedir. 

Hokkabaz – 2006

En iyi sihirbazlık filmleri
Hokkabaz

Senaryo ve başrolünü Cem Yılmaz’ın üstlendiği Hokkabaz filminde ana karakter İskender, çocukluğundan bu yana hep sihirli şeylere ilgi duymuştur. Bir türlü başarılı olamayan İskender, herkese sihirbaz olduğunu söylemektedir. Ancak ona sadece yakın arkadaşı ve birlikte sihirbazlık yaptığı Maradona inanmaktadır.

Oz Büyücüsü (The Wizard Of Oz) – 1939

En iyi sihirbazlık filmleri
The Wizard Of Oz

Dorothy Gale, çiftliğinde kendi halinde mutlu bir yaşam sürmektedir. Ancak bir gün evini yerinden oynatacak büyüklükte bir hortum çıkar. Dorothy ve Toto bu olay sonrası uykularından uyandıklarında kendilerini son derece enteresan bir köyün içinde bulurlar. Etraflarında perilerin ve intikam almak isteyen cadının olduğu bu köyde beklenmedik maceralar yaşanacaktır. İzlemeniz gereken en iyi sihirbazlık filmleri arasına bir kitaptan uyarlanan Oz Büyücüsü’nü mutlaka eklemelisiniz. 

Prestij (The Prestige) – 2006

En iyi sihirbazlık filmleri
The Prestige

Prestij filmi, iki sihirbazın birbirini alt etmesini konu alır. Robert Angier’in eşi Julia McCullough ve Alfred Borden sihirbazlık gösterisi yapan üç yakın arkadaştır.  Bir sihirbazlık gösterisi sırasında Julia ölünce Robert, bu ölüm için Alfred’i suçlar ve birbirlerine artık düşmandırlar. Trajik olayların yaşandığı bu çatışmada zamanla ikisi de ünlü bir sihirbaz olurlar.

Altın Pusula (The Golden Compass) – 2007

En iyi sihirbazlık filmleri
The Golden Compass

Kitaptan uyarlanan Altın Pusula, başka bir alemde farklı canlı tanımlarıyla şekillenen bir filmdir. Ana karakter Lyra’nın en yakın arkadaşı Pantalaimon adında bir cindir. Lyra bir gün okulda kendisinin bilmemesi gereken bir konuyu duyar. Bunun üzerine bir arkadaşı kaçırılır ve sıradışı maceraların startı verilmiş olur. Arkadaşını bulmak için Lyra, kuzeye doğru yola çıkar. Yolda cadılar, zırhlı araçlar, kraliçelerle karşılaşır. Ancak tüm zorluklara rağmen arkadaşının yerini bulmak zorundadır. 

Sihirbazın Fili (The Magician’s Elephant) – 2023

En iyi sihirbazlık filmleri
The Magician’s Elephant

Uzun süredir kız kardeşi Adel’i arayan Peter, bir gün falcı ile tanışır ve ona kız kardeşinin hayatta olup olmadığını sorar. Falcı, kız kardeşini aramasında yardımcı olması için gizemli bir fil ve fili yaratacak olan sihirbazı bulmasını ister. Bunun ardından Peter, oldukça zor görünen bu görev için yola düşer.

İçeriğimizi beğendiyseniz ‘Maceracı Ruhlara Özel Gezgin Filmleri Listesi‘ yazımız da hoşunuza gidebilir!

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir