Sinema

Harley Quinn Filmleri Hangi Sırayla İzlenmeli?

Harley Quinn, DC evreninin en sevilen kötü karakterlerinden biri olarak izleyenlerin karşısına çıkıyor. Biz de en sevilen kötü kadın karakterini sizlere tanıtmak ve “Harley Quinn filmleri hangi sırayla izlenmeli ?” sorusunun cevabı hakkında bilgilendirmek istedik.

Harley Quinn çoğu zaman Batman’in baş düşmanı Joker ile birlikte anılsa da onun da kendine özel bir hikayesi var. Harley Quinn’in hikayesi izleyiciler tarafından o kadar sevildi ki onu merkeze alan bir sinema filmi de çekildi. Harley Quinn filmleri, ülkemizde de gösterime girdi ve bunlar büyük yankı uyandıran yapımlar oldu.

Harley Quinn Kimdir?

Harleen Frances Quinzel
Harleen Frances Quinzel

Harley Quinn karakterini ilk kez gördüğümüz film, “Batman: Animated Series’in 22. bölümü oldu. Karakter ilk görüldüğü andan itibaren izleyicilerin gönüllerinde kendine yer edindi. Öyle ki ünü, Harley Quinn’i başrolde gördüğümüz filme kadar uzandı. Tabii ki Harley Quinn’in bu derece sevilmesinde karakteri Margot Robbie’nin canlandırmasının payı çok büyük. Güzel oyuncunun karaktere kattığı ruh yadsınamaz.

Peki, Harley Quinn DC evreninin anti kahramanı olmadan önce kimdi? Ne iş yapıyordu? Gelin bunu hep birlikte öğrenelim.

Gerçek adı, Harleen Frances Quinzel olan Harley okulunun en başarılı öğrencisidir. Aynı zamanda ödül sahibi bir jimnastikçidir. Kazandığı bir burs sayesinde Gotham Üniversitesi’nde okumaya başlar. Okul için stajyer olarak girdiği Arkham Aslyum’da Joker ile tanışır. Bu tanışmanın ardından Harleen’in hayatı tamamen değişir ve bir daha da eskisi gibi olmayacaktır.

Joker’e deliler gibi aşık olan Harley, onun akıl hastanesinden kaçmasına yardım eder. Okul birincisi, masum Harleen artık gerçek bir kötü olan Harley Quinn olmuştur. Ancak Harley, hiçbir zaman aşkının karşılığını tam anlamıyla alamaz.

Harley Quinn Filmleri

Harley Quinn filmleri ülkemizde oldukça sevilen yapıtlar olmuştur. Karakter o kadar çok ilgi gördü ve sevildi ki karakteri taklit edenler onun gibi giyinenler çok oldu. Joker filmleri içinden gelen bu anti kadın kahraman zamanla kendinin merkeze alındığı filmlerle seyirci karşısına çıktı. Sizler için Harley Quinn filmlerini sırasıyla birkaç başlık altında inceledik.

Suicide Squad: Gerçek Kötüler (2016)

Suicide Squad: Gerçek Kötüler (2016)
Suicide Squad: Gerçek Kötüler (2016)

Harley Quinn filmleri arasında birinci olarak gösterilen film, Harley’nin geçmişini ve bugüne nasıl geldiğini konu alıyor. Warner Bros ve DC Entertainment’in yapımını üstlendiği film 2016 yılında vizyona girdi. Filmde DC evreninin anti kahramanları yer alıyor. Yönetmenliğini David Ayer’in yaptığı filmde Margot Robiee’nin yanı sıra şu oyuncular da yer alıyor:

  • Will Smith
  • Jared Leto
  • Cara Delevingne
  • Jai Courtney
  • Rick Flag
  • Karen Fukuhara
  • Viola Davis

Film, aynı ismi taşıyan bir çizgi roman serisinden sinemaya uyarlanmıştır. Dünyanın en tehlikeli toplamak için, devletin emri ile hapisteki en güçlü kötü adamlar bir araya getirilir. Süper güçlü kötü adamlardan oluşan bu ekip gizemli bir su örgütünü yenmeleri için görevlendirilmiştir. Ancak, bu ekip, aslında başarılı olmaları için değil kaybedecekleri baştan belli olan bir göreve gönderilmişlerdir. Bunun farkına vardıklarında acaba ne yapacaklar?

Harley Quinn: Birds of Prey (2020)

Harley Quinn: Birds of Prey (2020)
Harley Quinn: Birds of Prey (2020)

Film, zalim suç lordu tarafından kaçırılan bir genç kızın kurtarma çalışmaları için verilen mücadeleyi konu ediniyor. Gotham Şehri’nin kötü adamı Roman Sionis ve yardımcı Zsasz, bir genç kızı hedef gösterir ve yakalanmasını ister. Cass adındaki genç kızı arayanlar yüzünden şehre bir kaos hakimdir. Bu kaos hali Harley, Black Canary, Huntress ve Renee Montaya’nın yollarının kesişmesine neden olur. Ekip, Roman’a karşı genç kızı kurtarmak için birlikte çalışmak zorundadır.

Birds of Prey’in devam filmi olacak olan serinin ikinci filmi için hazırlıkların başladığı konuşuluyor. Devam filminde, ana karakter Harley Quinn’in ne gibi maceralar yaşayacağı merak konusu.

Suicide Squad: İntikam Timi (2021)

Suicide Squad: İntikam Timi (2021)
Suicide Squad: İntikam Timi (2021)

Amerika’nın en yüksek ölüm oranına sahip hapishanesi olan Belle Reve, en azılı süper kötülerin tutulduğu yerdir. Buradaki mahkumlar, dışarı çıkmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. Buna, görev gücü X’ e katılmak da dahil. Amanda Waller, Harley Quinn’in de dahil olduğu süper kötülerden oluşan bir tim kurar. Bu tim ağır silahlarla donatılır ve düşmanların kanıyla beslenen Corto Maltese adasına bırakılır. Tim elemanlarının her adımı takip edilmektedir. Bu süper kötülerden oluşan ekip hayatta kalarak süper gizli görevi yerine getirebilecek midir?

Peki, Harley Quinn’in ebedi aşkı Joker’in hikayelerine göz atmak istemez misiniz? O halde Joker Filmleri Hangi Sırayla İzlenmeli? yazımıza mutlaka göz atın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu