Sinema

Liar Dizisinin Sonunda Ne Oluyor?

Liar Dizisinin Sonunda Ne Oluyor?

Dizi dünyasında en sevilen dizilerden biri olan Liar dizisi, gösterime girdiği ülkelerde izlenme rekorları kırmıştır. İngiliz yapımı olan dizinin ilk bölümü 11 Eylül 2017 tarihinde, ITV kanalında yayınlanmıştır. 2 sezon sürdükten sonra 06 Nisan 2020 tarihinde 12. Bölümüyle Liar dizisi final yapmıştır. Daha sonra Türkiye’de de uyarlanan Liar, yani Türkçe adıyla Yalancı dizisi Show TV ekranlarında izleyici karşısına çıkmıştır. “Liar dizisi sonunda ne oluyor?” sorusu dizi boyunca en çok araştırılan konu olmuştur.

Enteresan bir konuya sahip olan dizide, izleyiciler yayınlanan her yeni bölümde “Kim yalancı?” sorusunun cevabını aramıştır. Burçin Terzioğlu’nun başrolünü üstlendiği Türkçe versiyonu Yalancı toplam 10 bölüm sürmüştür. Liar dizisinin sonunda ise dizinin ana karakterlerinden olan erkeğin yalancı olduğu ortaya çıkmaktadır.

Liar Dizisinin Bilgileri

Liar Dizisinin Sonunda Ne Oluyor?
2017 yılında çıkan Liar, kadrosu ve hikayesiyle dikkat çekti.

Uzun süren bir ilişkinin son bulmasıyla hayatı tamamen değişen Laura’nın yaşadıklarını anlatan dizi, son bölümüne kadar izleyiciyi olaylar karşısında büyük çıkmaza sürüklüyor. Bu sürükleyici ve gizem dolu Liar dizinin bilgileri ise şu şekilde sıralanıyor:

 • Yapım Yılı: 2017
 • Dizinin Türü: Dram, Suç, Gerilim, Gizem
 • Yönetmen: Samuel Donovan, James Strong
 • Senaryo: Jack Williams, Harry Williams
 • Yapımcı: Eliza Mellor
 • Yapım Yeri: İngiltere
 • Vizyon Tarihi: 11 Eylül 2017
 • Sezon Sayısı: 2
 • IMDb Puanı: 7,1
 • Oyuncular: Shelley Con, Ioan Gruffudd, Joanne Froggatt, Zoe Tapper, Warren Brown, Danny Webb, Richie Campbell, Jamie Flatters

Son bölümüne kadar “Liar dizisinde yalancı kim?” sorusunu sorduran dizinin oyuncu kadrosunda da sevilen birçok sanatçı yer alıyor. Güçlü kadrosu ve izleyici merakta konusuyla son bölüme kadar dizi kendisini ilgiyle izletiyor.

Liar Dizisinin Konusu Nedir?

Liar dizisi konusu itibariyle gerilim ve gizem yüklü bir senaryoya sahip olup aynı zamanda kadınların toplumdaki yerine de bazı açılardan ışık tutuyor. Dizi, bir lisede öğretmen olarak çalışan Laura’nın uzun süreli bir ilişki yaşadığı sevgilisinden ayrıldıktan sonra başına gelenler, anlatıyor. Uzun süreli ilişkisinin etkisinden çıkmak isteyen Laura, sınıfındaki öğrencilerden biri olan Luke’un karizmatik babası Andrew ile tesadüfen tanışır ve olaylar gelişmeye başlar.

Andrew’in çıkma teklifini kabul edip onunla akşam yemeğine çıkan Laura’nın hayatı, bu noktadan sonra tam bir kabusa dönüyor. Yemekten sonraki sabah Laura, yemeğe çıktığı Andrew’i ona tecavüz etmekle suçluyor ama ortada hiçbir kanıt olmadığı için hiç kimse ona inanmıyor. Bu aşamadan sonra Laura, Andrew’in ona tecavüz ettiğini kanıtlamak için amansız bir mücadeleye giriyor.

Bu mücadelenin sonuna kadar Liar dizisi izleyicileri, kendilerine hep aynı soruyu sormak zorunda kalıyor: Liar dizi kim yalan söylüyor? Dizinin sezon finalinin sonunda kadar Laura’nın ve Andrew’in hangisinin büyük yalancı olduğu sorgulanıyor. Liar dizi sonu ise izleyiciye bu gizemli ve psikopat yalancının Andrew olduğunu gösteriyor.

Black Mirror 6. sezon incelemesi için yazımıza göz atın.

Liar Dizisinin Karakterleri

Dünya genelinde sevilen dizilerden biri olan Liar’de pek çok sevilen dizi oyuncusu yer almıştır. Dizide bu oyuncuların canlandırdığı başlıca karakterler ve hikayeleri şu şekildedir:

Laura Nielson

Liar dizisinde ana karakterlerden biri olan Laura Nielson’u Joanne Froggatt canlandırmıştır. Dizide Laura lisede öğretmenlik yapmaktadır. Depresif, takıntılı ve saldırgan bir karakter olan Laura’nın hayatı Andrew ile tanıştıktan sonra baştan aşağı değişecektir.

Andrew Earlham

Dizinin baş karakteri olan Andrew Earlman rolünü, ünlü aktör Ioan Gruffudd üstlenmiştir. Andrew eşi uzun süre önce vefat etmiş, tek oğlu Luke ile yaşayan çok başarılı bir cerrahtır. Son derece karizmatik ve yakışıklı bir adam olan Andrew’in Laura’yı etkilemesi çok kolay olacaktır.

Katy Sutcliffe

Liar dizisinin en önemli karakterlerinden biri olan Katy Sutcliffe, Laura’nın kardeşidir. Aynı zamanda Andrew’in çalıştığı hastanede hemşirelik yapmaktadır. Laura’nın başına gelen korkunç olaylara Katy inanmakla inanmamak arasında kalmış ama yine de her zaman kız kardeşine destek olmuştur. Dizide Katy Sutcliffe karakterini Zoe Tapper canlandırmıştır.

Liar’dan Uyarlanan Yalancı Dizisinin Bilgileri

Liar Dizisinin Sonunda Ne Oluyor?
Liar dizisi, ülkemizde de Yalancı adıyla uyarlandı.

Liar, aslında mini dizi olarak tasarlanmış ama izlenme oranları yüksek olunca dizinin İngiliz yapımcıları uzatmaya karar vermiştir. Kısa sürede dünya çapında ilgi gören dizi 2021 yılında uyarlanarak Yalancı ismiyle Show TV’de gösterime girmiştir. Burçin Terzioğlu ve Salih Bademci’nin başrollerini paylaştığı dizi Türkiye’de de büyük ilgi görmüştür.

Yalancı dizisinde sevilen oyuncu Burçin Terzioğlu Deniz, Salih Bademci ise Mehmet Emir karakterlerine hayat vermiştir. Diziyi izlemek isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan biri “Liar dizi finalinde ne oldu?” sorusu olmuştur. Orijinal versiyonu gibi Yalancı dizisinin finalinde Salih Bademci’nin canlandırdığı Mehmet Emir’in yalancı olduğu anlaşılmıştır. Yalancı dizisinin bilgileri ise şunlardır:

 • Yapım Yılı: 2021
 • Dizinin Türü: Dram, Suç, Gerilim, Gizem
 • Yönetmen: Hülya Gezer
 • Senaryo: Rahşan Çiğdem İnan
 • Yapımcı: Ali Gündoğdu, Süreç Film
 • Yapım Yeri: Türkiye
 • Vizyon Tarihi: 17 Eylül 2021
 • Sezon Sayısı: 1
 • Yayınlanan Bölüm Sayısı: 10
 • IMDb Puanı: 7.5

Oyuncular: Burçin Terzioğlu, Salih Bademci, Hazal Türesan, Şahin Irmak, Cemal Toktaş

Ülkemizde de yakın zamanda yayınlanan Yalancı dizisi, orijinal versiyonuna göre sadece 1 sezon ve 10 bölüm olarak gösterime girmiştir. Bunun nedeni ise Show TV’de yayınlanan bölümlerin neredeyse 2 saatlik bölümlerden oluşmasıdır. Orijnal Liar dizinin bölümlerinin süresiyse sadece 40 dk ile 45 dk arasındadır. Türkiye’de uyarlanan dizi de yine izlenme rekorları kırmaya devam etmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Liar Dizisi Kaç Sezon Devam Etmiştir?

Liar dizisi toplam iki sezon sürmüştür.

Liar Dizisinin Devamı Olacak mı?

Şu ana kadar dizinin yapımcıları bu konuda hiçbir açıklama yapmamıştır. Buna bağlı olarak Liar dizisinin devamı olmayacaktır.

Liar Dizisinin Türkçe Versiyonunun Adı Nedir?

Liar dizisi Show TV’de Yalancı adı ile yayınlanmıştır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir