Oyun

Minecraft İnek Ne Yer?

Minecraft İnek Ne Yer?

Minecraft oyuncuları için diğer oyun detaylarıyla birlikte hayvan besleme adımları da keyifli bir deneyim sunar. Özellikle genel olarak sürüler halinde gezen ineklerin nasıl besleneceği merak konusudur. Bu aşamada “Minecraft inek ne yer?” şeklinde sorunun ortaya çıkması da gayet normaldir. Aynı zamanda farklı konularda birçok işinizi de kolaylaştıran inekleri kolaylıkla doyurabilirsiniz. 

İnekleri beslemenizin ardından eti, sütü ve derisini kullanarak oyun karakterinizi güçlendirebilirsiniz. Et ve sütü tüketme fırsatının yanında derisi aracılığıyla ister zırh isterseniz de kitap ve çerçeve gibi eşyalar yapabilirsiniz. Ayrıca sürekli hareket halinde olmaları, bulunmaları için zorluk oluştursa da kısa sürede denk gelebilirsiniz. 

Minecraft’ta İnekleri Beslemek İçin Yapılması Gerekenler 

Minecraft’ta İnek Ne Yer?
Ağıl inşa etmek ve buğday üretmek, Minecraft’ta inekleri beslemek için yapılması gerekenler arasındadır.

“Minecraft inek ne yer?” sorusunun en iyi cevabı buğdaydır. Onları en güzel biçimde doyurmak için önceden hazırlık yapmanız, avantajlarınızı arttırır. Doğru beslenme süreci için aşağıdaki adımları izlemelisiniz: 

  • Öncelikle bir ağıl inşa etmelisiniz. 
  • Tezgâh üzerinde tahta ve çubukları kullanarak çitle birlikte kapı yapmalısınız. 
  • Buğdayı elde etmek için çimleri biçmeniz gerekiyor. 
  • Çimlerden düşen tohumları ekerek buğdaya sahip olabilirsiniz. 
  • 10 ila 12 blok uzunluğunda bir alana ekim yapılmalıdır. 
  • Kürek ve kova yardımıyla açtığınız olukları suyla doldurmanızın ardından tohumları ekebilirsiniz. 
  • Ortalama 1-2 gün sonra hasat işlemlerine başlayabilirsiniz. 
  • İneği arayıp bulmanızın ardından ona buğdayı göstermelisiniz. Böylece sizi takip etmeye başlar. 
  • Hayvanın geride kalmaması için sahip olduğu hıza uyum göstermelisiniz. 
  • Aynı anda birkaç ineği etkileyerek ağılınıza getirebilirsiniz. 

Yukarıda da görebileceğiniz gibi yapılması gerekenler oldukça kolaydır. Siz de bu işlemler sayesinde oyun keyfinizi katlayabilirsiniz. 

Minecraft İnek Davranışları 

İnek sürüleriyle birçok kez karşılaşmanız mümkündür. Toplu bir şekilde otlamayı severler. İnsanlardan korkmaması ise özellikle yaklaştığınızda sakin kalmasını sağlar. Eğer ona vurursanız, hızlı bir şekilde kaçmaya başlayacaktır. Ayrıca darbeyi çabuk unutur ve normale döner. 

Oyunda bulduğunuz inek için yanınızda buğday yoksa duyduğu ilgiyi çok geçmeden kaybeder. Aynı zamanda suyu da çok sevdikleri için kaçma refleksi göstermezler. Zekâsı çok yüksek olmasa da etrafa çarpma, lava girme ve kaktüslere dokunma gibi zarar verici davranışlarda bulunmaz.

Minecraft oyun dünyasındaki hayvanların bakımıyla ilgili farklı içerikler için “Minecraft Lama Ne Yer? Nasıl Evcilleştirilir ve Sürülür?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir