Oyun

Minecraft Süpürücü Kenar Ne İşe Yarar? 

Minecraft Süpürücü Kenar Ne İşe Yarar? 

“Minecraft süpürücü kenar ne işe yarar?” sorusunun cevabı Minecraft tutkunları için derlediğimiz bu yazıda! Java Edition Minecraft’ın en popüler büyüklerinden biri olan süpürücü kenar, muazzam bir çardır. Pek çok oyuncunun keyifle kullandığı bu büyü, Minecraft’ın en etkili büyüleri sıralamasında şüphesiz ilk 3’e oynuyor.

Minecraft Süpürücü Kenar Nedir? 

Bahsi geçen bu büyü, oyundaki düşmanlara zarar veren bir büyü çeşidi olarak tanımlanır. Bu büyü sayesinde oyuncu, tek bir hamlede birden fazla düşmana hasar verebilir. Büyü, kılıca eklenerek aktifleştirilir. Sol tık yaparak oyuncu kılıcını savurduğunda etki alanı içinde bulunan tüm düşmanlara vuruş şansı yakalar. Etki alanıyla birlikte düşmana vurduğu hasarı da arttıran güçlü bir savunma çeşididir. 

Süpürücü kenar özelliğine sahip kılıcınız sayesinde düşmanınıza geniş bir etki alanı içerisinde darbe indirirseniz özelliğin dolmasını beklemeniz gerekir. Süpürücü kenarı kullanabilmek için ekranda bulunan büyü barını doldurmalısınız. Dolmadan kılıcınızı savurursanız sadece tek bir düşmana hasar verirsiniz. 

Minecraft Süpürücü Kenar Büyüsü Nasıl Yapılır?

Minecraft Süpürücü Kenar Ne İşe Yarar? 
Minecraft süpürücü kenar büyüsü için ihtiyacınız olan bazı itemler vardır.

Minecraft süpürücü kenar büyüsü yapmak için her büyüde olduğu gibi öncelikle bir büyü masasına ihtiyacınız vardır. Büyü masasını 3 obsidyen, 2 elmas ve 1 adet kitapla yapabilirsiniz. Bu malzemeleri kullanarak yaptığınız ve masayı kitaplarla dolu bir odaya koyduğunuz takdirde istediğiniz büyüyü envanterinize uygulayabilirsiniz. 

Büyü masasına tıkladığınızda karşınıza birden fazla büyü çeşidi çıkacaktır. Burada eğer oyunu İngilizce versiyonda oynuyorsanız “Sweeping Edge” yazılı bir kelime çıkar. Sweewing Edge 1 olarak yer alan bu büyü, bizim bildiğimiz süpürücü kenar 1 büyüsüdür. Seviye 1 olarak adlandırılan Sweeping Edge 1’in hasar oranı %50’dir. 

Süpürücü kenar büyüsünün seviyeleri, daha sonra kademe kademe yükselir. Seviye 2 ve seviye 3 olmak üzere iki kademe daha yer alır. 1. seviye süpürücü kenar, düşmana %67 hasar verirken; süpürücü kenar 3, düşmanı %75 oranında zarara uğratır. Teker teker seviyeleri yükselterek büyüde son seviyeye erişebilirsiniz. Oyunda farklı modlar, bu seviyeye %100’e kadar çekebilirsiniz. Ancak orijinal Minecraft’ta maksimum %75 düşmana hasar vermeniz mümkündür.  

Minecraft lama ne yer?” yazımız da ilginizi çekebilir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir