SinemaNe, Ne Değildir?

One Piece Özeti: Kaptan Luffy ve Maceraları

One Piece özeti

Yaklaşık 25 yıl önce vizyona giren One Piece, anime dünyasının başarılı yapımlarından biri olarak bilinmektedir. Mangaka Eiichiro Oda tarafından üretilen bu yapım günümüzde hala devam ediyor olup 700’den fazla bölümü yayınlanmıştır. Biz de One Piece özeti ile birlikte bu animede öne çıkan detayları sizinle paylaşmak istedik. Özete geçmeden önce bu başarılı yapımın birden fazla türü bulunduğunu söylemek gerekir. İzleyiciler tarafından çok büyük bir ilgiyle izlenen One Piece’in türleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Askeri,
  • Dram,
  • Aksiyon,
  • Fantastik,
  • Komedi,
  • Macera ve +13’tür.

One Piece Ne Anlatıyor?

One Piece, korsanlar kralı olmak isteyen Luffy ve onun maceralarının ele alındığı başarılı bir yapımdır. Hikâyede Kral Gold Roger, bu dünyada ne varsa elde etmiş birisidir. Bu kral bir gün idam edilir ve idamından önce tüm hazinesinin Grand Line adlı yerde olduğunu ve bu devasa hazinenin bulunması gerektiğini belirtir. Bundan sonra herkes hazineyi aramaya Grand Line adlı yere gider. Fakat oraya giden hiç kimse bunun ne kadar zor bir olay olduğunu kestiremez. Ancak Grand Line’a gidenler oranın girişinin çok çetrefilli olduğunu ve hatta oraya girişin imkânsıza yakın olduğunu anlarlar. Yine Grand Line’a girmeyi başaran ancak geri dönemeyen çok kişi olmuştur. Bu nedenle hiç kimse artık oraya girmeye cesaret bile edemez.

Ancak kahramanımız Monkey Luffy’nin en büyük hayali korsan kral olmaktır. Eğer hayaline kavuşursa kimsenin erişemediği One Piece adı verilen hazineyi ele geçirebilecektir. Çok küçük yaşlardan beri korsan olmayı hayal eden Luffy, şans eseri bir gün bir şeytan meyvesi yer. Yediği bu meyve yüzünden kahramanımız bir lastik çocuğa dönüşür. Yaşanan bu olaydan sonra Luffy denizlere açılıp One Piece hazinesini ele geçirmeyi amaçlar. Ekibi ile birlikte One Piece hazinesini Grand Line’da aramaya koyulan Luffy’nin sürükleyici hikâyesinin anlatıldığı bu animeyi muhakkak izlemelisiniz.

One Piece Ne Zaman Sona Erecek?

One Piece ilk kez 1997 yılında Eiichiro Oda tarafından piyasaya sürüldü. Manga, şimdiye dek anime dünyasının en başarılı mangalarının başını çekmektedir. Eiichiro Oda, animesinin ve mangasının hala devam ettiği serinin bitiş tarihi hakkında bir açıklama yaptı.

Daily Sports’un yaptığı habere göre Eiichiro Oda, geçen günlerde Japon televizyonunda bir programa katıldı. Sunucu, programda herkesin fazlasıyla merak ettiği o soruyu sordu. “Manga daha ne kadar devam edecek?” Eiichiro Oda ise bu soruya “Dört veya beş yıl” şeklinde yanıt verdi. Manganın sonu hakkında ipucu istendiğinde de Eiichiro Oda yalnızca “Çok ilginç olacak” diye cevapladı.

2014 senesinde One Piece’in muhtemelen on yıl daha devam edeceği söylentisi ortalıklarda dolaşıyordu. Eiichiro Oda o sırada, “17 yıl geçmesine karşın, hikâyeye daha fazla yeni karakter katıldı. Bu yüzden ilham perilerimi durduramıyorum, sanırım bir on yıl daha çizmeye devam edebilirim” diye de ekledi. Pek fazla uyku uyuyamadığını dile getiren Eiichiro Oda çok büyük bir ihtimalle dört beş yıl içinde uzunca uykusuzluk çekecek gibi duruyor.

One Piece’deki En Güçlü Korsanlar

One Piece evrenindeki en güçlü korsanların hangileri olduğunu merak ediyor musunuz? İşte öne çıkan en güçlü One Piece korsanları…

Beyazsakal

beyaz sakal
Beyaz Sakal dizinin en güçlü karakterlerinden biridir.

Yediği meyve Paramecia çeşitleri arasında en iyisi olarak gösterilen ve neredeyse bir Logia kadar güçlü olan Gura Gura no Mi’dir.

Karasakal

karasakal
Karasakal 2 meyve gücüne sahip bir karakterdir.

Karasakal Yomi Yomi no Mi (Karanlık Karanlık Meyvesi) yemiştir. Yediği Meyve Paramecia’nın bir çeşitidir.  Ama Karasakal her daim Logia türü olduğunu belirtir. Karasakal, Beyazsakal öldüğü zaman onun meyvesini yemiş ve 2 meyve gücüne sahip olmuştur.

Crocodile

Crocodile
Crocodile kayaları kuşa dönüştürebilir.

Crocodile, Suna Suna no Mi (Kum Kum Meyvesi) yiyerek kum adama dönüşmütür. Kuma dönüşebilme özelliği, kum yaratabilme ve sağ eliyle kayayı kuşa dönüştürebilme özelliği vardır. Bu karakterin zayıf noktası ise sudur.

Dracule Mihawk

dracule mihawk
Dracule Mihawk yetenekli bir kılıç ustasıdır.

Bu karakter dünyanın en güçlü kılıç ustası olarak bilinir. Bu karakterin şeytan meyvesi yoktur. Dünyanın en güçlü 12 kılıcından birisi olan kara kılıcı kullanır.

Bartholomew Kuma

Bartholomew Kuma
Bartholomew Kuma hem sayborg hem de pati adamdır.

Bu karakter Nikyu no Mi meyvesi yemiştir ve bu da onu Pati Adam’a dönüştürmüştür. Bu şeytan meyvesi her şeyi süper insan hızında yönünü değiştirebileceği patiler vermiştir. Kuma Aynı Zamanda Bir Sayborg’dur.

Trafalgar Law

Trafalgar law
Trafalgar Law büyük etkiye sahip süper güçlere sahiptir.

Bu karakter, Ope Ope No Mi meyvesini yemiştir. Yediği bu şeytan meyvesi, küresel bir bölgeyi yaratması için ona olanak sağlamaktadır. Bu bölgede Law, istediğini ayırabilir ve halkası içine aldığı mesafe fark etmeksizin istisnasız her şeyi ve herkesi olsun parçalara ayırabilir. Bu yetenek ile ayrılan insan vücutlarının ayrılmasına rağmen ölmedikleri görülmüştür. Fakat bu güç istediği kadar insanı etkisiz hale getirecek harika bir güçtür.

Marco

marco
Marco oldukça hızlı bir anka kuşuna dönüşebilir.

Marco, Mitolojik Zoan çeşidi olan ‘Anka’ meyvesini yemiştir. Bu meyve sayesinde Marco mavi ateşten bir Anka kuşuna dönüşebilir. Dönüştüğünde uçabildiği için oldukça hızlıdır ve bu ona herhangi bir hava saldırısında çok büyük üstünlük sağlamaktadır. Meyvesinin en büyük artı yönü de yaralarını mavi ateşiyle iyileştirebilmesidir. Meyvesi Logia’dan bile daha az rastlanır olup aynı zamanda efsanevi olarak görülür.

Eğer anime yapımlarını seviyor ve özetlerini okumaktan da keyif alıyorsanız Naruto Özeti: Naruto Nasıl İzlenmelidir? yazımız tam size göre!

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir