SeyahatHaberler

Seyahat Yasağı Kalkan Ülkeler

Seyahat Yasağı Kalkan Ülkeler

Pandemi nedeni ile birlikte birçok ülke seyahat kısıtlamaları uygulamıştı. Aşının bulunması ve birçok ülke tarafından kullanılması, Covid-19’un yaralarını hızla sarmaya başladı. Bunun sonucunda ise çoğu ülke normalleşme sürecine girerek seyahat yasaklarını kaldırmaya başladı. 2021 yılında seyahat yasaklarını kaldıran birbirinden ilgi çekici ülkeler ile tatil planlarınızı tekrar su yüzüne çıkarmaya hazır olun. Bu yazıda, seyahat yasağı kalkan ülkeler hakkında bilgi edinebilecek ve tatil rotanızı tekrar planlayabileceksiniz.

Tayland

Tayland
Tayland, yılın her zamanı turist çeken ülkelerden bir tanesidir.

Tayland, Asya Kıtası’nın en çok misafir ağırlayan ülkelerinden birisi. Tayland’ın turistler için bu kadar rağbet gören bir destinasyon olmasının nedenleri arasında bembeyaz kumları, keşfedilmeyi bekleyen egzotik adaları, birbirinden ilginç yemek kültürü yer alıyor. Tayland’ın turistlere sunduğu tüm bu fırsatlar, ülkenin Uzak Doğu cenneti olarak anılmasına da neden olmakta.

Tayland ile ilgili ilginç bilgiler arasında ise ülkenin önemli bir kısmının Budizm’e inanması geliyor. Ülkede yer alan şaşalı Budist tapınakları, birçok turistin ilgisini çekiyor. Özellikle de Hindistan ve diğer ülkelerden her yıl Tayland’da binlerce ziyaretçi geliyor. Tayland’ın en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında ise Bangkok ve Phuket Adası yer alıyor.

Yeşilin mükemmel tonu ve sonsuz maviliğin bir arada olduğu Phuket Adası, turistlerin en çok rağbet gösterdiği yerlerin başında geliyor. Birbirinden güzel plajlar ve restoranlar ile birlikte aradığınız her şeyi Phuket Adası’nda bulabilirsiniz.

Mısır

Mısır
Tarihseverlerin en doğru adreslerinden biri Mısır olacaktır.

Orta Doğu’nun en büyük ülkeleri arasında yer alan Mısır, kadim tarihi ile birlikte kişileri büyülüyor. Mısır, yer aldığı stratejik konumu sayesinde tarih boyunca en önemli ülkeler arasında yer almıştır. Birçok ülkeyi birbirleri ile buluşturan ve bu nedenle bir köprü görevi gören ülkede farklı uygarlıklar ve ülkelerin izlerini görmek mümkün. Turistik anlamda da misafirlerine sayısız güzellik vaat eden Mısır, özellikle de dünyanın yedi harikasından biri olan piramitleri ile bile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi. Yolunuz Mısır’a düşerse şu yerleri ziyaret etmeden geçmeyin:

Tüm bunların yanı sıra uçsuz bucaksız çöllerde safari deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Meksika

Meksika
Meksika, Latin Amerika’nın turistik ülkelerinden bir tanesidir.

Latin Amerika denildiğinde akla gelen ilk ülkeler arasında yer alan Meksika, Aztek ve Maya medeniyetlerinin de beşiği olarak biliniyor. Latin Amerika kültürünü tüm ayrıntıları ile birlikte yaşayabileceğiniz Meksika’da birbirinden ilgi çekici noktalar sizleri bekliyor. Ayrıca, ülkede yer alan halkın misafirperver tutumu da keyifli dakikalar geçirmenizi sağlamakta. M.Ö 450 yıllarında inşa edilen Teotihuacan’da yer alan piramitler kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

Meksika’nın turistler tarafından ilgi görmesinin en önemli sebepleri arasında ülkedeki sıcak iklim yer alıyor. Birbirinden güzel plajları, kültürel yemekleri de Meksika’yı Latin Amerika’nın öne çıkan ülkelerinden biri yapıyor. Tüm bunların yanı sıra ülkenin harika plajlarında güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Meksika’nın en ünlü sahilleri ise şöyle:

  • Cancun
  • Tulum
  • Puerto Escondido

Yukarıda yer alan sahillerde kültürel yiyecekler arasında yer alan tacolar ile birlikte unutulmaz bir tatil geçirmek mümkün. Yemek demişken, keçi sütünden meydana gelen Cajeta tatlısını da denemeden geçmemenizi öneriyoruz. Latin Amerika’nın cenneti olarak adlandırılan Meksika, misafirlerine eşsiz bir tatil sunuyor.

Kolombiya

Kolombiya
Kolombiya’yı ziyaret ederek Güney Amerika’nın tadını çıkarabilirsiniz.

Kendine has mimarisi, eşsiz güzellikteki sahilleri ve tarihten esintileri barındıran kasabaları ile Kolombiya Güney Amerika’nın en güzel ülkelerinden biri. Ülkenin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Cartagena, Dünya Kültür Mirası listesinde yer almakta. Duvarlarla çevrili bir duvar şehri olan Cartagena, aynı zamanda Karayipler’e komşu bir şehir. Cartagena’da yer alan Plaza Santo Domingo ve San Felipe Kalesi şehrin ziyaret edilmesi gereken noktaları arasında yer alıyor.

Kolombiya’nın ilgi çeken özelliklerinden birisi de ülkede yer alan parti otobüsleri. Chiva Bus adındaki parti otobüslerine ülkede yer alan müzik grupları eşlik ediyor. Geriye ise sadece bu eşsiz ve eğlenceli deneyimi yaşamak kalıyor. Ülkenin kültür merkezi olarak bilinen başkenti Bogota ise görülmesi gereken pek çok yeri barındırıyor. Bu yerler ise şöyle:

  • La Candelaria Bölgesi
  • Altın Müzesi
  • Bolivar Meydanı
  • Tuz Katedrali
  • Luis Angel Arango Kütüphanesi

Eşsiz bir Güney Amerika tatili geçirmek istiyorsanız, kendine has güzellikleri ile birlikte Kolombiya tam aradığınız ülke olabilir.

Eğer bu ülkeler sizin için yeterli değilse Karantina Uygulamayan Ülkeler Listesi adlı içeriğimize de göz atmanızı öneririz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir