TeknolojiOyun

Xbox’a Klavye Mouse Bağlanır mı? 

Xbox’a Klavye Mouse Bağlanır mı?

Xbox, Microsoft tarafından tasarlanmış popüler bir ürün. Bu ürün sayesinde çevrim içi oyun oynamak ve birçok uygulamayı aktif olarak kullanmak mümkün. Cihazın asıl amacı, oyun oynamak olsa da akıllı telefonlarla bağlantı kurularak veya kendi sistemi üzerinden çeşitli platformlarda farklı işlemler yapılabiliyor. Bazı aygıtları bağlamanın mümkün olduğu ‘’Xbox’a klavye mouse bağlanır mı?’’ sorusunu araştırıyoruz. 

Xbox Kullanımı Hakkında

Xbox’a Klavye Mouse Bağlanır mı? 
Xbox, yeni nesilin en güçlü konsollarından biridir.

Xbox cihazlarını kullanabilmek için bir ekrana ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Elbette herhangi bir görüntü aleti bunun için yeterli olmayacaktır. Özellikle oyun oynamak için en az bir adet oyun konsoluna ihtiyacınız var. Çevrim içi oyunlarda gerekli olan kulaklıkları da unutmamak gerekiyor. Ardından güç adaptörünü elektrikle buluşturmanız yeterlidir.  

Xbox’ın Klavye Mouse ile Kullanımı

Öncelikli olarak “Xbox’a klavye mouse bağlanır mı?” sorusu için cevabımız, evet olacaktır. Hem klavye hem de mouse bağlanabiliyor ve bu işlem kablosuz bağlantı sağlayabilen USB’li olan ürünlerle rahatlıkla yapılabilir. Xbox’lar işletim sistemi olarak Windows 10 tabanlı bir yazılım kullanıyor. Bu sayede Windows üzerinde kullanılabilen her türlü cihazı bağlayabilirsiniz. Sadece bluetooth özellikte olan klavyelerin çalışmadığı bilinmektedir. 

Xbox’a bağladığınız klavye hemen aktif olacaktır ancak mouse arayüz bölümünde çalışmayacaktır. Bu yüzden klavye ve mouse için gerekli işlemleri, kutunun “Ayarlar” bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra cihazlar ve bağlantılar bölümüne giriniz. Ardından fare sekmesine tıklamalısınız. Açılan özellikler üzerinden gerekli yapılandırmalar gerçekleştirilebilir. 

Xbox’ta Klavye ve Mouse Destekleyen Oyunlar 

Oyun konsollarını kullanmak keyifli olsa da bazen yetersiz bir deneyim sunuyor. Bu noktada klavye ve fare ihtiyacı oluşmaktadır. Xbox’a bağlanabilen bu aygıtlar oyunların daha çekişmeli ve eğlenceli olmasına olanak tanıyor. Kutunun, klavyeyi desteklediği seçenekler arasında;

  • War Thunder 
  • X-Morph Defense 
  • Fortnite 
  • Deep Rock Galactic 
  • Strange Brigade 
  • Warframe 
  • Vermintide 2 
  • Minecraft 
  • Bomber Crew gibi popüler oyunlar yer alıyor. 

Oyun sayısının arttırılacağı ve yeni özellikler ekleneceği biliniyor. Ayrıca çok sevilen PUBG gibi oyunlar içinde yakın zamanda destek gelmesi planlanıyor. Rekabetin yoğun olduğu oyunlarda kullanıcıların aktifliğini arttırmak, Xbox satışları için oldukça önemli. 

Xbox Series S klavye mouse bağlamak veya Series X’e bağlamak arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Daha önce bahsettiğimiz gibi Windows’a bağlanabilen kablosuz ve USB’li ürünlerin tamamını kutuya takabilirsiniz.

Xbox klavye ve mouse desteği olan oyunlar hakkında daha fazlasını öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Xbox Oyunları Ücretsiz mi?

Xbox içinde yer alan bazı oyunlar herkes tarafından kullanıma açık durumdadır. Ancak birçok oyun için ücret ödemesi yapmak gerekiyor. GamePass Limitsiz veya Live Gold seçenekleri ödeyeceğiniz ücretlere göre oyunları seçebilmenize olanak sağlayacaktır.

Xbox ile Neler Yapılabilir?

Xbox ürünlerinin öncelikli özellikleri kullanıcıların oyun oynanmasını sağlamaktadır. Çok sayıda ve çevrim içi oyunların yer aldığı platformda aynı zamanda dizi ve film uygulamaları indirilebiliyor. İndirilebilen uygulamalar arasında, Netflix, Apple Tv, Amazon Video gibi popüler seçenekler yer alıyor.

Xbox’lar İnternetsiz Kullanılabilir mi?

GamePass arayüzü bölümünde yer alan oyunlar çevrim dışı olarak kullanılabilir. Ancak belirli bir süre sonra etkin bir aboneliği doğrulamak gerekiyor. Bu süre en fazla 30 gün olabilir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir