Sinema

Severek İzleyeceğiniz Ahmet Kural Filmleri

Severek izleyeceginiz Ahmet Kural Filmleri

Türk Sineması’nın sevilen isimlerinden biri olan Ahmet Kural, son yıllarda çevirdiği filmlerle dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Başrolünü üstlendiği pek çok filmi, gişe rekorları kırmıştır. Sanat kariyeri boyunca filmler dışında dizi çalışmalarında da yer alan Kural, genel olarak komedi türünde yapımlara imza atmıştır. Severek izleyeceğiniz Ahmet Kural filmleri arasında genellikle komedi türünde yapımlar yer almaktadır.

Ünlü yıldız, film sektörüne yeni bir soluk getirmiş, birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Ahmet Kural filmleri, Türk Sineması tarihine adlarını altın harflerle yazdırmıştır. Biz de severek izleyeceğiniz Ahmet Kural filmleri ve detaylarını sizler için anlattık.

Güneşin Oğlu

Ahmet Kural filmleri arasında özel bir yeri olan Güneşin Oğlu, ünlü sanatçının kariyerinin başlangıç noktasıdır. Haluk Bilginer, Özgü Namal gibi sanatçılarla birlikte rol aldığı yapımda, hayatı boyunca bir mucize bekleyen Fikri Şemsigil’in yaşadıkları ele alınmıştır. Beklediği mucize aniden gelse de aslında birçok kötü olayın başlangıcına zemin hazırlayacaktır. İlginç bir konuya sahip olan Güneşin Oğlu filminin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını ise Onur Ünlü üstlenmiştir.

Çalgı Çengi

Calgi Cengi
Çalgı Çengi, Ahmet Kural’ın popülerlik kazanmasındaki önemli yapımlardan biridir.

Ahmet Kural’ın en iyi ve en popüler filmlerinden biri olan Çalgı Çengi, aynı zamanda vizyona girdiği 2011 yılında gişe rekorları kırmıştır. Murat Cemcir’le birlikteliğinin başlangıç noktası olan Çalgı Çengi, komedi türünün başarılı örneklerinden biridir.

Düğünlerde müzisyen olarak çalışan Salih ve Gürkan’ın, bir olay neticesinde mafya ile başı derde girer ve olaylar son derece eğlenceli bir şekilde devam eder. Ünlü filmin yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir oturmuştur. Çalgı Çengi, severek izleyeceğiniz Ahmet Kural filmleri arasında ilk sırada olmayı hak ediyor. Severek izleyeceğiniz Ahmet Kural filmleri, elbette bunlarla sınırlı değil.

Düğün Dernek 1

Dugun Dernek 1
Düğün Dernek 1, keyifli dakikalar geçirmeniz için en iyi seçimlerden biri olacak!

2013 yılına damga vuran ve Türk Sinema tarihinin en iyi komedi filmlerinden biri olarak kabul edilen Düğün Dernek, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’i birlikte izleme şansı sunuyor. Yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in üstlendiği komedi filminde, yurt dışından Türkiye’ye gelen İsmail’in, oğlu Tarık’ı evlendirme hikayesi anlatılmaktadır.

Düğün Dernek 2

Dugun Dernek 2
Düğün Dernek 2, sünnet düğünü maceralarında kahkahalara boğulacağınız başarılı yapımlardan bir diğeri.

Düğün Dernek 2, 2013 yılında çevrilen birinci filmin devamı olup gösterime girdiği 2015 yılında yine gişe rekoru kırmayı başarmıştır. Serinin devamı niteliğinde olan yapım, Ahmet Kural filmleri arasında en sevilenlerden biridir. Bu filmde evlenmiş olan Tarık’ın oğlunun sünnet düğünü, eğlenceli bir dille anlatılmaktadır. Komedi türünde olan bu filmin yönetmeni ise önceki filmde olduğu gibi yine Selçuk Aydemir’dir.

Ailecek Şaşkınız

Ailecek Saskiniz
Ailecek Şaşkınız, Ahmet Kural’ın önceki filmlerinden daha farklı bir senaryoyla karşımıza çıkıyor.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in rol aldığı Ailecek Şaşkınız filmi, 2018 yılında vizyona girmiştir. Bu harika komedi filminde, zengin bir ailenin oğlu olan Ferhat’ın, babasının şirketinde çalışmaya başlamasıyla gelişen kahkaha dolu olaylar anlatılmaktadır. Ailecek Şaşkınız filminin yönetmeni ise Selçuk Aydemir’dir. Severek izleyeceğiniz Ahmet Kural filmleri arasında yer alan Ailecek Şaşkınız, son derece eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak yapımlardan biridir.

Memleket Meselesi

En iyi Ahmet Kural filmleri arasında yer alan Memleket Meselesi filminde, emekli olmak üzere olan Adil Hoca’nın bir yanlışlık sonucunda karakola düşmesi ve genç bir polis memurundan tokat yemesiyle başlayan olaylar anlatılıyor. Adil Hoca bu durumu gururuna yediremeyip bütün memleketi ayağa kaldıracaktır. Bu düşündürücü komedi filminin yönetmenliğini ise İsa Yıldız üstlenmiştir.

Baba Parası

Baba Parasi
Nispeten yakın tarihte vizyona giren Baba Parası, mutlaka izlemeniz gereken Ahmet Kural filmleri arasında.

2020 yılı vizyon filmleri arasında yer alan Baba Parası’nda, başrolleri yine Ahmet Kural ve Murat Cemcir paylaşıyor. Yapımda zengin bir iş adamının oğlu olduklarını öldükten sonra öğrenen ve büyük bir mirasa konan iki adamın başına gelenler anlatılıyor. Bu iki adam, film boyunca büyük mirası alabilmek için amansız bir mücadeleye girişiyor. Baba Parası filminin yönetmen koltuğunda da başarılı isimlerden biri olan Selçuk Aydemir oturuyor. Severek izleyeceğiniz Ahmet Kural filmleri içeriğimizin sonuna geldik. Gelin, kısaca Ahmet Kural’ın kariyerinin nasıl başladığına da göz atalım.

Ahmet Kural Kimdir?

Ünlü komedyen Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 tarihinde, Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Aslen Ankara’lı olan Kural, emniyet müdürü babasının tayin olduğu Kütahya’da uzun seneler geçirmiştir. Konservatuar bölümünde okuyan ablasının da desteğiyle oyuncu olmak isteyen Kural, lise yıllarında pek çok tiyatro oyununda yer almıştır. Liseden sonra Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünü başarı ile bitiren ünlü sinema sanatçısı, yüksek lisansını ise Bilkent Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Öğrenim hayatı devam ederken beraberinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Bu sırada Levent Kırca’nın dikkati çekmeyi başarmış ve ekiplerine dahil olmuştur. 2008 yılında ise Güneşin Oğlu isimli ilk sinema filminde izleyicilerle buluşmuştur. Pek çok ünlü sanatçıyla birlikte rol aldığı bu sinema filmiyle büyük beğeni toplamış ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Severek izleyeceğiniz Ahmet Kural filmleri arasından istediğinizi seçerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Farklı filmler arıyorsanız “Blu TV’de En İyi Filmler” içeriğimize de mutlaka göz atın!

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”Ahmet Kural’ın Yakın Arkadaşı Kim?” state=”open”]Ahmet Kural, sevilen projelerinde de birlikte görmeye alışkın olduğumuz Murat Cemcir ile yakın arkadaştır.[/toggle]

[toggle title=”Ahmet Kural’ın En Çok İzlenen Filmi Hangisidir?” state=”open”]Ünlü sanatçının en çok izlenen filmi, 2011 yılında vizyona giren Çalgı Çengi’dir.[/toggle]

[toggle title=”Ahmet Kural İlk Filmi Hangisi?” state=”open”]Ahmet Kural, 2008 yılında “Güneşin Oğlu” filmiyle sanat kariyerine ilk adımını atmıştır.[/toggle]

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir