Sinema

Blu TV’de En İyi Filmler

Blu TV'de en iyi filmler

Yerli dizi ve film izleme platformlarından biri olan Blu TV’de, çok sayıda içerik bulabilirsiniz. Rakipleri arasında en fazla aboneye sahip yayıncılık platformlarından biri olan Blu TV, aynı zamanda en popüler video akış uygulaması olarak da karşımıza çıkıyor. Yazımızın devamında sizler için en iyi Blu TV filmleri arasından 30 tanesini sıraladık.  İşte, Blu TV’de en iyi filmler ve detayları!

Kelebekler

kelebekler
kelebekler filmi, en popüler Blu TV içerikleri arasında yer alıyor.

Filmin başrol oyuncuları arasında Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan ve Tuğçe Altuğ yer almaktadır. Film, birbirinden tamamen farklı özelliklere sahip olan 3 kardeşin, babalarının vefat haberi üzerine bir kasabada yeniden bir araya gelmelerini konu alıyor. Bu kasabada yaşanan garip olaylar ve 3 kardeşin sahip olduğu renkli karakterler, ortaya seyir zevki yüksek ve son derecede kaliteli bir yapım çıkarıyor.

Sofra Sırları

Sofra sırları
Sorma Sırları, profesyonel oyuncu kadrosuyla izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor.

Demet Evgar, Alican Yücesoy ve Fatih Alın’ın başrollerini paylaştığı Sofra Sırları, dram türünün başarılı örneklerinden biridir. Film, kendini evine ve ailesine adamış bir kadın olan Neslihan’ın, bir seri katile dönüşme hikayesini konu almaktadır. Etrafındaki insanları bir bir öldürmeye başlayan Neslihan şüpheleri üzerine çekse de kimse onu cinayetten suçlayacak deliller bulamaz.

Kaptan Fantastik

kaptan fantastik
Kaptan Fantastik ilginç senaryosu ve aforizmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Viggo Mortensen, George MacKay, Frank Langella, Samantha Isler gibi oyuncuları kadrosunda barındıran film, çiftin çocuklarını modern yaşamdan uzakta bir arazide yetiştirmesiyle başlar. Onlar için kusursuz olan bu hayat, eşlerden birinin ölmesiyle parçalanır. Koca rolündeki Ben, 2 çocuğunu da alıp şehre taşınmak zorunda kalır. Fakat bu yeni hayata uyum sağlamak, medeniyetten uzak büyütülen çocuklar için hiç de kolay olmayacaktır.

Snowpiercer

Snowpiercer
Snowpiercer gerilim dolu dakikalar geçirmek isteyenler için harika bir seçim.

Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton, Ed Harris gibi dönemin sevilen oyuncularını kadrosunda barındıran film, fantastik ve bilim kurgu türünün başarılı bir örneğidir. Ütopik bir geleceği konu alan yapımda, canlıların yaşamını yitirdiği bir dönemi izliyoruz. Canlıların yok olması sonucunda hayatta kalan son insanlar, nereye gittiği belli olmayan bir trende hayatta kalmaya çalışır. Son derece distopik ve kaotik yerlerde sınıfsal farklılıkların ortaya çıkmasıyla olaylar daha kötü bir hal almaktadır.

Ghost in the Shell

Ghost in the sell
Ghost in the Sell bilim kurgu filmleri kategorisinin başyapıtlarından biridir.

Son derece başarılı ve sevilen bir oyuncu olan Scarlett Johansson’ın başrolünde olduğu film, bilim kurgu ve aksiyon ögelerinin bolca yer aldığı bir yapımdır. 1995 yılında aynı isimle yayınlanan bir anime filminden uyarlanan film, insan ve syborg karması bir türe sahip olan kadının, insanların zihinlerinin içine girerek onları kontrol altına almak ve dünya üzerindeki en tehlikeli suçları önlemek için verdiği mücadeleyi konu alıyor.

İçimdeki Güneş

icimdeki gunes
İçimdeki Güneş, içinizi ısıtacak senaryosuyla mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

Başrolünde Juliette Binoche’in yer aldığı İçimdeki Güneş; arzu, kadın hassasiyeti ve tutku konularının işlendiği son derece keyifli bir filmdir. Temasını oluşturan konuları, mizah ve ironik çıkarımlarla harmanlayan film, Paris’te ressamlık yapan dul ve tek çocuklu bir kadının aşk ve kimlik arayışını kaleme almıştır. İçimdeki Güneş, Cannes Film Festivali’nden 15 adet ödülle dönmüştür.

Aşk ve Arkadaşlık

ask ve arkadaslik
Aşk ve Arkadaşlık filmini izlerken kendinizi eşsiz dünyasının içinde bulmaya hazır olun!

18. yüzyıl İngiltere’sinde insan ilişkilerinin nasıl yürüdüğünü anlatan bir film olan Love and Friendship, şık kostümleri ve büyüleyici atmosferiyle adından söz ettiriyor. Film, çevresindeki adamları manipüle etme yeteneğine sahip olan kadının kızına uygun bir eş arayarak geleceğini kurtarma çalışmalarını anlatıyor.

Gizem Treni

gizem treni
Gizem Treni, farklı kültürleri karşılaştıran ve önemli alt metinler içeren başarı yapımlar arasında yer alıyor.

Farklı kültürlerin bir araya getirildiği Gizem Treni, bir gece daha aynı otelde kalmak zorunda olan Japon turistlerin, İtalyan bir kadın ve dul bir kocanın öyküsünü anlatıyor. Blu TV’de en iyi filmler arasında yer alan Gizem Treni’nin ana teması; “Hiç karşılaşmamış insanlar bile bir gün kendilerini aynı hikâyede bulabilirler.” olarak karşımıza çıkıyor.

Toz Bezi

Toz Bezi
Merak uyandıran ve tek solukta izleyecek bir film arıyorsanız, Toz Bezi tam size göre!

Blu TV’de yayınlanan en güzel yerli filmlerden olan Toz Bezi, Nazan Kesal ve Asiye Dinçsoy’u kadrosunda barındırıyor. Altın Lale Ödülü’ne layık görülen film; etnik, ekonomik, cinsiyet ve kültürel bazı ögelerin temelinde yatan sorunları kaleme alıyor. İki gündelikçinin yaşam mücadelesi, bu ögeler temelinde şekilleniyor.

Minding the Gap

miding the gap
Miding the Gap ilginç öyküsüyle izlenmeye değer yapımlar arasında.

Kaykay sevdalısı oldukları için bir araya gelen 3 genci anlatan ve bu 3 gencin hayatlarını ve dostluklarını gözler önüne seren bir belgeseldir. Bununla birlikte yapım; şiddet, sistematik ırkçılık, sınıf ayrımı ve Amerikalı yetişkin olmanın zorlukları gibi önemli konulara ışık tutuyor.

Cennetten De Garip

Cennetten de garip
Buğulu bir dünyaya ışınlanmak isteyenler için Cennetten De Garip en iyi seçimler biri olacak!

Cennetten De Garip, Macaristan göçmeni bir gençle birlikte, arkadaşını ve 16 yaşındaki kuzenini merkeze alıyor. New York’ta başlayan hikâye, Florida’ya kadar uzanıyor. Mevcut durumlarından sıkılmış olan bu 3 kafadar, yolun sonunun cennet olmasını ümit ediyor. Oldukça melankolik bir havanın hâkim olduğu film, 3 gencin yeni bir bilinmeze doğru yola çıktıkları sürecin hüzünlü ve komik anılarını birleştiriyor.

Benim Babam Benim Oğlum

Benim babam benim oglum
Benim Babam Benim Oğlum, aile kavramını sorgulatacak türden bir yapım.

Blu TV’de en iyi filmler arasında dikkat çeken yapımlardan biri olan Benim Babam Benim Oğlum, 6 yıldır bir başkasının oğlunu büyüttüğünü ve gerçek oğlunun da doğum esnasında değiştirilmiş olduğunu öğrenen bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. Aile, oğullarını büyüten diğer aileyle tanıştığında olaylar son derece ilginç bir şekilde devam ediyor.

İnsanları Seyreden Güvercin

İnsanlari seyreden guvercin
İnsanları Seyreden Güvercin, mutlaka listenize eklemeniz gereken Blu TV filmleri arasında yer alıyor.

İnsanları Seyreden Güvercin, değerler ve normlar üzerine inşa edilen etkileyici bir filmdir. Bir insanın var olma halini geniş bir perspektif üzerinden anlatan film, farklı mekanları ve farklı olayları izleyicilerine sunmaktadır.

Bir Liderin Çocukluğu

Bir liderin cocuklugu
Bir Liderin Çocukluğu, ideolojilere farklı bir perspektiften bakmanızı sağlayacak.

Bir Liderin Çocukluğu, faşizmin yükselişini ve faşist bir liderin doğuşunu anlatan, küçük bir çocuğun yaşadığı krizleri ve güç çatışmalarını ele alan bir filmdir. Film, Versay Barış Antlaşması öncesinde müzakereler için Fransa’ya gelmiş diplomat bir babanın ve dindar bir ailenin korkunç bir egoya sahip olmasını kaleme alıyor.

Filmin konusunu daha iyi anlamak için Versay Barış Antlaşması hakkında bilgi almayı unutmayın!

David Lynch: Yaşam Sanatı

David Lynch yasam sanati
David Lynch: Yaşam Sanatı, Blu TV’de en iyi filmler listesinde ilk sıralarda olmayı hak ediyor.

Sinema dünyasının benzersiz yönetmenleri arasında olan David Lync’in hayatını konu alan belgesel, yönetmenin küçük bir kasabada başlayan hayat hikayesini, Philedelphia’ya taşınıp ressamlığa adım attığı gençlik yıllarını ve ilk filmine kadar olan süreci anlatır. Yönetmenin farklı alanlarda meydana getirdiği eserlerin arkasındaki deneyimlerini izleyicisiyle buluşturan belgesel, Blu TV’de en iyi filmler arasında yer almaktadır.

Saf

saf
Başarılı oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Saf, birçok toplumsal mesaj içeriyor.

Erol Avşar ve Saadet Işıl Aksoy’un başrollerinde bulunduğu Saf, Fikirtepe’de bir gecekonduda yaşayan yeni evli çiftin huzurlarının kentsel dönüşümle bozulmasını ele alıyor. Kentsel dönüşüm nedeniyle ortaya çıkan endişeler, yeni evli çiftin göçmen bir ailenin hayatıyla kesişmesine neden oluyor. Film, temel olarak göçmen meselesini izleyicileriyle paylaşmaktadır.

Öykü

Oyku
Kadınların yaşamına bir de onların gözünden bakmaya ne dersiniz? Öykü, mutlaka izlenmesi gereken başarılı yapımlardan biri.

Otobiyografik bir film olarak kaleme alınan Öykü, çocuk yaşta tecavüze uğrayanlar hakkında bir belgesel çekerken aslında kendi çocukluğundaki bazı travmaları sorgulamaya başlayan bir kadını anlatıyor. Bu travmaları kendisiyle aynı adı taşıyan karakter aracılığıyla bir film haline getiriyor. Bir insanın savunma mekanizmalarının sınırlarının çeperine girerek rahatsız edici bir deneyim ortaya çıkarıyor.

İşe Yarar Bir Şey

İse yarar bir sey
İşe Yarar Bir Şey, Blu TV yapımları arasında en çok izlenen filmlerden biri.

Öykü karayel ve Yiğit Özşener’in başrollerini paylaştığı film, eşsiz bir sinematografiye sahiptir. Birbirlerinden farklı karakterlerin yollarının nasıl kesiştiği hakkında bir varoluş sorgulamasını ele alan İşe Yarar Bir Şey, trende karşılaşan 2 kadının, intihar etmek isteyen bir adama doğru gerilim dolu yaklaşımlarını ele alıyor.

Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams Come İnside my mind
Robin Williams Come İnside my Mind, kahkahalarla izleyeceğiniz bir belgesel.

2014 yılında aramızdan ayrılan Robin Williams’ın hayatını ele alan yapım, usta komedyenin aynı zamanda günlük hayatında nasıl biri olduğuna ışık tutuyor. Robin Williams’a ait olan arşiv görüntüleri ve onun hayatında bir yer edinmiş olan pek çok ismin Robin Williams hakkında bizlere aktardıkları ile şekillenen belgesel, keyifle izleyebileceğiniz yapımların başında geliyor.

Toprağın Tuzu

topragın tuzu
Toprağın Tuzu, sonuna geldiğinizde hayatı sorgulatacak türden bir senaryoya sahip.

Toprağın Tozu, ünlü fotoğrafçı Sebastio Salgado’nun; savaşları, açlığı ve göç gibi toplumsal dramları fotoğraf kareleriyle bizlere aktardığı bir yapımdır. Eşsiz manzaralardan yerli halklara, madenlerden Afrika salonlarına kadar birçok bölgeyi ele alan film, ünlü fotoğrafçının hem kariyerini hem de dünyamıza ait olan trajedileri gözler önüne seriyor.

Bitmeyen Yürüyüş

Bitmeyen Yuruyus
Bitmeyen Yürüyüş, tek solukta izleyebileceğiniz önerilerimiz arasında yerini alıyor.

Blu TV’de yer alan en önemli yapımlardan biri olan Bitmeyen Yürüyüş, Yokohama ailesinin hayatlarının sadece bir gününe odaklanıyor. Yokohama çiftinin çocuklarının artık yetişkin bireyler olmaları ve kendi aileleriyle birlikte eve dönmeleri sonucu yeniden bir araya gelen aile, öncelikle büyük bir kayıp yaşıyor.  Daha sonra bu kaybın aile fertleri üzerinde yarattığı etki kaleme alınıyor.

Sonsuzluk Üzerine

Sonsuzluk Uzerine
Sonsuzluk Üzerine, çarpıcı bir senaryoya ve düşündüren alt metinlere sahip.

Sonsuzluk Üzerine, Binbir Gece masallarının anlatıcısı olarak bilinen Şehrazat’ın öykü anlatımından feyz alınmasıyla hazırlanan bir filmdir. İnsan hayatına hem tüm güzelliğiyle hem de tüm yabancılığıyla ışık tutan film, ağıt ve methiye türünde bir yapım olarak nitelendirilebilir.

Sinek Kuşu

Sinek kusu
Sinek Kuşu’nu izlerken içinizi ısıtacak harika sahnelere tanıklık edeceksiniz.

Sinek Kuşu, bir insanın ergenliğinde yaşadığı eğitim koşullarına, ailesi ve toplum baskısına ve edindiği arkadaşlara kadar pek çok kavramı sorgulatan süreci ele alıyor. Ataerkil bir toplumda cinsiyet ayrımcılığı baskısını ele alan film, son derece başarılı performanslara sahip olan oyuncular ile göz dolduruyor.

Dünyada Bir Gece

Dunyada bir gece
Dünyada Bir Gece, zaman kavramını sorgulatacak ve farklı bakış açıları kazandıracak son derece başarılı bir yapım.

Dünyada Bir Gece, benzersiz karakterleri, uzun araba yolculukları, günlük hayatın albenisi, sigara ve kahve harmonisini en iyi şekilde izleyicilerine yansıtan filmlerdendir. Film, karakterlerini oldukça yalın ve minimalist bir temelde ele alıyor. Farklı lokasyonlara yapılan yolculuklarda hem ayrıntıları hem de tesadüfleri çok güzel bir şekilde vurguluyor.

Oray

Oray
Oray, dini ögeleri bir kez daha sorgulatacak ilginç bir senaryoya sahip.

Mehmet Akif Büyükatalay’ın imzasını taşıyan film, Almanya’da yaşayan bir Müslüman olan Oray’ın, eşine İslam dininde boşanmak anlamına gelen talak kelimesini söylemesiyle başlıyor. Oray, bu söylemden sonra kendisini, duyguları ve dini arasında sonsuz bir iklimin arasında buluyor. Avrupa’da yaşayan Müslümanların şu anki durumunu oldukça derin bir perspektiften ele alıyor.

Anayurdu

Ana yurdu
Ekrandan gözünüzü ayırmak istemiyorsanız Ana Yurdu mutlaka listenizde olmalı!

Esra Bezen Bilgin ve Nihal Koldaş’ın başrollerini paylaştığı film, anneannesinin köy evine romanını bitirmek için giden Nesrin ve oraya tesadüfi bir şekilde giden annesi hadisenin öyküsünü anlatıyor. Anne ve kızın öyküsü, son derece gerilim dolu sahnelere tanıklık etmemizi sağlıyor.

Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı

korkak robert fordun jesse james suikastı
Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı, benzersiz yapımlar arasında yerini koruyor.

Blu TV’ye henüz eklenen filmlerden olan bu yapım, vahşi batının önde gelen isimlerinden olan Jesse James’in ölümüne kadar olan süreci kaleme alıyor. 1881 yılında gerçekleşen tren soygunu ile başlayan film, James’in idolüm olarak bahsettiği Robert Ford’un en yakını haline gelmesini ve zamanla onu kıskanmasıyla başlayan karakter dönüşümünü ele alıyor.

Kelebek ve Dalgıç

Kelebek ve dalgic
Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen Kelebek ve Dalgıç, Blu TV’nin en sevilen içeriklerinden biri.

Jean Dominique Bauby’in gerçek hayat hikayesinin anlatıldığı kitaptan uyarlama olan film, kaza geçirmesiyle sadece sol gözünü hareket ettirebilen Bauby ’in hayata tutunmasını konu alıyor. Sorulara basit bir şekilde gözüyle “Evet” ya da “Hayır” olarak cevap veren Bauby, terapisti sayesinde önemli bir yol kat ediyor.

Mekanlar ve Yüzler

mekanlar ve yuzler
Fransız filmlerinin düşündüren aforizmalarını beğeniyorsanız Mekanlar ve Yüzler harika bir seçim!

Mekanlar ve Yüzler, Fransız bir fotoğraf sanatçısının köyleri seyahat etmesiyle başlıyor. Köy sakinleriyle konuşurken diğer yandan işini icra eden insanları konu alan yapım, önemli alt metinler ve aforizmalara sahiptir.

Hitchcock

Hitchcock
Hitchcock, son olarak belgeselseverler için öneri olarak sunduğumuz en iyi yapımlardan biri.

Alfred Hitchcock’ın hikayesini konu alan belgesel türündeki bu yapım, Blu TV’de yer alan en heyecanlı ve dikkat çekici belgesellerden biridir. François Truffault ile Alfred Hitchcock’un 3 gün boyunca yaptığı konuşmalardan uyarlanan belgesel, izleyicilerine keyifli dakikalar yaşatıyor.

Bu filmler içerisinde aradığınızı bulamadınız mı? Farklı alternatifleri değerlendirmek için Size Değer Katacak En İyi Sanat Filmleri içeriğimizi de inceleyin!

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”Blu TV’de Hangi Diziler İzlenir?” state=”close”]Bu platformda her izleyicinin seyir zevkine göre filmler yer almaktadır. En sevilen yerli yapımlar; Bozkır, Behzat Ç., Sıfır Bir ve Masum dizileridir.[/toggle]

[toggle title=”Blu TV Sahibi Kimdir?” state=”close”]Blu TV 2015 yılında Doğan Holding çatısı altında kurulmuştur.[/toggle]

[toggle title=”Avatar Blu TV’de Var mı?” state=”close”]Avatar, serininin tüm filmleriyle Blu TV’de yer almaktadır. [/toggle]

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir