Sinema

Ailecek İzlenecek Filmler

Ailecek İzlenecek Filmler

Ailecek izlenecek filmler bulmakta zorlanıyorsanız, sizin için güzel birkaç önerimiz var. Listemizde yer alan filmleri, güzel bir hafta sonunda tüm ailenizle birlikte izleyebilirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler…

Where The Wild Things Are (2009)

Where The Wild Things Are

Maurice Sendak’ın meşhur “Vahşi Şeyler Ülkesinde” kitabından uyarlanan film, kısa sürede kalplerde yerini edinmiştir. Gerçeklikten kaçma ihtiyacıyla yanıp tutuşan film, kalplerimize sıcaklık getirmekten geri kalmıyor. Birbirinden farklı, bazen küçük, bazen devasa hayvanlara ev sahipliği yapan film, muazzam bir görsel şölen sunmaktadır. Başta hayvanları gerçekçi yansıtma konusunda uyarlandığı kitaba sadık kalamayacağı düşünülmüştür. Ancak 87 milyon dolarlık bir bütçe edinmeyi başaran film, kitabı bilen herkesi sevindirmeyi başarabilmiştir. Bir çocuğun başkaldırısını ve kalp kırıklığını da içeren bu filmde, bizi birbirinden farklı maceralar bekliyor.

Hugo (2011)

Hugo

Çıktığı vakit piyasayı sarsmış olan film Hugo, yönetmen Martin Scorcese’nin diğer tüm filmlerinden farklıdır. Yönetmenin diğer eserlerinden ayrılan film, aynı zamanda kendi kalbine en yakın olan film gibi görünmektedir. Ünlü yönetmenin ilk 3-D filmi olan bu film, aynı zamanda- filmler hakkında olan bir filmdir. Geniş anlamda baktığımızda, hikâyenin kahramanı olan Hugo Cabret’in hikayesi, aynı zamanda yönetmenin kendisinin hikayesidir.

1930’lu yılların Paris’inde geçen filmde, karakterimiz kendisini sanat ve mekanizmalar üzerinde eğitmektedir. Amcasının mesleği Paris tren istasyonundaki mekanik saatlerle ilgilenmektir. Babasının en büyük hayali bir müzede bulduğu mekanik bir adamı kusursuz hale getirmektir. Buradan anlıyoruz ki mucitliğe duyulan ilgi Hugo Cabret’in kanında ve ailesinde de mevcuttur. Filmde ilgi alanlarını sonuna dek takip eden karakterimiz Hugo’nun serüvenine ve yaptığı şeylere tanıklık ediyoruz. Görselliğiyle tatmin etmeye, hikayesiyle kalbinize dokunmaya yemin etmiş olan bu filmi kaçırmamak gerek. Ailenizle güzel vakit geçirmenin hoş bir yolu olabilir.

The Pursuit of Happyness (2006)

The Pursuit of Happyness

2006 çıkışlı olan film The Pursuit of Happyness, izleyenlerini yakından etkileyebilen bir eserdir. Ailesinin fakirleşmesine karşı mücadele vermeye çalışan bir adamın sıcak ve samimi hikayesini anlatır.

1980’ler San Francisco’sunda geçen filmde, Ronald Raegan kötüleşen ekonomik koşullardan bahsetmektedir. Buna karşı çaresizleşen karakterimiz Chris Gardner, fakirliğe karşı savaş açmak için bir orduya ihtiyacın olmadığını kanıtlamaktadır. Olay örgüsü takdir edilesi olan film akıcı ilerlemektedir, ta ki kalbimize dokunup boğazımızı düğümleyene dek. Karaktere hayat veren sempatik oyuncu Will Smith, payına düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir. Temelince mücadele hikayesi sunan bu film, eğlenceden de hiç geri kalmıyor.

Catch Me If You Can (2002)

Catch Me If You Can

Ünlü film Catch Me If You Can, izleyenlerini eğlenceli ve keyif verici bir serüvene sürüklüyor. Tıp okumadan tıpla uğraşan, hukuk okuluyla alakası olmadık hukukla uğraşan bir karakteri izliyoruz. Zekasıyla etkileyen karakter Frank Abagnale Jr, hiçbir belgesi olmadan pilotluk da yapmıştır. Etkileyici olan yanı ise, karakter tüm bunları 19 yaşından önce, lise mezuniyeti bile olmadan yapmıştır.

Karakterin hikayesinin gerçek olduğunu söylemeye gerek bile yok. Abagnale aynı zamanda milyonlarca dolarlık sahte çeklerle büyük servet sahibi olmuştur. Düzenbazlığıyla kendisine hayat kuran karakterimizin atıldığı serüvenleri izlemek zevkten gülümsetmektedir. Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı karakter, hiçbir şey için fazla çabalamıyor gibi görünmesiyle ön plana çıkmaktadır.

Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971)

Willy Wonka and the Chocolate Factory

Mel Stuart’ın ünlü filmi Willy Wonka and the Chocolate Factory, sinema dünyasına altın harflerle kazınmıştır. Hepimizin bildiği ve geri dönüp izlediği, en azından adını duyduğu bir filmdir. Kitaba diğer uyarlamalardan daha sadık olmakla kalmayıp, üzerine eklemiş ve kendi tarzını çizmiştir. Ünlü film Willy Wonka and the Chocolate Factory, piyasadaki çocuk filmlerine bir eleştiri olarak değerlendirilmektedir.

Çocuk filmlerinin çoğunun en önemli özelliği, çocukların onları sevmiyor oluşudur. Bir çocuk filmi, çocuklara yakışır olmamalı mıdır? Biraz hayal gücünün sınırlarını zorlasa, biraz şaşırtıcı ve tahmin edilemez olsa. Canlı olsa ve hayatla dolup taşsa, fantezilerin dünyasına bir serüven gerçekleştirse? Willy Wonka and the Chocolate Factory, seyircilerine tam da bunu sunuyor.

Dakota (2022)

Ailecek İzlenecek Filmler

Kısa süre önce Kate ve kızı Alex, Georgia’daki çiftlikte yaşamaya başlar. Çavuş Malcolm, Kate’in kocası öldüğü için bir savaş köpeği olan Dakota’yı ona vermek için çiftliğe getirir. Alex ve Dakota birbirlerine çabucak alışır ve bir an olsun ayrılmazlar. Kötü karakter Danforth tehdit oluşturduğu için Dakota ülkeyi kurtarmak için ailenin tekrar bir araya gelmesine yardım eder.

Cheaper by the Dozen (2022)

Ailecek İzlenecek Filmler

12 kişilik bir aile hayatının karışıklıklarını anlatan filmde kimsenin dertlerine tam olarak çözüm bulunamamaktadır. Bu gürültülü ailenin yaşamları, her geçen gün daha da komik bir hal alır. Keyifle izlenecek bu filmin yönetmeni Gail Lerner’dır.

Gabrielle Union, Zach Braff ve Erika Christensen ise oyuncu kadrosundadır.

The King’s Daughter (2022)

Ailecek İzlenecek Filmler

Yönetmenliğini Sean McNamara’nın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Pierce Brosnan, Kaya Scodelaria, William Hurt’ı görmekteyiz. Kral Louis ölümsüzlük efsanesine inanmaktadır ve onu bulmak için harekete geçer. Bir deniz kızının yaşam gücünü elinden almaya çalışır. Bu esnada kralın gayrı meşru kızı ortaya çıkar. Daha sonra ise olaylar karmakarışık bir hal almaya başlar.

Cimri Scrooge (2022)

Ailecek İzlenecek Filmler

Yönetmen koltuğunda gördüğümüz isim Stephen Donnelly’dir. Oyuncular ise Luke Evans, Olivia Colman, Jessie Buckley olarak karşımıza çıkar. Noel arefesinde cimri ve bencil Ebenezer Scrooge’un geçmişiyle yüzleşip zaman tükenmeden geleceğini değiştirmek için yalnızca bir gecesi kalmıştır. Başarılı olup olamayacağını yapım içerisinde büyük bir heyecanla takip edebilirsiniz.

Guillermo Del Toro Sunar: Pinokyo (2022)

Ailecek İzlenecek Filmler

Yalan söylediği zaman burnu uzayan Pinokyo’nun hikâyesi yeniden izleyici karşısında. Yaşlı bir oyma sanatçısı, kalbini onarmak için sihirli bir kukla olan Pinokyo’yu yapmıştır. Pinokyo’nun canlanmasıyla birlikte yeni dünyasında kendine bir yer aramaya başlar. Yönetmenliğini Guillermo Del Toro’nun yaptığı filmde oyuncu kadrosunda Gregory Man, Ewan McGregor ve Ron Perlman bulunuyor.

Hope Again (2022)

Ailecek İzlenecek Filmler

Darla ve üç kızının yeni taşındıkları kasabadaki hayatlarını konu alan filmde işlerin bazen ters gitmesi, fakat hala mücadeleden vazgeçmeyen yönleri konu alınmaktadır. Denise Morris, Summer Morris ve Brooklyn Morris’in oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmeni ise John Michael Hightower Jr’dır.

Deniz Canavarı (2022)

Ailecek İzlenecek Filmler

Deniz Canavarı filminin senaryosu Nell Benjamin ve Chris Williams’a ait. Yönetmenliğini Chris Williams’ın yaptığı filmde bilgisayar animasyonlu bir macera görmekteyiz. Karl Urban, Jared Harris, Zaris-Angel Hator  ise oyuncular arasındadır.

Deniz canavarı avcısı ve gemisine kaçak yollarla binen bir genç kız, keşfedilmemiş sularda büyük ses getirecek destansı bir yolculuğa çıkar. Ailenizle beraber oldukça keyifli bir şekilde izlemek için bu filmi listenize ekleyebilirsiniz.

Klaus (2019)

Ailecek İzlenecek Filmler

En iyi animasyon filmi oscar ödülü için aday gösterilen filmde genç bir postacıyla oyuncak yapımcısının ürün dağıtımı esnasında başından geçenler anlatılmakta. Sergio Pablos’un Zach Lewis ile senaryosunu yazdığı ve kendi yönettiği filmin oyuncuları arasında; Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Rashida Jones yer alır.

Kayıp Köpek (2023)

Ailecek İzlenecek Filmler

Gerçek bir hikâyeden uyarlanan filmde kaybettiği ve çok düşkün olduğu köpeğini bulmak için zamanla yarışan bir gencin çabası anlatılmaktadır. Mücadelesini sürdüren gencin başından geçenlere macera ve dram türünde şahit olacaksınız. Stephen Herek tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Rob Love, Johnny Berchtold ve Kimberly Williams-Paisley bulunuyor.

Mahalleden Arkadaşlar (2022)

Ailecek İzlenecek Filmler

Dokuz yaşındaki haylaz Selçuk ve arkadaşları, mahallenin reisi İsmet’in gözüne girmeye çalışırlar. Mahallenin altını üstüne getiren bu ekip, kahkaha dolu anlara yaşamanıza sebep olur. Oyuncular arasında Alper Kul, Murat Akkoyunlu ve Nurgül Yeşilçay, filmi daha komik bir hale getirir. Yönetmen ise komedi türünün vazgeçilmezi Selçuk Aydemir’dir.

Ailem Robotlara Karşı (2021)

Ailecek İzlenecek Filmler

İnsanlığın kaderi, robot istilasına meydan okuyan tuhaf bir ailenin elinde. Ülkeyi baştan sona gezmekte kararlı olan aile, bir anda robot istilasıyla karşılaşır. Oyuncu kadrosunda; Danny McBride, Abbi Jacobson, Maya Rudolph yer alırken filmin yönetmenliğini ise Mike Rianda ve Jeff Rowe paylaşıyor.

Eltilerin Savaşı (2020)

Ailecek İzlenecek Filmler

Aynı apartmanda oturan iki elti Gizem ve Sultan, kıyasıya bir rekabet içindedir. Aynı zamanda eltilerin sosyal medyaya aşırı düşkünlükleri, aralarında bol çekişmeli ve komik bir savaşı başlatır. Gupse Özay, Merve Dizdar ve Ferit Aktuğ’un başrolleri paylaştığı bu macera, keyifli bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda ise Onur Bilgetay’ı görüyoruz.

Hedefim Sensin (2018)

Ailecek İzlenecek Filmler

Ata Demirer, Demet Akbağ ve Gonca Vuslateri’nin muhteşem oyunculuklarıyla film taçlanıyor. Talihsiz bir çiğ köftecinin İstanbul’dan kaçmak zorunda kalıp güzel bir adaya yerleşmesiyle başlayan yeni hayatından kesitler anlatılıyor. Oldukça komik olan bu maceraya mutlaka tanıklık etmelisiniz. Filmin yönetmeninin Kıvanç Baruönü olduğunu da belirtelim.

Biraz da komedi filmlerine göz atmaya ne dersiniz? İşte sizin için harika bir liste: Tüm Zamanların En İyi Komedi Filmleri

Sıkça Sorulan Sorular

Netflix’de Ailecek Ne İzlenir?

Benji, Apollo 10 ½ Uzay Çağında Çocuk Olmak, Hilda ve Dağ Kralı, Ahtapottan Öğrendiklerim filmlerini ailenizle birlikte izleyebileceğiniz yapımların arasına ekleyebilirsiniz.

Ailecek Hangi Filmler İzlenmeli?

Kayıp Köpek, Mahalleden Arkadaşlar ve Ailem Robotlara Karşı gibi film örnekleri başta olmak üzere konu hakkındaki içeriğimizde ailecek izleyebileceğiniz diğer seçenekleri bulabilirsiniz.

En İyi Yabancı Filmler Hangileri?

Matrix, Başlangıç, Yıldızlararası, Yeşil Yol, Baba, Piyanist filmleri, IMDb listesinde en iyiler kategorisinde ilk sıralarda yer alıyor.

Shares:

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir