Kariyer

Almanca Çağrı Merkezi Çalışanı İş ve Çalışma Koşulları

Almanca Çağrı Merkezi Çalışanı Olmak İçin Gerekenler

Günümüz dünyasının en revaçtaki mesleklerinden biri, Almanca çağrı merkezi çalışanıdır. Ana dil seviyesinde yabancı dil bilenler, bu meslek dalında kariyerlerini inşaa ederken kendilerini geliştirirler. 

Teknolojiyi kullanabilen, akıcı konuşabilen, stres yönetimini başarıyla gerçekleştiren, sabırlı ve takım çalışmasına yatkın olan herkes bu mesleği icra edebilir. Aynı zamanda saydığımız tüm bu sıfatlar, Almanca çağrı merkezi çalışanı olmak için gerekenler denildiğinde ilk akla gelenlerdir. 

Sizler de tüm bu sıfatları karşılaşıyorsanız evden çalışan Almanca call center personeli olmak için başvurularda bulunabilirsiniz. Böylece çalışkanlığınızla beraber kendinizi ve yeteneğinizi gösterme fırsatı yakalarsınız.  

Almanca Çağrı Merkezi Çalışanı Ne İş Yapar?

Günümüzün popüler meslekleri arasında yer alan Almanca çağrı merkezi çalışanı olmak, sosyalleşmek ve insan ilişkilerini geliştirmek adına önemli bir meslektir. Müşteri tabanlı olan bu işte birçok pozisyon yer alır.

Temelde kişilerden gelen çağrıları yanıtlayan çalışanlar, arama sonrasında ofisteki sorumluluklarını yerine getirirler. Bilgisayar programlarını aktif şekilde kullanmak ve kayıt oluşturmak, bu alanda ilerlemek isteyen kişilerin gerçekleştirdiği mevcut faaliyetlerdir. Almanca Call Center iş ilanları detaylarında da belirtilen ve yapılan görevler şu şekildedir: 

  • Çalışmaya geçmeden önce ofis sorumluluklarını ve hazırlıklarını yerine getirmek
  • Müşteri çağrılarını yanıtlamak
  • Potansiyel taşıyan kişileri aramak
  • Belirtilen sorun ve problemler için etkili çözüm önerileri sunmak
  • Görüşmeleri kayıt altına alarak gerekli raporları hazırlamak
  • Telefon görüşmesi haricinde SMS ve E-posta gibi iletileri cevaplamak 

Almanca çağrı merkezi çalışanı olmak için gerekenler genel olarak bu şekilde sıralanabilir. İyi iletişim becerilerine sahip kişiler, ilgili alanda kendini geliştirerek iş faaliyetlerinde ilerleme kaydedebilirler. 

Almanca Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Almanca çağrı merkezi çalışma saatleri sabit olmayıp belirli koşullara göre değişkenlik gösterir. Vardiya sisteminin mevcut olduğu işte genellikle üç farklı zaman diliminde faaliyet gösterebilirsiniz. Çalışma vakitleri çoğunlukla şu şekildedir;

  • 09:00-17.00: Almanca home office iş ilanları arasında görülen çağrı merkezi firmalarında bu vakit aralığı sıklıkla kullanılır. Mesai süresi içerisinde gelen davetler cevaplanır ve dış aramalar gerçekleştirilir. 
  • 14:00-22.00: Yaygın olarak kullanılan süreler arasında bulunan bu seçenekte kişilerin işe daha geç başlama ayrıcalığı bulunur. Dezavantaj olarak mesai daha geç noktalanır. 
  • 09:00-22.00: Almanca çağrı merkezi firmalarında az tercih edilen bu zaman aralığı personel ulaşımı ve maliyet açısından verimsizdir. Ancak 7/24 hizmeti amaçlayan işletmelerde gerekli bir mesaidir. Uzaktan çalışma durumlarında geçerlidir.

Almanca Çağrı Merkezi Başvuru Kabulünden Sonraki Süreçler Nelerdir?

Almanca Çağrı Merkezi Çalışanı Olmak İçin Gerekenler
Kendini geliştirmiş, dil bilgisi güçlü ve sosyal kişiler, çağrı merkezlerinde daha çabuk iş bulabilir.

Almanca çağrı merkezi başvuru kabulünden sonra kişiler belli başlı eğitimlere tabii tutulurlar. Gerekli nitelikleri taşıyan her adayın bu süreçlere katılması ve tamamlaması şarttır. Temel yetkinliklere sahip olan, öğreniminlerini başarıyla bitiren çalışanlar kurumsal hayata kolay şekilde adapte olabilirler.

Alanda deneyimli eğitmenler sayesinde firmanın kurumsal kimliğini kısa sürede kavramak mümkündür. Eğitim sürecine katılan kişiler aynı zamanda çalışma stili hakkında da önemli bilgilere sahip olabilirler. 

Almanca Çağrı Merkezi Maaşları Nasıldır?

Almanca Call Center maaşı, sıklıkla araştırılan konular arasında yer alır. Ücretler, firma ve pozisyon gibi hususlara göre değişkenlik gösterir. Sebebi, çağrı merkezi firmalarının kendilerine göre fiyat politikaları bulunmasıdır. Genelde yabancı dilde verilen hizmetlerin karşılığı daha yüksek olup tatmin edicidir. Almanca çağrı merkezi çalışanının deneyimi, başarısı, uzmanlığı ve performansı da gelirine etki etmektedir. 

Uzun yıllardır faaliyet gösteren şirketlerin açtığı ilanlarda her zaman ücret konusunda detaylı bilgilendirmeler yapılır. Londra Kapital İstanbul, bunun en somut örneğidir. Firma Instagram’da ilan açarak almanca çağrı merkezi personeli arayışını sürdürür. Hayalindeki iş fırsatının bu sektörde olduğunu düşünenler hem buraya hem de şirketin Facebook sayfasındaki ilanlara göz atabilirler. Almanca çağrı merkezi çalışanı olmak için sabırsızlanıyorsanız, Londra Kapital’in Kariyer sayfasındaki ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. 

Diş Hekimi Asistanı Ne İş Yapar? Maaşı ve İş İmkanları nelerdir?”  gibi sorularınızın cevabını öğrenmek için yazının üzerine tıklayabilirsiniz.

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir