Finans

Audius Coin Yorum: Audius Coin Geleceği Var mı?

Audius Coin yorum

Audius (Audio) coin, her türden ses paylaşımı üzerinden para kazanma imkânı ve dinleme olanağı sağlamakta olan, bu şekilde içerikleri üreten ve bu içerikleri dinleyenlerin aynı ortam üzerinde buluşmasını sağlayan Audius platformuna özgü kripto para birimidir. Biz de son günlerde gündemden düşmeyen Audius Coin’in ne olduğunu detaylı olarak açıklayıp Audius Coin yorum ve analizlerini sizin için hazırladık.

Audius platformu sanatçılara üretimleri üzerinden para kazanmayı sağlarken hayranlarıyla direkt bağlantı kurmayı amaçlamakta olan ve kripto para destekli bir müzik platformu olması sebebi ile hem sanatçılara hem de dinleyicilere hitap eden geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan bir platformdur. Ethereum altyapısıyla piyasaya çıkardığı Audius Coin, dünyadaki müzik çeşitliliğini önemseyen ve merkezi olmayan bir ağ üzerinde sanatçılarca ve hayranları tarafından yönetilmesi amacı ile oluşturulmuştur.

Audius Coin Nedir?

Audiıs Coin, sanatçılar ve dinleyiciler arasında olan işlemlerin kolaylaştırılmasını sağlayan, herhangi bir kişinin herhangi bir ses içeriğini paylaşıp bunun üzerinden para kazanma imkânı sağlayan, merkezi bir sistemi olmayan bir müzik paylaşma ve akış protokolü olarak tanımlanabilmektedir. Audio, bu ağdaki yerel yardımcı program göstergesidir ve aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanılır:

 • İçerik üreticilere (sanatçılara) daha fazla tanınırlık ve hayran potansiyeli sunma ihtimali
 • Ağ ücretinden pay almak için keşif ya da içerik düğümlerinin çalıştırılmasi için staking
 • Sanatçıların jeton ve rozet gibi özelliklerinin ya da hizmetlerinin kilitlerini açıp başarılarını paylaşmak isten hayranlardan oy gücü alma amacı ile bahis yapma
 • Protokol yönetim oylamasında yer alarak gelecekte olacak güncellemeleri biçimlendirmek

Audius protokolü 3 temel bileşenden oluşmaktadır:

 1. İçerik düğümü: Kullanıcıların işlettiği bir düğüm ağıdır. İçerik barındırma ve sanatçıların adına içeriklere erişim hakkı vermek için işletilen bir ağdır.
 2. İçerik defteri: İçerik düğümünde barınan içeriklere referans sabitlemekte olan tek doğruluk kaynağıdır.
 3. Keşif düğümü: Kullanıcıların işlettiği bir düğüm ağıdır. İçerik defteri indekslemekte olup meta veri alma amacı ile kolay sorgulanabilen bir arayüz sağlar.

Audius Coin Özellikleri Nelerdir?

Audius Coin Özellikleri Nelerdir?
Audius Coin birçok özellik sunuyor.

Audius platformu, sanatçılara direkt olarak hayranlara dağıtım yapma ve bunlardan para kazanma olanağı sağlar ve aşağıdaki özelliklere sahiptir.

 • Audius jetonu yani Audio, üçüncü taraf sabit para ve sanatçı jetonu tarafından desteklenmekte olup etkin jeton ekonomisini sağlamaktadır.
 • Ses içerikleri ve meta bilgileri paylaşma amacı ile merkezi olmayan depolama olanakları sunmaktadır.
 • İçerikler için kullanıcılara özgü Proxy şifre ve anahtar kilidi açma için özel bir mekanizmadan eşleştirilen özel şifre şeması oluşturmaktadır.
 • Kullanıcılara meta veriler için etkili sorgulama keşif protokolünü sunmaktadır.
 • Merkezi olmayan sistem ile, sanatçılara ve hayranlara protokol değişikliklerinin ve geliştirilmelerinin kararının verilmesi aşamasında oy hakkı sunmaktadır.

Audius Coin Nasıl Alınır?

Audius Coin almak oldukça kolay olup aşağıdaki işlemleri takip etmeniz gerekli ve yeterlidir:

 • Audius Coin listelemekte olan kripto para borsalarından Binance, FTX, BitWell ya da Tokocripto sitelerinden birine giriş yapınız.
 • Hesap oluşturma amacı ile kullanıcı bilgilerinizi eksiksiz doldurarak siteye kayıt olunuz. Üye kaydı ücretsizdir.
 • Borsa hesabınıza para aktarımı yapınız ve bakiye oluşturunuz.
 • Borsa kripto para al menüsünden istediğiniz tutarda Audius Coin satın alınız.

Yukarıdaki işlemler ile Audius Coin alma işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Satın almış olduğunuz Audius Coinleri borsa cüzdanı ya da soğuk cüzdanda saklama imkânınız bulunmaktadır.

Audius Coin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Audius Coin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
Audius Coin’in avantajları dezavantajlarından daha fazladır.

Audius Coin’in pek çok avantajı bulunmakta olup bunların yanında diğer coinlerle kıyaslandığında birkaç dezavantajı da bulunmaktadır.

Audio Coin Avantajları:

 • Audius platformu ile sanatçılar ve hayranları direkt olarak tek bir ortam üzerinde buluşturma olanağı sağlamaktadır.
 • Ses kalitesi ve teknolojisi çok kalitelidir.
 • Ücretsiz müzik platformlarının tamamından daha yüksek ses kalitesine sahiptir.
 • Audius, tamamen ücretsiz bir müzik dinleme platformudur ve her zaman ücretsiz olarak kalacaktır.
 • Audius coin’in ağ ücretinden pay almak için keşif ya da içerik düğümlerinin çalıştırılması için staking özelliği bulunmaktadır.

Audio Coin Dezavantajları:

 • Audius Coin’in toplam arz seviyesi bulunmamaktadır. Bu sebep ile Audio Coin yatırımları değer saklama aracı olarak eksik kalabilmektedir.
 • Audio Coin de diğer kripto para birimleri gibi yüksek volatiliteye sahiptir. Yüksek volatilite sebebi ile bütün varlığınız çok kısa bir zamanda düşüşte olabilir bu yüzden de yatırım yaparken dikkat edilmesi önerilmektedir.

Audius Coin Yorum

Audius coin yalnızca müzik ya da şarkı içeriği değil bütün ses içeriklerini paylaşma olanağı sağlayan, dinleyiciyle içerik oluşturucuyu aynı platformda toplayan ve bu platformdaki işleyişi de Audio Coin ile destekleyen bir yapıya sahip olduğu için oldukça yenilikçi ve güzel bir proje olarak görünmektedir. Birçok tanınmayan sanatçı ya da içerik oluşturucu tarafından kullanılmasının yanında, Skrillex gibi büyük isimlerin de kullandığı bir platform olmayı başarmıştır.

Audius, NFT entegrasyonunu açıklamasının ardından hızlı bir yükseliş göstermiştir. Audius, içerik ve gelir yönünden daha evvel karşılaşılmamış olan yeni gelişmeler sunacaktır. Kripto ve mainstream izleyici kitlesi arasındaki mesafeyi kapatıp her daim kolaylığı önde tutacağını belirten Audius’un hızla gelişim göstermesi bekleniyor. Pek çok uzman, uzun vade yatırımcıları için Audio Coin’e yatırım yapmalarını önermektedir.

Audio Coin Geleceği Var Mı?

Audio Coin Geleceği Var Mı?
Audio Coin’in TikTok ile olan yeni ortaklığı geleceğini garanti altına alıyor.

Audius platformu paylaşmış olduğu yol haritası ile gelecek hedeflerindeki ilk hedef olan müşteri kullanımı paketinin yanında paydaşlara yönelik analitik ve yönetim sergileme amacı ile bir protokol panosunu oluşturacağını açıklamıştır. Öte yandan Ethereum altyapısına sahip olan Audio Coin, şu an için token olarak devam etmektedir. İlerde ana ağına geçiş yapıp coin olma taleplerini gösteren bir açıklama bulunmamakla birlikte Ethereum altyapısı ile yoluna devam edeceği beklenmektedir.

Audio Coin, bitcoin gibi bir şeye dönüşmesi beklenecek bir şey olmamakla birlikte Audius Coin’in büyük kazançlar sağlayacak bir coin olduğunun söylenmesi pek doğru olmayacaktır. Ama Audius Coin sanatçılara, müzisyenlere, ses içeriği oluşturuculara gelecek için yatırım yapmanın en önemli araçlarından biri olacağı söylenebilir. TikTok uygulaması ile Audius platformunun yaptığı son ortaklık, Audius’un muhtemelen müzik akışının gelişeceğini ve platformun gelecek için planları olduğunu göstermektedir.

Audius’un aynı amaca sahip rakipleri bulunsa da tüm platformların müziğe olan yaklaşımı ya da Blockchain kullanımı çok farklıdır.

Eğer gündemdeki kripto para birimlerini öğrenmeye devam etmek isterseniz Zig Coin Nedir? Zig Coin Hangi Borsada? başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir