Finans

Zig Coin Nedir? Zig Coin Hangi Borsada?

Zig Coin Nedir? Zig Coin Hangi Borsada?

Zİg Coin ya da diğer adıyla Zignaly ticareti ilk olarak 2018’de piyasada görülmeye başladı. Piyasaya çıkmasından itibaren binlerce kripto para birimi tüccarını, yenilikçi otomatik ticaret platformuna hızla çekti. Bu yazımızda, sizler için “Zig Coin nedir? Zig Coin hangi borsada?” sorularına cevap arayacağız.

**Yatırım tavsiyesi değildir**

Zig Coin Nedir?

Bir altcoin türü olan Zig Coin, son günlerde dikkat çeken bir kripto para birimidir. Bir hafta içindeki hızlı yükselişi ile kripto para piyasasında ilgi görmeyi başarmıştır. Şu anki fiyatı %2,4 civarındaki artışla 1,7 TL civarında seyretmektedir.

Zignaly botu, piyasa modellerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayan önceden belirlenmiş yaklaşımlara göre çalışır. Platformun hizmetleri, bulut tabanlı bir sistem üzerine kurulmuştur. Bu sebeple, kullanıcılar herhangi bir cihazda herhangi bir noktada bot özelliklerine kolayca erişebilirler. Zignaly ticaret botunun saygın performansı, Zig Coin’in de değer kazanmasına neden olmaktadır.

Zig Coin Artıları

Zig Coin Artıları
Zig Coin botu kullanıcılarına bazı artılar kazandırıyor.

Bulut tabanlı bir sistem sunması Zig Coin’in artılarından biridir. Bot sayesinde, kullanıcıların ana cihazlarına erişilmese bile her yerden 7/24 bot özelliklerine erişmesine olanak tanır. Aynı zamanda bot; aylık satışlar, yanma ve kayıp oranları gibi canlı metrikler hakkında bilgiler sunar. Bu bilgiler, diğer ticaret botlarında sıklıkla eksik olan bilgiler olduğu için Zig Coin dikkat çekmektedir.

 • Platform, tüm metriklerin, çizelgelerin ve özelliklerin basitleştirilmiş bir görüntüsüyle anlaşılması kolay diyagramlar sağlar.
 • Zignaly platformu, desteklenen borsalarını güncelledi. Platform, şimdi Binance, KuCoin, VCC Exchange ve BitMex dahil olmak üzere dört kripto borsasıyla çalışmaktadır.
 • Zignly ticaret botu, ayda 0 ABD doları beta planıyla hizmetler sunar. İşlem ücreti yoktur, ancak değişim ücretleri geçerlidir

Zig Coin Eksileri

Zignaly platformu, sınırlı değişim seçenekleriyle çalışmaktadır. Şu anda desteklenen yalnızca dört borsa var, bunlardan başlıcası ünlü Binance borsasıdır.

Binance, ABD’li kripto para birimi tüccarlarını desteklemeyi durdurmayı planlamaktadır. Bu sebeple, önümüzdeki zamanlarda Zignaly hizmetleri ABD dışındaki kullanıcılarla sınırlı hale gelebilir.

Zignaly’nin sinyal portföyüne ücretsiz erişimi olmasına rağmen, müşteriler yine de sinyal sağlayıcılardan sinyal satın almak zorundadır.

Zignaly Şirketine Genel Bakış

Zignaly Şirketine Genel Bakış
Zignaly platformunun çok sayıda aktif üyesi bulunmaktadır.

Zignaly’nin şu anda ticaret platformunda kayıtlı 86.000’den fazla aktif müşterisi var. Bot, şu anda toplam 3,3 milyar ABD doları değerinde işlemle 5,9 milyondan fazla pozisyon yarattı. Şirketin merkezi Cordova, Endülüs, İspanya’dadır.

Bu sosyal kripto yatırım platformu, Wall Street kantitatif ticaret gazileri tarafından inşa edildi. Kuruluşundan bu yana ekip, 3 milyon ABD dolarının üzerinde yatırım toplamayı başardı. Şu anda Zignaly’nin Parataxis Capital, AscendEX ve LD Capital dahil olmak üzere toplam on dört yatırımcısı var.

Zignaly’nin kurumsal ekibi çok büyük değil ve 50 civarı çalışandan ibaret. Zignaly’nin şu anda üç yöneticisi vardır. Bunlar:

 • Bir icra kurulu başkanı olan mevcut kurucu: Bartolome R. Bordallo (CEO),
 • Kurucu ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı: David Rodriguez Coronado (CMO),
 • Kurucu ve finans direktörü: Abdul Rafay Gadit (CFO).

Şirketin yatırımcı ve ortak şirketleri temsil eden toplam beş danışmanı da bulunuyor. Ayrıca tam kapsamlı geliştiricilerden oluşan bir ekibe sahip. Şirketin, büyüme ve PPC uzmanları, müşteri destek ortakları ve ürün yöneticileri de bulunmaktadır.

Kriptolar ve Zignaly Ticaret Platformu

Zignaly, tamamen işlevsel ve estetik açıdan hoş bir ticaret arayüzüne sahiptir. 2018’deki ilk çıkışından bu yana, Zignaly ticaret platformu önemli ilerleme kaydetti. Kripto alım satım botunun müşterileri, tercih ettikleri sinyal sağlayıcıları ile Zignaly’yi bağlayabilir. Ayrıca otomatik alım satımlar yapabilirler. Kullanıcılar uyurken bile bot, alım satımlarını gerçekleştirebilmektedir. Hızlı manevra sekmeleri içeren Zig Coin, yatırımcılara aşağıdaki olanakları sağlar:

 • Tüm para birimleriyle işlem yapmaya izin veren sistem,
 • DCA tabanlı yeniden satın alma stratejileri için seçenekler,
 • Kapanış sürecini otomatikleştirmek için satış sinyalleri almak,
 • Stop-loss takibi,
 • Ticaret için TradingView sinyallerini kullanmak,
 • Sinyallerden çoklu hedefler kabul edilmesi.

Zignaly, performansa dayalı bir model ve yüksek bir filigran özelliği ile tek bir pozisyon kullanarak kopya alım satım özelliğini geliştirdi. Ayrıca hem tüccarlar hem de yatırımcılar için uygun hale getirildi. Bunun anlamı, kullanıcıların yalnızca kâr elde ettiklerinde ödeme yapmaları gerektiğidir.

Kullanıcılar tarafından elde edilen karlar, yüksek filigran seviyesini tekrar aşmadıkça, başarı ücretlerinden sorumlu değildirler.

Zignaly ticaret botunda minimum para yatırma şartı yoktur. Bu nedenle, istediğiniz kadar düşük başlayabilirsiniz. Böylece ticaret stratejinizin izin verdiği kadar yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca tüm kazancınızı yeniden yatırma veya sistemden kârınızı otomatik olarak çekme seçeneğiniz de vardır.

Zignaly Kripto Bot’a Genel Bakış

Zignaly Kripto Bot'a Genel Bakış
Zignaly Kripto Bot’u sizlere birçok noktada kolaylık kazandırmaktadır.

Zignaly kripto bot (Zignaly Cyrpto Bot), gelişmiş bir sosyal kripto yatırım platformudur. Sağlanan sinyalleri kullanarak kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca uzmanları kopyalayabilir veya kar paylaşımına (PAMM) izin veren tam yetki devri moduna geçebilirsiniz.

Kripto bot, tüccarların, otomatik ticaret modu için satış sinyallerini kullanmalarını sağlar. Buna ek olarak, ticaret pozisyonlarını kapatmak için kendi kurallarını oluşturmalarına da olanak tanır. Müşteriler, alım satım için kendi sinyallerini oluşturabilirler. Bunları Zignaly’ye teslim ettikleri için Zignaly Crypto Bot’u “TradingView” botu olarak kullanabilirler.

Zignly otomatik kripto alım satım botu, kullanıcının alım satımlarının performansına dayanmaktadır. Bu kripto botun müşterilerinin yararlanmaya hakkı olan çeşitli faydalar vardır:

 • Yalnızca başarılı işlemler için ödeme yaparsınız.
 • Yüksek filigran sayesinde bir kazan-kazan modeli elde edersiniz.
 • Seçilen tüccarla aynı sonuçlar (tek bir pozisyon) kazanırsınız.
 • Kazançları alıkoyma veya hemen geri çekme özgürlüğüne sahip olursunuz.
 • Minimum depozito şartı yoktur.

Bu özellikleri sayesinde, Zig Coin kripto para borsasında giderek ilgi görmeye devam ediyor.

Zig Coin Yorum

Zig Coin, otomatik kripto ticareti için en güvenli ve en ucuz seçeneklerden biridir. Platform, tüccarların fonlarının 2FA, şifreli veri ve SAFU fon koruması sağlayan yüksek düzeyde bir güvenlik sunar. Zignaly platformunda ne zaman para yatırırsanız, fonlarınız SAFU’nun özel yatırımcı koruma programı kapsamında Binance’de güvende tutulur.

Fiyatlandırma açısından Zignaly, 0 maliyet, sınırsız değişim hesabı, sınırsız jeton çifti, sınırsız pozisyon sunmaktadır. Bu durum da en rekabetçi abonelik planlarından birini sunmasına olanak tanıyor. Ancak, Zignaly platformlarında desteklenen borsaların maliyeti kendileri tarafından karşılanır. Bu nedenle, üyelik programına gönüllü olarak katılan kullanıcılar için platform, ödediklerinin 1,5 katını değişim ücretlerinde indirim olarak geri vermeyi vaat ediyor.

Zig coin kullanıcılarının karşılaşabileceği bir diğer maliyet de sinyal ücretidir. Platform, hem ücretsiz hem de ücretli sinyal sağlayıcıları ve Zignaly ile entegre olan kopya tüccarlarını destekler. Ancak, bu ücretler şirketle ilgili değildir. Bunun yerine, harici ödemeler için Mining Hamster veya dahili ödemeler için Trend Surfers kullanılarak doğrudan sinyal sağlayıcılara ödenir.

Zig coin, tercihlerinize veya ikamet ettiğiniz ülkeye göre seçebileceğiniz çok sayıda ödeme yöntemini desteklemektedir. Platform, PayPal, Visa/Mastercard ve kriptolar aracılığıyla Coin ödemelerini kabul eder. Desteklenen kripto ödeme yöntemleri arasında Bitcoin, BTC Cash, Ethereum, Binance Coin, Dash, Monero ve Litecoin bulunur.

Zig Coin Kullanıcı Yorumları

Zig Coin Kullanıcı Yorumları
Zig Coin kullanıcı yorumları oldukça olumlu.

İnternette bulunan Zignly kripto bot incelemeleri oldukça olumlu, bu da sürpriz değil. Bununla birlikte, bu ticaret robotunun başarı oranını sadece tüccarlar takip etmiyor. Aynı zamanda, otomatik kripto ticareti için en iyi alternatiflerden biri olduğunu iddia eden uzmanlar da var.  Zignaly’nin herhangi bir aylık abonelik ücreti olmaması da bu yorumlar için büyük bir etken.

Platform, en ünlü kripto borsalarında kriptolara yatırım yapmak ve ticaret yapmak için inanılmaz derecede kolay bir yol sunuyor. Ayrıca, Zignaly kullanıcıları için günün 24 saati her zaman müşteri desteği mevcuttur. Sonuç olarak, Zignaly ticaret platformu tarafından sağlanan hizmetler, gerçekten de bir değer için oldukça uygun bir fiyata sahiptir.

Zig Coin İşlemleri

Zignaly hesabınızı oluşturmak ve Zig Coin almak için gereken sadece üç adım vardır. Borsanızı bağlamanız, yatırımlarınızı kopyalamanız ve bir tüccar seçmeniz gerekir. Zignaly değişim hesabınızı her oluşturduğunuzda, API anahtarlarını kullanarak bağlanmanız gerekecektir. Hesabınızı etkinleştirdikten sonra, Bakiye görünümüne giderek ve tercih ettiğiniz para yatırma yöntemini seçerek alım satım için para yatırmanız gerekecektir. Ardından, tercihlerinize göre sistemden istediğiniz kopya işlemciyi seçebilirsiniz. Ardından seçimi kolayca filtreleyebilir ve paranızı tahsis edebilirsiniz.

Zignaly’den Para Çekmek

Zignly Exchange hesabınızdan para çekmek için “Değişim Hesaplarım” sayfasına gitmeniz gerekecek. Sayfada bir para çekme düğmesi bulacaksınız. Paranızı birkaç dakika içinde mevcut kripto cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Öncelikle platformdan çekmek istediğiniz parayı seçmelisiniz. Bu madeni para için doğru ağı bağladığınızdan emin olun.

Ardından, döviz hesabınıza veya yerleşik cüzdanınıza gidin ve para yatırma talimatlarını izleyin. Bu özel madeni paranın adresini kopyalamanız gerekecek. Örneğin, Binance cüzdanı kullanıyorsanız Binance hesabınıza giriş yapın, cüzdanı tıklayın, spotu tıklayın ve ağı yatırın. Bu adresi Zignaly formunuza alıcı jeton adresi alanına yapıştırın.

Zig Coin Hangi Borsada?

Zig Coin Hangi Borsada?
Binance ve benzeri birçok borsadan Zig Coin satın alabilirsiniz.

Zig Coin’in en dezavantajlı taraflarından birisi borsalarla olan ilişkisidir. Her kripto para borsasında Zig Coin ile işlem gerçekleştirmek şu anda mümkün değil. Çünkü platform, her borsayı desteklemiyor.

Zig Coin şu anda dört kripto para borsasında bulunuyor. Bunlar:

 • Binance,
 • KuCoin,
 • VCC Exchange,
 • BitMex’tir.

Bu dört kripto para borsası arasından da en sık tercih edilen Binance ön plana çıkıyor. Henüz platformun, önümüzdeki günlerde başka para borsalarıyla anlaşma yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Eğer yatırım yapmadan önce diğer kripto para birimlerini de öğrenmek isterseniz Gala Coin Yorum: Gala Coin Geleceği yazımıza bir şans verebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir