Sinema

Avatar 2 Ne Zaman Çıkacak? Konusu Ne Olacak?

Avatar 2 Ne Zaman Çıkacak? Konusu Ne Olacak?

2009 yılında seyircileri 3 D heyecanıyla beraber yakalayan ve bir efsaneye dönüşen Avatar, 5 filmlik seriye tamamlanacağı duyurulduğundan beri, sinemaseverler tarafından heyecanla bekleniyor. Fantastik film evrenine yeni bir soluk getiren Avatar evreninde nasıl gelişmeler olacağı sorusu da gündemden düşmüyor. İlk filmin ardından verilen on yıldan fazla ara, izleyicilerin heyecanını katladığı gibi beklentileri de oldukça yükseltti. Sinemaseverler, “Avatar 2 ne zaman çıkacak ve konusu ne olacak?” sorularını son günlerde dilinden düşürmüyor. Yazımızda Avatar 2 ile ilgili merak edilen tüm soruları cevaplıyoruz.

Avatar Serüveni Nasıl Başladı?

Avatar Serüveni Nasıl Başladı?
Avatar serüveninin ilk filmi 2009 yılında vizyona girmişti.

James Cameron; Titanic, Aliens ve Terminatör serisi filmlerini büyük başarılarla seyirci karşısına çıkardıktan sonra bir ilke imza atarak uzun yıllar üzerinde çalıştığı Avatar’la da büyük yankı yaptı. 3D teknolojisinin sunduğu yeni nesil kameralarla Cameron, Avatar filmini büyük ilgiyle karşılayan seyircilere sundu. Dünya çapında yoğun ilgiyle karşılanan film için usta yönetmen, 2014 yılında devam filmi müjdesi vermişti. Ancak ilk film için bile uzun yıllar en iyi sonucu almak için bekleyip projesini geliştiren Cameron, devam filmi için de erteleme ve genişletme kararı aldı. Bu karara göre ilk filmle beraber toplam 5 filmlik bir seri olacak Avatar, ikinci yapımla daha ileri bir tarihte geri dönecekti. Devam filmleriyle ilgili hemen her gün yeni haberler geliyor. Peki, bu muhteşem yapımı ne zaman izleyebileceğiz?

Avatar 2 Çıkış Tarihi

Avatar 2 Çıkış Tarihi
Avatar 2’nin 16 Aralık 2022 tarihinde vizyona gireceği söyleniyor.

İlk filmden sonra 2014’te yayınlanacağı haberiyle sevindiğimiz, anca ertelenen Avatar 2 için uzun süre bekledik. Film için ilk çalışmalar 2017 yılında duyuruldu ve çalışmalar başladı. O tarihlerde film için 2021 Aralık tarihi verilmişti. Çalışma sürecinde pandeminin de etkisi oldu mu bilinmez ama mart ayında Disney filmin ertelenmesine dair bir duyuru yaptı. Bu yeni anonsa göre Avatar 2, 16 Aralık 2022 tarihi itibariyle vizyona girecek.

Avatar serisinin ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci yapımları için senaryo yazımı geçen 10 yıl içerisinde tamamlanmıştı. Böylelikle bütün filmlerin konusu ve hikâye bütünlüğü oluşturulmuş oldu. Avatar 2’nin ertelenmesinden sonra diğer filmler için de daha önce duyurulan tarihler birer yıl olmak üzere ertelendi. Bu durumda Aralık 2022’de Avatar 2’yi izledikten sonra serinin sonraki devam filmlerini aşağıda sıralanan tarihlerde izleyebileceğiz:

  • Avatar 3: 2023
  • Avatar 4: 2025
  • Avatar 5: 2027

Avatar 2’nin Konusu Ne Olacak?

Avatar 2’nin Konusu Ne Olacak?
Avatar 2’nin konusu hakkında henüz net bir açıklama yok.

Avatar 2 hakkında henüz konuya ve içeriğe dair spesifik bir açıklama yapılmasa da hem sinemaseverlerin bazı tahminleri hem de geçmişte yapılan bazı açıklamalar söz konusu. Öncelikle Cameron’ın geçen yıllarda yaptığı açıklamalara göre devam filmlerinde Neytiri ve Jake aralarındaki ilişki ve aileleri arasındaki çatışma sürecek. Ayrıca devam filmlerinde ilk filmden kahramanların büyük çoğunluğu bulunacak gibi görünüyor. Hatta Cameron’ın daha önce yaptığı açıklamalara göre ilk filmde ölmüş olsa bile bazı karakterler yeniden kadroda bulunacak.

Avatar evreninde ikinci filmle beraber yeni ayrıntılar da ortaya çıkıyor. Filmde hikâye birinci Avatar’ın 10 yıl sonrasında başlayacak. Yapımda belirli bir zaman diliminin Pandora’nın okyanusları çevresinde ilerleyeceği düşünülüyor. Ayrıca Avatar evreninin bütün yapımları ve Avatar 2 için bazı teoriler de seyirci forumlarında dolaşıyor. Siz de isterseniz o yorumları okuyup daha fazla fikir edinebilir hatta film hakkında kendi tahminlerinizi bırakabilirsiniz. Film hakkında internet sayfalarında gerçekten oldukça ilginç yorumlar ve teoriler bulunuyor.

Avatar 2 Yeni Teknolojik Sürprizler Getirecek mi?

Avatar 2 Yeni Teknolojik Sürprizler Getirecek mi?
James Cameron filmlerinde teknolojik yenilikler görmeye alışkınız.

Söz konusu film Avatar ve yönetmen de James Cameron olunca akıllara gelen sorulardan biri de Avatar 2 yeni teknoloji yeniliklere imza atacak mı sorusu oldu. Cameron, daha önce yaptığı neredeyse bütün filmlerde olağanüstü çekim yöntemleri ve farklılıklara imza attı. Tartışmasız en büyük yeniliği Avatar filmiyle hayatımıza getiren Cameron Avatar’ın devam filmleriyle büyük beklenti yaratmış durumda.

Her ne kadar büyük bir yeniliğe imza atmasa da bu filmde de bize yeni bir teknolojik gelişmeyle ışık tutacak. Özellikle sinema sektöründe yer alanların dikkatini çekecek bu yenilik su altı çekimi ile ilgili bir ilk. Su altı motion capture teknolojisi ilk kez bir film çekimi için kullanıldı. Bu teknoloji sayesinde su altı çekimleri hem daha gerçekçi hem de çalışma açısından daha pratik oldu. Görünen o ki Cameron, her zamanki gibi işini bir adım daha ileri götürmekte kararlı.

Önümüzdeki sene bizleri bekleyen diğer filmleri de merak ediyorsanız 2022 Yılında Vizyona Girecek Filmler başlıklı yazımıza göz atmalısınız.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir