OyunHaberler

Battlefield 2042 Oynanış Görüntüleri Yayınlandı!

Battlefield 2042 Oynanış Görüntüleri

Battlefield 2042 oyunu 22 Ekim 2021’de oyunseverlerle buluşuyor. Modern bir zamanda geçecek olan kaotik savaş oyunu Battlefield 2042 oynanış görüntüleri yayınlandı. EA DICE tarafından geliştirilen oyunun yaklaşık 3 dakika uzunluğundaki tanıtım videosu geçtiğimiz günlerde oyuncuların beğenisine sunuldu. Yayınlanan bu videoda oyunun nasıl olduğuna ve bizi nelerin beklediğine dair ipuçları bulmak mümkün.

Oynanış görüntüleri videosu art arda gelen aksiyon dolu savaş sahneleriyle başlıyor. Alışkın olduğumuz diğer Battlefield oyunlarına kıyasla çok farklı araçlar ve silahlar görmek mümkün. Füzeler, helikopterler, gökdelenler ve daha fazlası. Sanki bir örümcek adam filmini andıran halat fırlatarak binadan binaya atlama sahneleri nefes kesici gözüküyor. Ruslara karşı mücadele edildiği anlaşılan oyunda, ultra teknolojik uçaklar ve tanklar sürebiliyorsunuz. Klasik mermi ve silahların yanında ışınlar fırlatan silahlara da şahit olmaktayız.

Battlefield 2042 Nasıl Oynanır?
Oyunseverlerin en çok merak ettiği konuların başında, oyunun nasıl oynanacağı geliyor.

Battlefield 2042 Nasıl Oynanır?

Yayınlanan oynanış görüntülerinden anlayabildiğimiz kadarıyla, şehrin üzeri kocaman bir toz bulutuyla kaplanırken, tek bir amacımız var o da düşmanları alt etmek. Sonraki sahnelerde her yerin kızıl bir karanlığa büründüğünü ve kasırgalardan dolayı hava saldırılarının başarısızlığını görüyoruz. Bu tanıtım videosu ile birlikte Battlefield 2042’nin çoğunlukla piyade yerine askeri araçlar ile savaşılan bir oyun olacağa benziyor. Oyundaki kızıl kasırga, fazlasıyla kaotik bir oyun olan Battlefield 2042’inin savaş atmosferini daha da kaotik yapmakla kalmayacak. Aynı zamanda oyuncuların taktiklerini de etkileyecek. Çünkü kasırga yüzünden yakındaki araçlar kullanılamaz hale gelecek ve oldukça zorlu bir oyun olacak.

Oynanış görüntülerinde dikkatimi çeken bir başka şey ise silah özelleştirmeleri. Battlefield 2042’de gireceğiniz savaşın çeşidine göre silahınıza takılı olan ekipmanları değiştirebiliyor ve farklı özelliklerle çatışabiliyorsunuz. Bu sayede mekanların içinde savaşırken uzun mesafeli dürbün veya uzun mesafede savaşırken hologram görüş kullanmanız gerekmeyecek.  Silah özelleştirme özelliği aslında Battle Royale gibi oyunlardan tanıdığımız özelliklerden. Fakat Battlefield serisi için oldukça önemli bir yenilik.

Battlefield 2042’nin oynanışındaki bir diğer özellik ise binadan binaya atlamayı sağlayan halatlar. Askerler, görevlerini tamamlamak adına tıpkı örümcek adamın ağ atması gibi ulaşmak istedikleri yere kanca atarak hedeflerine ulaşacaklar. Muhtemelen oyunu oynamaya yeni başlayan kullanıcılar bu özelliğe alışana kadar büyük zorluklar yaşayacak. Çünkü binadan binaya atlayamadan yere düşüp ölmek de mümkün. Summer Game Fest’de ilk fragmanı yayınlanan Battlefield 2042‘ye sosyal medyadan gelen tepkiler oldukça olumlu. Oyunun başarısı şimdiden garantilenmiş gibi gözüküyor. Battlefield 2042’nin modern teması ve etkileyici görsel kalitesiyle oynanış videolarını izlemek bile oldukça nefes kesici.

Battlefield 2042 Nerede Oynanabilir?

Frostbite oyun motoru ile geliştirilen Battlefield 2042’yi aşağıdaki sistemlerde oynamak mümkün:

  • PC
  • PS5
  • PS4
  • Xbox One
  • Xbox Series X

Battlefield 2042 oyunu 128 kişilik haritalarla geliyor. Fakat eski PS4 ve Xbox One’da oyun kalitesini arttırmak adına haritaların boyutu küçültülecek. Ve oyuncular 64 kişi ile sınırlandırılacak.

Shares:

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir