GündemSinema

Bergen Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Uzun zamandır beklenen, hayatı acı ve zulümle karşı karşıya geçen Bergen’in hikâyesini anlatan Bergen Filmi, 2022 yılında vizyona girmeye hazırlanıyor. Bergen’in hikâyesini anlatacak olan film için ilk çekimler geçtiğimiz Ekim ayında başlamıştı. Çekimlerin sürdüğü son günlerde setten gelen yeni haberler, bekleyenler arasında Bergen filmi ne zaman çıkacak sorusunu gündeme getirdi. Bergen filmi hakkında son dönemlerde çıkan önemli haberleri ve filmin tarihini sizin için araştırdık.

Bergen Filmi’nde Ünlü Sanatçının Acılarına Şahit Olacağız

Bir süredir senaryo çalışmaları süren ve yapım aşamasında olan Bergen filmi, 30 yaşındayken eski eşi Halis Serbest tarafından canice katledilen ünlü sanatçı Bergen’in hayatını dramatik bir yapıyla anlatmaya hazırlanıyor. Yıllardır gazete haberlerinde okuduğumuz ya da bir nevi efsane haline gelmiş hikayesiyle anlatılan sanatçı Bergen’in hikayesini önümüzdeki yıl içerisinde perdeye yansımış halde göreceğiz.

Kadına karşı şiddetin arttığı son günlerde bu vahşi eyleme karşı bir duruş olarak da gündeme gelmesi beklenen film, adının anılmaya başladığı günlerden beri heyecanla bekleniyor. 2022 yılının Şubat ayında vizyona girmesi beklenen film, önce yüzüne kezzap atılan sonra da cinayete kurban giden Bergen’in güçlü bir kadın olarak son anına kadar dimdik ayakta durmasını konu edecek.

Bergen Kimdir?

Bergen kimdir
Bergen

16 Temmuz 1959 yılında Mersin’de doğan ve sahne adı Bergen olan sanatçının asıl adı, Belgin Sarılmışer’dir. Anne babasının boşanmasıyla Ankara’da annesiyle yaşamaya başlayan Bergen, çocuk yaşından itibaren şarkı söyleme tutkusuyla yaşamıştır.

Öğretmenlerinin de teşvikiyle Bergen, Ankara Devlet Konservatuarı’nda viyolonsel ve piyano eğitimi almıştır. Yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle eğitim hayatını sürdüremeyen Bergen, bir süre yaşını da büyüterek PTT kurumunda çalıştı. Ünlü sanatçı 1977 yılında eğlenmek için gittiği bir gece kulübünde arkadaşlarının ısrarı üzerine şarkı söyledi. Batsın Bu Dünya adlı şarkıyı seslendiren Bergen, kulüpte sahne almaya başladı. Daha sonra bir dönem Halis Serbest adlı katili ile evlenerek müziğe ara veren Bergen, kariyerini sürdürmek için gece kulübüne döndü. Bu süreçte Halis Serbest’in azmettirmesiyle yüzüne kezzap atılan sanatçı 1989 yılında yine Halis Serbest tarafından 6 kurşunla katledildi.

Bergen Filmi Korona Virüs Yüzünden İkinci Kez Duraksadı

Bergen filminin çekimlerinin başlayacağı dönemde Bergen karakterini canlandıracak olan Farah Zeynep Abdullah, korona virüse yakalanmıştı. Bir süre bu nedenle ertelenen set, kaldığı yerden devam etmek üzere yeniden başlamıştır.

Geçtiğimiz günlerde alınan habere göre ise yine filmin oyuncularından Erdal Beşikçioğlu’nun korona virüse yakalanması nedeniyle set yeniden durdu. 51 yaşındaki usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu, filmde katil koca Halis Serbest’i canlandırıyor.

Bergen Filmi Yapımcısı

Bergen filminin uygulayıcı yapımcısı, daha önce Müslüm filmin de yapımcılığını yapan Mine Şengöz’dür. Yapımcı Mine Şengöz filmin yapımı için yoğun bir tempoyla çalıştıkları sırada sanatçı Bergen’in yaşamında şiddet gördüğü ve cinayetiyle ilişkili olduğu bilinen Halis Serbest, kendisini tehdit etti. Bir televizyon kanalına çıkarak röportaj veren Halis Serbest, konuşmasında üstü kapalı olarak yapımcıyı tehdit etmişti. Tehdide maruz kalan yapımcı Mine Şengöz, Bergen’in katili Halis Serbest hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bergen Filmi Vizyon Tarihi Ne Zaman?

Bergen filmi için ilk duyuru yapıldığı zaman 2020 yılının başlangıcıydı. Bu süreçte 2021 yılında vizyona girmesi plânlanan film, uzun bir süre korona hastalığı yüzünden birkaç kez ertelendi. Bu kez büyük ölçüde tamamlanmış olan film için yayınlanan yeni fragmanla beraber, 4 Şubat tarihi zikredilmeye başlamıştı. Vizyon tarihi yaklaşırken sona varmak üzere olan filmin çekimleri, Erdal Beşikçioğlu’nun hastalığı nedeniyle durdurulan sete rağmen vizyon tarihiyle ilgili bir değişiklik söz konusu degildi. Ancak Bergen filminin güncel vizyon tarihi 4 Mart tarihi olarak belirlendi.

Bergen Filmi Oyuncuları

Bergen filmi
Bergen filmi ne zaman çıkacak sorusunun yanı sıra filmin oyuncuları da sinemaseverler için merak konusu oldu.

Bergen filmi, 2022 yılında plânlandığı sırada ilk olarak başrol için Serenay Sarıkaya ile anlaşılmıştı. Ancak sonrasında ünlü oyuncu, başka bir projesi olduğu gerekçesiyle projeden ayrıldı. Bu süreç sonrasında ekip, Bergen rolü için Farah Zeynep Abdullah ile anlaşmaya vardı. Farah Zeynep Abdullah’ın karşısında rol alan diğer iki önemli isim de Tilbe Saran ve Erdal Beşikçioğlu oldu. Filmin tam oyuncu kadrosu ise şöyle:

  • Farah Zeynep Abdullah,
  • Tilbe Saran,
  • Erdal Beşikçioğlu,
  • Şebnem Sönmez,
  • Nurcan Eren,
  • Nergis Öztürk,
  • Suzan Kardeş,
  • Ali Seçkiner Alıcı,
  • Arif Pişkin,
  • Ahmet Kayakesen.

Bergen Film Fragmanı

 

Bergen filminin hazırlığında sona yaklaşırken Erdal Beşikçioğlu’nun korona virüs hastalığı nedeniyle setin durdurulmasının ardından filmin beklenen fragmanı da geldi. Fragmanda başarılı oyuncu Farah Zeynep Abdullah, ilk kez Bergen olarak karşımıza çıktı. Ayrıca fragmandaki görüntüye bakılırsa sanatsal anamda oldukça başarılı bir yapımın yaklaşmakta olduğunu da belirtmek gerekir.

Türk sinemasının başarılı komedi serisinden Kolpaçino’nun yeni filmi komediseverlerce merakla bekleniyor. Peki Kolpaçino 4 ne zaman çıkacak?

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir