HaberlerSinema

Kolpaçino 4 Ne Zaman Çıkacak?

Kolpaçino 4 Ne Zaman Çıkacak?

Kolpaçino serisinin ilk filminde senaristliği üstlenen Şafak Sezer, ikinci ve üçüncü filmde yönetmen koltuğunda karşımıza çıkmıştı. Film, genel hatlarıyla suç dünyasına ışıkları çevirerek bu öğelerin üzerinden kendine has taz oluşturan bir komedi yapımı. Özgün senaryosu ile Türkiye’de büyük beğeni toplayan seri; ilk filmi Kolpaçino Bir Şehir Efsanesi ile 4 milyon TL, ikinci filmi ile 6,5 milyon TL, üçüncü filmiyle de 16,5 milyon TL hasılat yaptı.

Kolpaçino Serisi Filmleri

Seri üç filmden oluşmaktadır. Üç filmde de ana kadroyla beraber konuk oyuncular da ağırlanmaktadır. Filmlerin isimleri ve sıralamasını şu şekilde verebiliriz:

1. Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi

2. Kolpaçino: Bomba

3. Kolpaçino: 3. Devre

Kolpaçino Filmlerinin Konusu

Kolpaçino Filmlerinin Konusu
Kolpaçino film serisi, toplamda 3 filmden oluşuyor.

Genel olarak Kolpaçino filmleri, aynı kadronun başından geçenleri konu alırken karakterlerimizi her filmde farklı bir olay beklemektedir.

1) Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi Konusu

Tayfun, İstanbul’un ünlü bir suç lideri olan Ateş’in yanında çalışmaktadır. Ateş Tayfun’un ondan para çaldığını düşünerek mallarından eksilen 50 bin TL’yi geri ister. Tayfun ise yolu illegal yoldan kumarhane işletmekte bulur. Bunun için uygun bir yeri olan yakın arkadaşı Özgür’e gider. Özgür bu teklifi kabul eder ve ailesi tatile gittiğinde, onların evini kumarhaneye çevirir.

Kumarhane açıldıktan kısa süre sonra İstanbul’un ünlü çete üyeleri gelmeye başlar. Bu hatrı sayılı isimlerin arasında oynatılan oyun sırasında kavga çıkar. Ateş’in yeğeni Hüseyin yine bir mafya babası olan Sırrı’nın ağabeyi Ekrem’i öldürür. Sırrı’dan korkan ve ağabeyinin ölümünden onları da sorumlu tutacağını düşünen Sabri, Tayfun ve Özgür cesetlerden kurtulmaya çalışır. Film boyunca, 7 kişilik ekibin bir gecede bu olaylar ışında başından geçenleri izliyoruz.

2) Kolpaçino: Bomba Konusu

Serinin bu filminde, Arzu Yanardağ ve Orhan Aydın gibi oyunculara da yer verildi.

Bu filmde artık Özgür evlenmiştir ve gayrimenkul sektöründe çalışmaktadır. Fakat maalesef ki Özgür her zamanki huylarından vazgeçmemiştir. Eşi Cemile’yi, Şale adında bir kadınla aldatmaktadır. Şale’nin ise tek amacı Özgür’ün parasını almaktır. Bu yüzden Şale, Özgür ile olan samimi görüntülerini kaydedip şantaj yapar.

Bundan sonrasında da ekip tekrardan toplanarak Özgür’ü bu bataklıktan kurtarmaya çalışır. Yalnızca işler planladıkları gibi bitmeyecektir.

3) Kolpaçino: 3. Devre Konusu

Serinin bu filminde artık Özgür için işler değişmiştir. Eşi Cemile ile ayrılan Özgür, işini de bırakmıştır. Bu sırada babasını kaybeden karakterimiz ondan kalan evi yapım şirketlerine kiralayarak geçinmektedir.

Bir gün eski eşinin evinin önünde çıkan arbedede “Başkan” lakabı ile tanınan bir mafya babası ile telefonları karışır. Bakan’ın telefonuna gelen aramaları kendinin zannederek açan Özgür, parayı teslim etmek isteyen adamların ona borçlu olan yapım şirketi olduğunu zanneder. Parayı almak için söylenilen buluşma noktasına gider ve parayı alır. Fakat sonradan anlar ki ne para onundur ne de telefon…

Bunun sonucunda eski dostu Tayfun’dan yardım isteyen Özgür, Başkan’dan kaçmaya çalışır.

Peki, Kolpaçino 4 Ne Zaman Çıkacak?

Kolpaçino 4 Ne Zaman Çıkacak
Kolpaçino 4 ile ilgili Şafak Sezer, yakın zamanda çıkacağına yönelik açıklama yaptı.

Kolpaçino 4 filminin şu anda üstünde çalışıldığına dair onay, Şafak Sezer’den geldi. Bir gece eğlence mekândan ayrılırken görüntülenen komedyen, yakında senaryoyu yazmaya başlayacaklarını belirtti.

Şafak Sezer’in bu açıklamasından sonra ise filmin ünlü karakteri Galerici Şahin rolünü canlandıran Serkan Şengül’den Instagram paylaşımları geldi. Paylaşımda Serkan Şengül ve Şafak Sezer, Kolpaçino senaryosu masadayken poz veriyordu. Biz de buradan yola çıkarak senaryo üstünde çalışıldığının ve Kolpaçino’nun çıkmasına artık çok az kaldığını söyleyebiliriz.

Sinema dünyası hakkında en güncel haberlere, önerilere ve incelemeler ulaşmak isterseniz; Sinema sayfamıza mutlaka göz atın.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir