FinansEkonomi

Binance’e Para Nasıl Yatırılır?

Binance'e para nasıl yatırılır

“Binance’e para nasıl yatırılır?” sorusunun cevabı sık sık merak edilmektedir. Çünkü Binance dünyanın en önemli kripto borsası olarak kabul edilmektedir.  Bireysel kripto borsalarının işlem hacmine bakan herkes, açık ara en büyük işlem hacminin Binance’de bulunabileceğini hemen görecektir. Kripto borsası sadece 2017’den beri var olmasına rağmen, hızla pazar lideri haline gelen Binance’de 200’den fazla farklı kripto para birimi ticareti yapabilirsiniz. Bunlara Bitcoin, IOTA, Ethereum, Ripple (XRP), EOS, Cardano (ADA) ve daha birçok kripto para türü de dahildir. Hal böyle olunca internette para dönüşümü yapmak isteyen birçok kullanıcının da aklında aynı soru belirtmektedir: Binance’e para nasıl yatırılır?

Binance’in bu kadar başarılı olmasının temel nedeni teknik olarak çok iyi konumlandırılmış olması, Binance üzerinde çok sayıda coin bulunması ve platformun çok güvenilir olmasıdır. Binance platformu başlangıçta yatırımcıların BNB jetonları satın alabilecekleri bir ICO tarafından finanse edilmiştir. Binance başlangıçta sadece Asya’da faaliyet gösteriyorken, şimdi tüm dünyaya yayılmış durumdadır.

Binance’de işlem yapmak istiyorsanız; bunu diğer kripto para birimlerine, dolara veya Euro’ya karşı yapabilirsiniz.

Binance’te Hesap Oluşturma

binance hesap olusturma
Basit bir şekilde Binance hesabı oluşturabilirsiniz.

Binance’e para nasıl yatırılır sorusunun cevabını öğrenebilmek için öncelikle hesap oluşturmayı öğrenmeniz gerekmektedir. Binance’te hesap oluşturmak oldukça kolaydır. Ancak, kendinize yeni bir kullanıcı alarak bu adı doğrulamanız gerekir. Dolar, Euro ve diğer itibari para birimlerinde mevduat kabul eden tüm platformlarda durum böyledir. Kayıt ve doğrulamadan sonra hemen ticareti dönüşümlere başlayabilirsiniz. Hesap doğrulama işlemleri genellikle yalnızca birkaç dakika içinde tamamlanır. Binance’e kaydolmak çok kolaydır:

  • Giriş yapmak için tek yapmanız gereken e-posta adresinizi ve şifrenizi girmektir.
  • Ardından, e-posta adresinize bir onay maili gelecektir.
  • Bu e-postaya tıklayarak hesabınızı onaylayabilir ve kısa sürede aktifleştirebilirsiniz.
  • Sonrasında Binance Anasayfa’ya erişirsiniz.

Binance’de Para Yatırma ve Çekme İşlemleri

Hesap oluşturmayı öğrendiyseniz Binance’e para nasıl yatırılır sorusuna geçebiliriz. Binance’de para yatırmak oldukça kolaydır. Binance başlangıçta yalnızca diğer kripto para birimleri (Bitcoin ve Ethereum gibi) ile kripto para satın alabiliyorken, artık Euro ve dolar gibi itibari para birimlerini yatırmak ve böylece kripto para satın almak da orada mümkündür.

Binance’de Depozito

binance'de depozito
Binance, şimdilik yalnızca kredi kartı ile ödeme yapıyor.

Binance’de genellikle kredi kartı ve SEPA transferi yoluyla para yatırabilirsiniz. Ancak SEPA transferi ile yapılan yatırma işlemleri şu anda bakım modundadır ve ne yazık ki kullanılamaz. SEPA transferi tekrar aktif hale gelinceye kadar sadece kredi kartı ile para yatırabilirsiniz. Bunun ise %1,8 oranında bir komisyon ücreti bulunmaktadır. Ancak her zaman ücretlerin alınmadığı promosyonlar Binance’de mevcuttur.

Tabii ki, elbette sadece fiziki paralarınızı yatırmakla kalmaz, aynı zamanda çekebilirsiniz de. Ancak burada da SEPA transferleri şu anda mümkün değildir. Binance’in yeni bir alternatif buluncaya kadar sadece kredi kartınıza para çekebilirsiniz. Bunun da %1 oranında bir komisyon ücreti bulunmaktadır. Ayrıca Binance’in anlaşmalı olduğu bankalardan kredi kartınızın olması bu hususta önemli bir ayrıntıdır. Eğer anlaşmalı olmayan kredi kartınıza ödeme talep ederseniz, ödemeler yapılmayacaktır.

Ayrıca P2P banka havalesi veya satın alma imkânı da Binance’de bulunmaktadır. P2P bir pazar ilkesidir. Teorik olarak, herkes bu yöntemi kripto para birimleri almak veya satmak için kullanmaktadır. Bu yöntem ile kullanıcılar doğrudan birbirleriyle para transfer işlemleri gerçekleştirirler. P2P’nin dezavantajı, fiyatların genellikle Binance’deki normal transfer işlemlerinden daha yüksek olmasıdır. Bu nedenle P2P ticareti genellikle tavsiye edilmez.

Binance Ücretleri

binance ucretleri
Binance’den para çekmek ya da Binance’e para yatırmak da bazen ücretli olabilir.

Binance’deki ücretler, ne kadar BNB’ye sahip olduğunuza ve bir ay içinde ne kadar kredi ticareti yaptığınıza bağlıdır. Temel olarak Binance, yapıcı ve alıcı ücreti arasında bir ayrım yapmaktadır. İkisi arasındaki fark, alıcı ücretinin hemen gerçekleştirilen bir piyasa emri için geçerli olmasıdır. Yapıcı ücreti, emir defterine yazılan ve bu nedenle hemen gerçekleşmeyen limit emirlerine uygulanır. Binance’de normal yapıcı ve alıcı ücreti %0,1’dir. Yani 1.000 Euro değerinde kripto kredisi ticareti yaparsanız 1 Euroluk bir ücret ödemek zorundasınızdır. Binance’e para nasıl yatırılır sorusu söz konusu olduğunda bu ücretler de oldukça önemli olacaktır.

Bazı hisse portföylerinde olduğu gibi saklama ücretleri Binance’de mevcut değildir. Böylece bakiyenizi kolayca Binance’de bırakabilirsiniz ve bunun için başka bir ücret ödemeniz gerekmez.

Alım satım ücretlerine ek olarak Binance’de para yatırma ve çekme ücretleri de olabilir. Kripto para yatırma işlemleri her zaman ücretsizdir. %1,8 ücret, yalnızca kredi kartıyla Euro cinsinden ödemeler için geçerlidir. Euro cinsinden ödemeler şu anda yalnızca kredi kartıyla mümkündür ve %1 ücrete tabidir. Şu anda Binance’de burada bahsedilenlerin dışında başka bir ücret bulunmamaktadır.

Binance kullanmayı öğrendikten sonra kripto para birimlerini de öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bunun için Foy Coin Nedir? Foy Coin Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir