OyunHaberler

Black Myth: Wukong Ne Zaman Çıkacak?

Black Myth: Wukong ne zaman çıkacak? Bu oyunda bizleri neler bekliyor?

Black Myth, 16. yy’da yayımlanan “Batıya Yolculuk Mitolojisi” adlı kitaptan esinlenerek tasarlanmış bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyunda yer alan ana karakterin adı ise Sun Wukong’dur. Black Myth: Wukong, heyecan verici animasyon sahnelerinin yer aldığı fragmanı ile çok kısa sürede herkesin merakla beklediği bir oyun haline geldi. Bu oyunun piyasaya sürülmesini bekleyen oyunseverler ise, “Black Myth: Wukong ne zaman çıkacak?” sorusunun cevabını araştırmaktadırlar. İlgiyle beklenen oyunun çıkış zamanı ile ilgili, firma henüz kesin bir tarih vermedi. Ancak, 2023 yılın içinde yayınlanması beklenen oyunlar arasında olduğu düşünülüyor.

Black Myth: Wukong Hakkında

Black Myth- Wukong
Black Myth: Wukong yakında sevenleriyle buluşuyor.

Black Myth: Wukong, Çin merkezli, Tencent’ten ayrılan 10 kişi tarafından 2014 senesinde kurulan Game Science şirketi tarafından geliştiriliyor. Oyunun yapımına, Unreal Engine 4 grafik motoru ile 2017 senesinde başlandı. An itibariyle oyun Unreal Engine 5 ile geliştirilmeye devam etmektedir. Aynı zamanda bu oyun Çin’in ilk büyük prodüksiyonlu oyunu olma özelliğini de taşıyor. Üstelik yine benzer bir şekilde Çin’in ilk AAA kalite oyunu olma özelliğini de taşıyan Black Myth: Wukong; Xbox, PlayStation ve PC platformlarında çıkış yapacak. Oyunun grafikleri, daha şimdiden oyunseverleri heyecanlandırmaktadır

Oyunun içeriğinden söz etmemiz gerekirse de şunları ekleyebiliriz:

  • Maymun Kral’ın dövüş sanatlarının 72 farklı yeteneğini içeren oyunda, güçlerinizi isteğe bağlı olarak farklı türdeki yaratıklara dönüşerek de kullanabilirsiniz.
  • Black Myth: Wukong oyununda oldukça gerçekçi ilerleyen bosslar da görülmektedir. Özellikle God of War stili bakış açısını seven oyuncular için bu durum oldukça ilgi çekici olabilir.
  • Oyunun, DLSS ve RTX desteğine sahip olduğu da belirtilmiştir.
  • Çarpıcı bir hikayeye sahip olan oyun, aksiyon RPG deneyimi sunmaktadır.

Bahsi geçen oyun, aksiyon türündeki emsallerine göre epey farklı görünüyor. 13 dakika süren oynama videosunda yer alan Asya teması, yetenek kullanımı ve bossların yer alışı açısından Sekiro ile benzer bir yapıda olduğu kanısında bulunabiliriz.

Black Myth: Wukong Sistem Gereksinimleri

Black Myth- Wukong Sistem Gereksinimleri
Black Myth- Wukong sistem gereksinimlerini karşıladıysanız oyunu kesintisiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Black Myth: Wukong oyunu 4K çözünürlükte olacak. Oyunun yayınlanan oynanış fragmanındaki yeni özellikler, bölüm sonu canavarları, görsel efektler ve hikayeye dair detaylar da bu 4K özelliğinin ne kadar iyi değerlendirildiğini göstermektedir. Ancak hem bu çözünürlük özelliğini hem de diğer özellikleri verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız belirli sistem özelliklerini karşılamanız gerekir. Dolayısı ile “Black Myth: Wukong ne zaman çıkacak?” sorusu kadar oyunun sistem gereksinimleri de sorulmaktadır.

Black Myth: Wukong oynamak isteyenler için sağlamaları gereken sistem gereksinimleri  ise şunlardır:

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim sistemi: Windows 7 SP 1/8.1/ 10- 64 Bitİşletim Sistemi: Windows 10- 63 Bit
Bellek: 8 GBBellek: 16 GB
İşlemci: Intel Core i3- 560 3.3 Ghz/ AMD Phenom II X4 805İşlemci: Intel Core i7- 6700 4- Core 3.4 Ghz/ AMD Ryzen R5 1600
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 460 4 GB ya da NVIDIA GeForce GTX 1650Ekran Kartı: AMD Radeon RX 5600 6 GB ya da NVIDIA GeForce GTX 1070
Depolama:60 GBDepolama: 60 GB

 

Black Myth: Wukong PS4 için Gelecek mi?

Black Myth: Wukong oyununun Playstation 4 için çıkmayacağı tahmin ediliyor. Ancak aksiyon macera türündeki oyun Playstation 5’te oynanabilecek şekilde çıkacak. Eğer Playstation 5 cihazına sahip değilseniz ve yine de bu oyunu oynamak istiyorsanız bunun için sistem özelliklerini karşılayan bir bilgisayardan yararlanabilirsiniz.

Black Myth: Wukong Demo ile İlgili Detaylar

Black Myth- Wukong
Black Myth- Wukong oyunu şimdiden büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Black Myth: Wukong, yaklaşık 4 yıldır geliştirme aşaması süren bir oyundur. Oyunun yapım aşamasında an itibariyle 30 kişi çalışmaktadır. Üstelik oyunun fragmanı yayınlanıp viral hale geldikten sonra, şirkete yaklaşık 10.000 civarı CV gönderildiği söyleniyor.

Game Science, oyuncular için 15 saatten fazla süren bir oynanış planlıyor. Oyunda 100’den fazla düşman tipi bulunması planlanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bosslar da bu sayıya dahil. Fragmanda gördüğümüz 3 maymundan hangisinin Wukong olduğunu öğrenmek için ise oyunun çıkışını beklememiz gerekecek. Fragmanı izleyen oyuncular, en beğendikleri kısmın ejdarha saldırdığında Maymun Kral’ın sopasının en üstüne tırmandığı yer olduğunu söylüyorlar.

Demoda görülen bölgenin adı “Black Wind Mountain” ve buraya kadar olan kısmın yapımı 6 ay sürdü. Bu bölgenin oynanışı normal zorluk seviyesinde ve 30 ila 60 dakika bir sürede olması planlanıyor. Demo oyun, birden fazla şekilde oynanabilecek şekilde tasarlanmış. Örnek verecek olursak; düşmanların olduğu bölüme gelindiğinde onlarla savaşmak yerine ağustos böceğine dönüşerek yanlarından geçebilirsiniz.

Black Myth: Wukong, Çin efsanelerine dayanarak tasarlanıp, çıkarılması planlanan üç adet Black Myth oyunundan ilki olacak. Şirketin kurucu ortaklarından biri olan Feng Ji, bir Black Myth evreni yaratma düşüncesindedir. Ayrıca yapımcılar, oyunun hikayesinde sadece Maymun Kral’ın ön planda olmayacağını, yan karakterlerin de önemseneceği bir hikaye olacağını belirtti. Black Myth- Wukong ne zaman çıkacak sorusu hakkında sizlere sunabileceklerimiz şimdilik bu kadar.

Oyun dünyası ile ilgili içerikleri okumaktan keyif alanlara God of War PC Sistem Gereksinimleri yazımızı da öneririz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir