FinansEkonomi

Chess Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Chess Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Yoğun ilgi gören ve en güvenilir borsalar arasında bulunan kripto para alım satım platformu Binance, yeni duyurduğu bir arzıyla daha ses getirdi. Elbette ki bunu gündemin yeni yatırım aracı Chess Coin ile başardı. Peki Chess Coin nedir? Son günlerin en çok konuşulan alt coin birimi Chess Coin ile ilgili; geleceğe dair neler vaat ediyor, çalışma prensibi ne, yükselişe geçti mi gibi soruları değerlendireceğimiz bu yazımızda yatırım seçeneklerimizi gözden geçireceğiz.

Sıkı bir kripto takipçisiyseniz, Binance Chess Coin adını duyurur duyurmaz bu yeni alt coin birdenbire yükselişe geçmeye başladığından haberdarsınızdır. Nitekim Binance’in listelemeyi duyurduğu andan itibaren % 180 civarında yükseliş kaydeden Chess Coin, bir anda milyonların merakını cezp etti. Milyonlarca yatırımcının gündeminde yer eden Chess Coin ile ilgili bütün ayrıntılar yazımızda…

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

Chess Coin Nedir?

Chess Coin Nedir?
Chess Coin’in tam adı Tranchess’tir.

Chess Coin nedir, Chess Coin alınır mı gibi sorular bugünlerde dillerden düşmüyor. Bir anda % 200’e yakın artış gösteren Chess Coin’in bu kadar yükselmesinde son zamanlarda Binance’in yaptığı peş peşe atılımların büyük etkisi oldu. Ancak Chess Coin 5 aydır hali hazırda var olan bir alt coin ve sessiz sedasız gelişimini bugüne kadar sürdürdü. Şüphesiz Binance’in dikkatini de bu yüzden çekmiş olmalı ki, geçtiğimiz günlerde listeleme kararı aldı. Peki, Chess Coin’in çıkış noktası ne? Şimdi bu alt coini biraz daha tanıyalım.

Chess Coin’in tam adı Tranchess. Bu ismin kökeni anlaşılacağı üzere satranç oyunundan geliyor. Neden satranç oyunundan esinlenerek bir coin tasarladıklarına gelirsek, bu köklü oyunun stratejik yönlerine gönderme yapmayı hedeflemişler. Tranchess, farklı risk gruplarına aynı anda hitap etmek için özellikle tasarlanmış bir coin türü olarak 24 Haziran 2021 tarihinde satışa sunuldu.

Chess Coin’in Özellikleri

Chess Coin’in Özellikleri
Chess Coin’in özellikleri birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

Ches Coin birçok farklılıkla ön plana çıkmayı hedefliyor. Kurucu ortak olarak projeye katılan Danny Chong ve Team’in tasarımı olarak sunulan Tranchess Protokol, UBS, BNP Paribas ve Morgan Stanley gibi bankalar ve Microsoft, Google ve Facebook gibi firmaların yardımıyla geliştirildi.

Chess Coin’in kullanıcılarına vaat ettiği avantajları şöyle sıralayabiliriz:

  • Şeffaf ve güvenilir sözleşme seçeneği,
  • Aylık oracle fiyatı değil 30 dakikalık oracle fiyatı sunumu,
  • TWAP yani Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat özelliğiyle oracle saldırılarına karşı tam güvenlik,
  • Düşük maliyetle kaldıraçlı pozisyonla sunulan alış imkanı (zorunlu tasfiye yok),
  • Kayıpları en aza indirgeyen ve kalıcı kayıpları engelleyen bir sistem.

Chess Coin Güvenilir mi?

Chess Coin Güvenilir mi?
Chess Coin ve ekibi oldukça güvenilirdir.

Kripto para piyasalarında artık klasikleşmiş bir soru olan güvenilirlik, doğal olarak bu kadar ani yükselişe geçen Chess Coin için de sıkça soruşturuluyor. Chess Coin hakkında en doğru değerlendirmeyi Binance üzerinden sağlamak daha mantıklı olacaktır. Son dönemlerin açık ara en güvenilir kripto para borsası haline gelen Binance, listelediğine göre doğrudan bir güven hissi verdiği kesin. Zaten bu yükselişin de Binance’e olan güvenin bir yansıması olduğunu apaçık görebiliyoruz. Ayrıca bu yeni alt coinin sunduğu vaatlere bakınca ayrıca bir güven duygusu geliyor denebilir. Özellikle de küçük yatırımcı, büyük yatırımcı ayırmayan Tranchess, herkese kendi bütçesi oranında yatırım imkanı sağlıyor ve kazanç vaat ediyor. Dolayısıyla güvenilirliği konusunda şimdiden ileride olduğunu söyleyebiliriz.

Chess Coin ekibini güvenilir yapan en önemli noktalardan biri de ekibin siber güvenlik uzmanlığı. Ekip, yatırım ve DeFi protokolleri üzerinde siber güvenlik ve akıllı sözleşme gibi çalışmalarıyla gelecek vaat ediyor.

Ches Coin’in Geleceği Var mı?

Ches Coin’in Geleceği Var mı?
Uzmanlara göre Chess Coin gelecek için umut vaat ediyor.

Kullanıcılar henüz biraz mesafeli duruyor gibi görünse de, Chess Coin ileride daha fazla ilgi görecek gibi duruyor. Coinin bu kadar ön plana çıkmasını sağlayan Binance atılımı, neredeyse iki katı kadar değer kazandırdı. Hali hazırda yatırımcıların çekingen olmasına rağmen böylesi büyük bir çıkış yakalayan bir alt coin için uzmanlar uzun vadede daha da karlı hale gelebileceği yorumlarını yapıyorlar. Chess Coin, Temmuz ayından şimdiye kadar dolar üzerinden kaydettiği tüm zamanlar rekoruyla konuşuluyor. Uzmanlara göre şu an 37.756,242 Tranchess arzı bulunurken toplam arz 300,000,000 Tranchess’i bulacaktır.

Chess Coin Nasıl Alınır?

Chess Coin Nasıl Alınır?
Binance ve benzeri borsalar üzerinden Chess Coin satın alabilirsiniz.

Tranchess, Binance üzerinden listelenmesiyle muhtemelen birçok farklı borsa üzerinden de listelenmeye başlayacaktır. Hali hazırda kullandığınız borsa varsa ve Chess Coin listelenmiş durumdaysa herhangi bir limit olmadan alım gerçekleştirebilirsiniz. Eğer yoksa Binance üzerinden kolay arayüzü aracılığıyla üyelik yaparak doğrudan bu coini alabilirsiniz. Dolar ya da Türk parası ile işlem yapabileceğiniz platform üzerinden idari para transferinizi sağladıktan sonra Chess Coin alımlarınızı istediğiniz seçenekle gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer farklı kripto para birimleri hakkında bilgi edinmeye devam etmek istiyorsanız Inter Milan Coin Nedir? başlıklı yazımıza da bir şans verebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir