YouTube

YouTube’da En Çok İzlenilen Türk Videoları

YouTube'da En Çok İzlenilen Türk Videoları

Türkiye’nin video içerikleri konusunda çok aktif bir ülke olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dolayısıyla YouTube’da en çok izlenilen Türk videoları listesi de oldukça kabarık. Özellikle hem mobilde hem bilgisayarda en çok kullanılan video içerik uygulamalarına baktığımızda YouTube’u hep en üst sıralarda görürüz. Global anlamda da bu yönde ilerlemesi yüzünden birçok video içeriğin YouTube için özel olarak hazırlandığını düşünürsek aslında hiç de şaşırtıcı bir bilgi değildir bu. Ülkemizde de birçok içerik üreticisi YouTube sayesinde bu uğraşa başladıkları için izleyicileri de haliyle uygulamayı bolca kullanıyorlar. Bu yüzden YouTube’da en çok izlenilen Türk videoları da bir merak konusu haline geliyor.

YouTube özelinde ülkemizde en çok izlenen Türk videoları genel olarak yine ülkemiz sanatçılarının yayınladığı şarkı kliplerinden oluşuyor. Ama bunların dışında eğlendirici ve bilgilendirici içeriklerin de milyonlarca izlenme aldığını söylememiz gerek. Uygulamayı kullanan kişilerin yaş grafiğine baktığımızda genç nüfusun daha aktif olduğunu görebiliyoruz. Ülkemizde genç nüfusun fazla olması da bu grafiği doğrular bir durumda zaten. Bu yüzden kliplerin yanında gençler için üretilmiş olan eğlendirici ve bilgilendirici içerikler de oldukça yüksek izlenme oranlarına sahipler.

Yazımızda sizler için, bahsettiğimiz bu içerikleri listeledik. İşte Youtube’da en çok izlenilen Türk videoları listesi:

Esman’ın Sihirli İçecekleri – 1,2 Milyar

https://www.youtube.com/watch?v=siP3Yym67xE&ab_channel=FamilyGamesTV

Family Games TV kanalının çocuklar için hazırladığı içerik YouTube’un en çok izlenilen Türk videosu olarak karşımıza çıkıyor. İzleyen çocuklar oldukça eğlenmiş olacak ki şaşırtıcı bir şekilde 1,2 milyarlık bir izlenme oranına sahip.

Color Song, Learn Colors Ball with Mommy, Öykü and Cute Characters – 832 Milyon

Oyuncakoynuyorum kanalının çocuklar için hazırladığı bu içerik İngilizce konusunda çocuklara izletilebilecek bir içerik. Hem eğlendirici hem de bilgilendirici olduğu için bu kadar fazla izlenmiş olması da oldukça doğal.

Enes Batur, Dolunay – 152 Milyon

Enes Batur’un ülkemizde en çok izlenen YouTube fenomenlerinden biri olduğunu çoğumuz biliyoruz. Enes Batur’un kendi hazırladığı Dolunay şarkısının klibi de bunu kanıtlar nitelikte Youtube’da en çok izlenilen Türk videoları listemizde üçüncü sırada yer alıyor.

Konuşan Kediler 3, En Komik Kedi Videoları – 94 Milyon

Pisi TV’nin Konuşan Kediler video serisi birçok YouTube kullanıcısı tarafından oldukça sevilerek izleniyor.

BEGE – Yeniden (Offıcıal Video) – 58 Milyon

Yaptığı şarkılarla sık sık gündeme gelen Berkcan Güven, artık Youtuber kimliğinden uzaklaşarak başarılı bir şarkıcı olmaya doğru ilerliyor. Yaptığı ilk şarkılardan biri olan Yeniden’in bu kadar çok izlenmesi ve dinlenmesi de bunu kanıtlar niletiktedir. Üstelik Berkcan’ın diğer şarkıları da benzer izlenme sayılarına sahip. O yüzden onların da YouTube’da en çok izlenilen Türk videoları arasında yer aldığını düşünebilirsiniz.

Yorumlarla Şarkı Yapmak (Ece Seçkin, Adeyyo) – 42 Milyon

Orkun Işıtmak’ın da Enes Batur gibi bilinen bir YouTube fenomeni olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de YouTube uygulamasının işlevini içerikleriyle oldukça genişleten bu tür insanlar da doğal olarak oldukça çok izleniyorlar.

Kılıçla Her Şeyin İçinden Geçtim! – 21 Milyon

Deli Mi Ne? kanalının hazırladığı içerik insanımızın savaşçı Türk kanına yumuşakça dokunmuş olsa gerek. 21 milyonluk izlenmeyle oldukça ilgi çekici bir video olduğunu söylesek yanlış olmaz.

GTA Gerçek Hayat İstanbul Oynadık – 19 Milyon

OHA Diyorum! kanalının hazırladığı ve 19 milyon izlenmiş bu içerik bizi çok eğlenerek oynadığımız GTA oyunu anılarımıza götürüyor. Gerçek hayatta GTA oynarmış gibi davranmanın nasıl olduğu da oldukça merak edilesi bir konu.

Bu Video Size İsminizi Unutturacak (Hipnoz Videosu) – 18 Milyon

Ruhi Çenet Medya kanalının hazırladığı bu içerik 18 milyonluk izlenmesi ile listemizin son videosu olarak yer alıyor. Ruhi Çenet zaten bu tür ilginç video başlıkları be konuları ile izleyicilerin dikkatini çekmeyi çok iyi başaran bir içerik üreticisi.

YouTube’da Çok İzlenen Türk Şarkıları

YouTube’da Çok İzlenen Türk Şarkıları
Yerli şarkıların bazıları da çok yüksek izlenme sayılarına sahiptir.

Saydığımız videoların biri hariç diğer hepsi şarkı olmayan videolardan oluşmakta. Ancak YouTube’un ülkemizdeki izlenme sayılarına baktığımızda genel olarak en çok izlenmelerin hep şarkılardan oluştuğunu yazımızın başında da söylemiştik. Bu yüzden ülkece şarkılarımızı YouTube üzerinden dinlemeyi sevdiğimizi söylesek hiç de yanlış bir tespit olmaz.

Bahsettiğimiz bu şarkılara çekilen klipler de birbirinden güzel olduğu için dinlemesi kadar izlemesi de oldukça keyifli. Bundan dolayı son zamanlarda çok izlenmiş olan şarkı kliplerinin bazılarını da size göstermek istiyoruz. Son zamanlarda YouTube’da çok izlenmiş o şarkılardan bazılarını da şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Zehra, Cennetten Çiçek – 250 Milyon
  2. Ece Mumay, Galaksi – 237 Milyon
  3. Gazapizm, Unutulacak Dünler – 229 Milyon
  4. Murda & Ezhel, Bi Sonraki Hayatimda Gel – 220 Milyon
  5. Reynmen, Leila – 199 Milyon
  6. Ziynet Sali, Kalbim Tatilde – 158 Milyon

Türkiye’de en çok izlenen videolar listesi bu şekilde. Eğer dünya genelinde nelerin izlendiğini de merak ediyorsanız Youtube’da En Çok İzlenen Videolar yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir