Sinema

Coraline 2 Ne Zaman Çıkacak?

Coraline 2 Ne Zaman Çıkacak?

Coraline, 2009 yılında gösterime giren ABD yapımı animasyon türünde bir filmdir. Coraline, aslında Neil Gaiman isimli yazarın kitabının filme uyarlanmış halidir.Türkiye’de film “Karolin ve Gizli Dünya” adıyla yayınlanmıştır. Filmin yönetmeni aynı zamanda senaristi de olan Henry Selick’tir. Oscar adaylığı bulunan film, gösterime girdiği andan itibaren büyük yankı uyandırmış ve sinemaseverler tarafından beğenilmiştir. “Coraline 2 ne zaman çıkacak?” sorusu filmi beğenenler tarafından merak edilmeye başlanmıştır.

Karlar Ülkesi 3 ne zaman çıkacak?” yazımız da ilginizi çekebilir.

Coraline Filminin Konusu

Coraline ailesiyle yeni bir şehre taşınan 9 yaşında küçük bir kızdır. Taşındığı bu yerde pek arkadaş edinemez ve bu durum canını çok sıkar. Ailesi tarafından da yeterince ilgi görmeyen Coraline gittikçe içine kapanır. Ailesine canının sıkıldığını söylediğinde evde bir şeylerle uğraş yanıtını alır. Bir gün taşındıkları evde dolaşırken gizemli bir kapı keşfeder. Bu kapı uzun bir koridora açılmaktadır. Tüm cesaretini toplayarak bu koridorun sonuna doğru ilerler.

Koridorun sonunda kendini yaşadığı gerçek dünyaya benzeyen başka bir dünyada bulur. Annesi ve babası yine aynı kişilerdir fakat bir farklılık vardır. Bu evrende herkesin gözünün yerinde birer düğme bulunmaktadır. Bu durumun haricinde bu evrende yaşayan aileler çocuklarına çok düşkündürler. Coraline bu durumdan çok hoşnut olur ve hayatını burada geçirmeye karar verir. Fakat bu raddeden sonra beklemediği olaylar yaşanmaya başlar.

Coraline Filminin Seslendirme Kadrosu

Coraline 2 Ne Zaman Çıkacak?
Coraline 2, ünlü pek çok ses sanatçısını bir araya getiriyor.

Coraline filminin seslendirme kadrosu birbirinden yetenekli ünlü oyunculardan oluşmaktadır. Kadroda;

  • Dakota Fanning,
  • Jennifer Saunders,
  • Teri Hatcher,
  • Ian McShane,
  • Keith David,
  • Dawn French,
  • George Selick,
  • John Hodgman,
  • Christopher Murie,
  • Robert Bailey Jr. isimleri yer almaktadır.

Seslendirme konusunda başarılı isimlerin yer alması animasyonu başka bir boyuta taşımıştır. Seslerin karakterlere uyumu özenle seçilmiş ve görüntü ses senkronizasyonu yakalanmış. 

Coraline Filminin Çekim Aşaması

Coraline her ne kadar animasyon kategorisinde olsa da aslında çizgilerden oluşmamaktadır. Stop-motion denilen özel bir teknikle çekilmiştir. Filmde her karakter için özel olarak elle yapılan kuklalar kullanılmıştır. Arka detaylar için teker teker sahne dekorları oluşturulmuş. Filmin en can alıcı sahnelerinden biri olan bahar çiçekleri sahnesi için mısır taneleri kullanılmış. Dekorlar özenle yapılmış ve yapımı 4 aydan uzun sürmüş. Büyük bir emeğin ürünü olan Coraline bu sebeple de ilgileri üzerine çekmiştir.

Coraline 2 Filmi Gelecek mi?

Coraline 2 Ne Zaman Çıkacak?
Coraline 2 filminin live motion olarak gelmesi bekleniyor.

“Coraline 2 ne zaman çıkacak?” sorusu izleyiciler tarafından en çok sorulan sorulardan biridir. İnternette dolaşan söylentilere göre ikinci film ilk filmin aksine live-motion olarak çekilecektir. Bu ve benzeri söylentilerin yayılması filmin yapımcısının kulağına kadar gitmiş. Bizzat yapımcı tarafından bu söylenti yalanlanmıştır. Henüz ikinci bir film çekmeyi düşünmediklerini söyleyen Henry Selick, izleyicilerin yoğun ilgisi için teşekkür ederek söylentileri yalanlamıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Coraline Filminin Yönetmeni Kimdir?

Coraline filminin yönetmeni ünlü yönetmen ve senarist Henry Selick’tir.

Coraline Filminin Kitabı Var mı?

Coraline aslında bir hikaye kitabıdır. Neil Gaiman tarafından yazılan kitap ilk kez 2002 yılında yayınlanmıştır.

Coraline 2 Ne Zaman Çıkacak?

Coraline 2’nin çekileceğine dair bir bilgi yoktur. Filmin yapımcısı şimdilik böyle bir yapım planının olmadığını belirtmiştir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir