GündemHaberler

Dilan Polat Davasıyla Fenomenler Paylaşımlarını Siliyor! Avukat Feyza Altun Kimleri Hedef Gösterdi?

Dilan ve Engin Polat

Gündeme bomba gibi düşen ve her gün ayrı bir skandalla dikkatleri üzerine toplayan Dilan ve Engin Polat davasının seyri giderek değişirken Avukat Feyza Altun, benzer paylaşımlarda bulunan fenomenlere dikkat çekti. Adeta kozmetik sektörünün kirli yüzünü ortaya çıkaran Altun, “Size de tanıdık gelmiyor mu?” açıklamasıyla farklı isimleri işaret etti. Bu isimlerin, Altun’un paylaşımlarından sonra gönderilerini silmesi ve Kuran-ı Kerim’le fotoğraf paylaşması, “iddialar doğru mu?” sorularını gündeme getirdi. İşte, şok olacağınız o isimler ve sildikleri paylaşımlar!

Canı Külçe Altın Çeken Nevragil – Nevrabilem

Avukat Feyza Altun, sosyal medya fenomeni olan @Nevrabilem’in son hikayesini paylaşarak “Bu kadın hep böyle altınlarla geziyor, bunlar sahte demesi kaç gün alacak?” şeklinde bir açıklamayla dikkat çekti. Canı çektiği için kocasının kendisine külçe altın aldığını paylaşan Nevrabilem adlı Instagram kullanıcısı, hikayelerinde ve paylaşımlarında taktığı altın kolyeler ve bileziklerle de adından sıklıkla söz ettiriyordu.

“Biz Bu Filmi Daha Önce Gördük” Tayyargil

Dilan ve Engin Polat davasının hemen ardından “Tayyargil” paylaşımlarına dikkat çeken Altun, Özlem Öz’ün Dilan Polat’a benzerliğini işaret etmiş ve “Size de tanıdık gelmiyor mu?” sözleriyle aileyi mercek altına almıştı. Araştırmaları neticesinde bu ailenin de incelenmesini isteyen Altun’un iddiaları, ailenin sosyal medya paylaşımlarını silmesine neden oldu.

Tayyar Öz ve Özlem Öz çiftinin sürekli olarak sağlık beyanında bulunması ve daha önce bu sebeple 340 bin TL ceza almış olması, olayların patlak vermesine sebep olan ilk açıklamalardan biriydi. Bebekler için macun ve krem satan çiftin 2021 yılında kurmuş olduğu kozmetik firmalarının, 2022 yılında toplam 245 bin TL vergi ödediğini, belgelerle birlikte sosyal medya hesabından duyuran Altun, çiftin bindiği arabanın fiyatını işaret etti. 2022 Model Range Rover’ın 13/14 milyon TL olduğunu ve çiftin neredeyse 1 milyon TL kâr edip sadece 245 bin TL vergi ödemesinin tutarsızlığını açıklayan paylaşım, binlerce beğeni ve yorum aldı.

Web sitelerindeki fake yorumlar, büyük kozmetik markalarını taklit eden krem ambalajları, içinden kurt çıkan macunları, böcekli tarhana satmaları da iddialar arasında. Çift, bu iddialar ardından şatafatlı paylaşımlarını silerek Kuran-ı Kerim’le hikâye paylaştı. Gönderilerinde dikkat çeken altınların sahte olduğunu iddia eden Özlem Öz, “Bu altınlar emitasyon.” Yazdı. Aynı zamanda çift kısa süre önce, Üzerinde Türk Bayrağı asılı olan bir araç önünde poz vermişti.

Umre Pozları Çok Konuşulmuştu: Şulemsi – Şuşugil

Şule Kayatürk ve eşi Yasin Kayatürk de bir güzellik merkezi önünde yapmış oldukları şatafatlı açılış ve ardından gelen Umre pozlarıyla gündemi sarsmaya başladı. Avukat Feyza Altun, Şule Kayatürk ve Elif Laçin’in aynı karede yer aldığı pozu sosyal medya hesabından paylaşırken bu çifte de dikkat çekmişti. Hesabındaki gönderilerin arşivlenmesini isteyen Altun’un paylaşımı ardından Şule Kayatürk, Instagram hesabını kapattı. Hiçbir gönderisine ulaşılmayan “Şuşugil” isminin bir anda hesabını silmesi, iddiaların doğru olup olmadığı yönünde sansasyon yarattı.

Sosyal Medya Danışmanlarının Mafya Bağlantıları Olduğu İddiası!

Dilan ve Engin Polat çiftiyle birlikte birçok fenomenin sosyal medya danışmanlığını yapan Mustafa Özalp de hedeflerin odağında olan isimlerden biri. Sosyal medyada bilinen adıyla Fındık Mıstık, Dilan ve Engin Polat davası sebebiyle tutuklanan isimler arasındaydı. Twitter’da, “chekirge” takma adıyla tanınan hesap, gündeme dair birçok haberi sosyal medyaya taşırken, Fındık Mıstık isminin mafya bağlantıları olabileceğine dikkat çekti.

Ayhan Bora Kaplan’la tanıştığı, Batı Adliyesinde savcılarla görüştüğü, mail order ve kripto trafiği hakkında bilgi sahibi olduğu, 15 Temmuz öncesi TSK görevinden aniden istifa ettiği, gündeme taşınan maddeler arasındaydı. Asıl dikkat çeken mevzu ise Dilan ve Engin Polat’ı suça sürükleyen isim olduğu iddia edilen Ahmet Gün ile Ayhan Bora Kaplan’ın, Fındık Mıstık’a ait olduğu bilinen bir mekânda bir araya geldikleri haberiydi. Tutuklandığı için bu iddialara yanıtsız kalan Mustafa Özalp’in ifadesi ve hakkında yapılan açıklamalara vereceği yanıtlar merak ediliyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir