SinemaHaberler

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 Ne Zaman Çıkacak?

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 ne zaman çıkacak

İlk üç filmi ile birçoğumuzun çocukluğunda yer bırakan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi devam filmi ile sevenlerini merakla bekletiyor. Bu noktada cevaplanması gereken soru ise “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 ne zaman çıkacak?” olacak. Bu soruyu cevaplamadan önce ilk üç filmin çıkış tarihlerini ve özetlerini hatırlayalım:

  • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin – 2010
  • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 – 2014
  • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya – 2019

Berk Adası’nda yaygın olan ejderhalar, söz konusu adanın yerlilerini yağmalamaktadırlar. Bu nedenle yetişkinlik çağına ulaşan her genç, yetişkin olarak sayılmak için bir ejderhayı öldürmek zorundadır. Köyün şefinin oğlu Hıçkıdık, bir gün ona denk gelen bir ejderhayı kendi icat ettiği silah ile öldürmeye çalışır. Ancak bu ejderha oldukça nadir bir türe aittir ve Hıçkıdık ejderhayı bir türlü öldüremez. Zaman içerisinde ise sadakat ve samimiyet dolu arkadaşlıkları başlar.

Hıçkıdık, Gronckle cinsi ejderhasına Geğirik adını verir. Arkadaşlıkları o kadar kuvvetli hale gelir ki artık Berk Adası’nın yerlileri ejderhalara karşı olan düşmanlıklarını bırakırlar. Elbette bu arkadaşlıklarının pekişmesinde ve yerlilerin uzun yıllardır süren düşmanlığı bir kenara bırakmasında Hıçkıdık ve Geğirik’in yaşadığı maceralar önemli rol oynamıştır.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 Vizyon Tarihi Belli mi?

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3, serinin son filmi olarak açıklandı.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 var mı?” sorusunun cevabına geri dönersek, ilk üç filmin kazandığı muazzam gişe sonucunda DreamWorks’ün yapımı altındaki en iyi film serilerinden biri haline gelmiştir. Buna bağlı olarak Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 için umut var gibi gözükse de ne yazık ki Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya adındaki 3. film serisinin son filmi olduğunu açıkça belli etti.

Ulaşmış olduğu başarı ile serinin uzatılması tartışma konusu olmasına rağmen üçlemenin yönetmeni Dean DeBlois, seri için üç filmin yeterli olacağı konusunda ısrar etti. Ancak serinin bu kadar sevilmesi bu üçleme dışında benzer animasyonlar için de umut ışığı haline geldi. DreamWorks, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi ile kazandığı başarıyı başka senaryolar ile geliştirebileceğini ve en az bu seri kadar tutacağı konusunda sinyaller göndermeye devam ediyor. Yine de sürükleyici konusu ile gerçek bir dostluğun hikâyesini işleyen Ejderhanı Nasıl Eğitirsin üçlemesi sıkılmadan, defalarca izlenecek bir seri olduğunu söyleyebiliriz.

İyi bir animasyon filmi izleyicisiyim diyorsanız, sizin için güzel bir listemiz var: En İyi Animasyon Filmleri

Sıkça Sorulan Sorular

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 Konusu Nedir?

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi, ilk filmde çocuk olarak başlayan Hıçkıdık ve çetesi, son filmde yetişkin hale gelmeleri ile aslında üçüncü filmin son olduğunu açıkça belli etmiştir. Büyüyen, aile kuran karakterlerin hikâyesi teknik olarak sona ermesi ile dördüncü bir filmin konusunun ne olabileceği tamamen serinin severlerinin hayal gücüne bağlıdır.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 Oyuncu Kadrosunda Kimler Vardır?

9 yıllık üç filmde aynı, değişmeyen oyuncu kadrosuna sahip olan serinin herhangi bir devam filmi olması ihtimalinde oyuncu değişikliğine gidilmeyeceği söylenebilir.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4 Ne Zaman Çıkacak?

Dördüncü film için herhangi bir ışık yanmasa da 4 ila 5 yıllık arayla vizyona giren üçlemenin dördüncü bir filmi yapılması karar verilirse 2025 yılı veya daha sonrası olarak tahmin edilebilir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir