HaberlerGündem

Elon Musk Üniversite mi Kuracak?

Elon Musk üniversite

Elon Musk üniversite mi kuracak sorusu pek çok kişinin gündemine yerleşti. Forbes dergisi milyarderler sıralamasına göre dünyanın en zengin ismi olan Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı girişimci Elon Musk üniversite kuracağının sinyallerini verdi. Twitter’ı oldukça aktif kullanan Tesla ve Space X’in kurucusu Elon Musk üniversite açmayı planladığını, atmış olduğu tweet üzerinden takipçileri ile paylaştı.

Yaptığı her çalışma ve attığı her tweet ile gündem olmayı başaran Elon Musk, bu kez de üniversite açacağını duyurarak çok kısa sürede yüzbinlerce etkileşim aldı. Yapmış olduğu paylaşımda Musk, “Yeni bir üniversite açmayı düşünüyorum Texas Institute of Technology & Science (Texas Teknoloji & Bilim Enstitüsü)” ifadelerine yer verdi.

elon musk tweet
Elon Musk attığı bu tweet ile gündemde yer aldı.

Ardından attığı tweetler ile sözlerine “Destansı ürünlere sahip olacak” ve “küresel çapta hayranlık uyandıracak” diye devam etti.

“Planım İnsanlığı Marsa Götürmek”

“Planım İnsanlığı Marsa Götürmek”
Musk’ın gelecek için planı insanları marsa götürmek…

Bloomberg’e göre 300 milyar doların üzerinde serveti olduğu belirtilen ve listeye göre dünyanın en zengin ismi olan Elon Musk daha önce yaptığı açıklamalar ile de gündem olmuştu. Yakın zamanlarda ABD’de milyarderlerin daha fazla vergi ödemesi ile ilgili olan vergi tasarısına karşı tepkisini göstermişti.

Christian Davenport’un Twitter üzerinden Amazon kurucusu Jeff Bezos ile Elon Musk’ın gelecek 5 senelik dönemde 44 milyar ve 50 milyar dolar kadar olacak vergilerinin faturalarının Mars için kullanılabileceği ile ilgili paylaşımına Elon Musk cevap vermişti. Elon Musk cevabında “Planım; paramı, insanlığı Mars’a götürüp bilincin ışığını koruma amacı ile kullanmak” ifadelerine yer vermişti.

Üniversite Açma Planı

Üniversite Açma Planı
Elon Musk “Texas Institute of Technology & Science” adında bir üniversite açmayı planlıyor.

İnsanlığı Mars’a götürme planının ardından insan beyni ile bilgisayar beynini birleştirme planını açıklamıştı başarılı girişimci. En son açıklamasından da yeni bir üniversite kuracağını açıklayan Elon Musk üniversite açma hazırlıklarına başladı sonucu çıkartılabilir.. Üniversitenin isminin bile belli olması Elon Musk’ın bu konu üzerinde yeterince düşündüğünü gösteriyor.

“Texas Institute of Technology & Science” (Texas Teknoloji & Bilim Enstitüsü) adında yeni bir üniversite açacak ve bu üniversite son derece yaratıcı ve destansı ürünler ortaya çıkaracak. Tüm dünyada hayranlık uyandıracak bir üniversite olacağını sözlerine ekleyen Elon Musk’ın kuracağı üniversiteyi şimdiden herkes oldukça merak etmekte.

Elon Musk’ın üniversite kurma planı ile ilgili paylaşımı oldukça fazla etkileşim aldı ve birçok ilginç yorum geldi. Üniversitenin kısaltmasının T.I.T.S olmasının bilinçli olduğunu düşünenler bir yana herkes üniversitenin nasıl olacağını ve bu üniversitede neler üretileceğini merak etmeye başladı.

Twitter kullanıcıların çok büyük bir kısmı Elon Musk’ın bu üniversiteyi kurmasının gerekli olduğunu düşünmekte. Hatta son zamanlarda yapmış olduğu önemli ve ilginç çalışmalarının böyle üniversiteler ile desteklenmesi gerektiğini düşünenler bulunuyor.

Milyarderler arasında ilk sırada olan ve 300 milyar doların üzerinde serveti bulunan Elon Musk üniversite kurmak için yeterli paraya sahip olmasından dolayı pek çok kişi bu planın gerçekleşmesini bekliyor.

Biliyorsunuz ki üniversite açma işine girişen tek zengin iş adamı Elon Musk değildir. Acun Ilıcalı da geçtiğimiz dönemde böyle bir girişimde bulundu. Konu hakkındaki detaylı bilgilere Acun Ilıcalı Nasıl Zengin Oldu? adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir