Sinema

En İyi Komedi Filmleri

En iyi komedi filmleri

Güzel bir film bulmak, her zaman çok kolay olmaz. Keyif alacağınız doğru filmi bulmanız bazen zor olabilir ve bu süreçte biraz zaman bile kaybedebilirsiniz. Bu yüzden daha fazla zaman kaybetmeden güzel filmleri keşfedebilmeniz için araştırmalar yaptık. Sizin için bu zamana kadar en çok beğenilen komedi filmlerini topladık. Bu yazıdan sonra bilgisayar başında saatlerce film aramanıza gerek kalmayacak. İşte en iyi komedi filmleri…

Modern Times (Modern Zamanlar)

Modern Times (Modern Zamanlar)

1936 yılında çekilen bu film, komedi türünde bir sessiz filmdir. Modern Times, bir Charlie Chaplin filmidir ve 1929’da gözlenen global ekonomik kriz dönemi zamanlarını anlatmaktadır. Gerçekçi anlatımıyla sosyal ve ekonomik sorunlar üzerinde duran film; Şarlo isimli bir fabrika işçisinin çok çalışmaya dayanamadığı için üstleri tarafından akıl sağlığı yerinde değil açıklamasıyla hastaneye yatırılmasını anlatmaktadır. Film boyunca Şarlo’nun başına türlü aksilikler gelir ve bunlarla başa çıkma yöntemleri işlenir.

Eğer bir komedi filminden beklentiniz sizi hem güldürmesi hem de düşündürmesi ise bu filme mutlaka bir şans vermelisiniz.

IMDb: 8.5

3 Idiots (3 Ahmak)

3 Idiots (3 Ahmak)

2009 yapımı olan 3 Idiots, Hindistan’da kendi yılına kadarki en yüksek hasılatı yapmış bir filmdir. Bir Bollywood filmi olan 3 Idiots’un başrolünde, sadece ülkesinde değil tüm dünyada sevilen bir isim olan Aamir Khan yer alıyor. Yayınlandığı andan itibaren hem Hindistan’da hem de dünyanın birçok yerinde insanların ilgisini çekmiş ve beğenisini toplamıştır.

Film, eğitim sistemini oldukça başarılı bir şekilde eleştirmektedir. Eleştirisini de Hindistan’da mühendislik okuyan 3 yakın arkadaşı odağa alarak yapmaktadır. Bu arkadaşlar Rancho, Farhan ve Raju’dur. Dostluk kavramını çok güzel bir şekilde aktaran bu film, gülmekten gözlerinizi yaşartacak sahnelere de sahiptir.

IMDb: 8.4

The Truman Show

The Truman Show

1998 yapımı olan The Truman Show, Oscar ödüllerinde 3 dalda aday gösterilmiştir. Oscar almayı başaramamış olsa da birçok insanı etkilemeyi başarmış ve en sevdiği filmler arasında yer almıştır.

Filmin konusu oldukça ilginçtir. Yaşadığınız hayatın tamamen bir kurgudan ibaret olduğunu düşünün. Doğduğunuz andan itibaren insanların hayatınızı televizyondan izlediğini ve ailem dediğiniz insanların oyunculardan ibaret olduğunu hayal edin. Truman Show, tam olarak bu kurgu üzerinden ilerlemektedir. Sinema tarihinin en sıra dışı kurgusuna sahip olan bu filmin başrolünde Jim Carrey yer almaktadır. Jim Carrey’nin harika oyunculuğuyla birleşen bu senaryo, sizleri oldukça güldürecek ve sarsacaktır.

IMDb: 8.1

PK

PK

2014 yapımı olan bu film, yine bir Aamir Khan filmidir. Bilim kurgu ve komedi türündedir ve uzaylı rolündeki Aamir Khan’ın, Hindistan’da mahsur kalmasını anlatmaktadır.

Peekay’in uzay aracının kumandası bir hırsız tarafından çalınmıştır. Kumandasını bulmaya çalışırken bir yandan da Dünya’ya ayak uydurmaya çalışmaktadır. Peekay’in tanrıyı bulma çabasını anlatırken, yaşadığı aşk hikayesiyle de sizleri güldürecektir. Felsefi arayışlara da sahip olan bu filmi izlerken kendinizi Tanrı’nın varlığını sorgularken bulabilirsiniz.

Dünya’ya ayak uydurmaya çalışan Peekay’in başından çeşit çeşit olaylar geçecek ve bu olaylar sizleri kahkahalara boğacaktır.

IMDb: 8.1

Deadpool

Deadpool

Deadpool, bilim kurgu ve komedi türünde bir süper kahraman filmidir. Film, oldukça fazla küfür içermektedir. Ancak bu haliyle daha da komik bulunmaktadır.

Film, Wade Wilson adlı bir adamın hastaneye giderek kanser olduğunu ve iyileşmesinin imkânsız olduğunu öğrenmesiyle başlar. Wade, hastalığını öğrendikten sonra sevdiği kadını kendinden uzaklaştırarak, yalnız bir hayat yaşamaya başlar. Bir gün Weapon x isimli bir proje olduğunu ve bu proje ile iyileşebileceğini öğrenir. Hemen bu programa kaydolur ancak iyileşmek için çok ağır bir bedel ödemesi gerekecektir.

Film, kullanılan efekt ve müzikleriyle izleyicileri oldukça etkilemektedir.

IMDb: 8.0

Hangover (Felekten Bir Gece)

Felekten Bir Gece

2009, ABD yapımı olan bu film, oldukça farklı bir senaryoya sahiptir. Film, 4 arkadaşın bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a gelmesiyle başlar. Gece geçer ancak onlar hiçbir şey hatırlamamaktadır ve bulundukları otel odası darmadağındır. Damadın yanlarında olmadığını fark eden 3 arkadaş, parçaları birleştirerek parti gecesi neler olduğunu bulmaya çalışır. Çünkü Los Angeles’ta yetişmeleri gereken bir düğün vardır. Eğlenceli sahneleriyle izleyicileri kahkahalara boğan bu yapım, en iyi komedi filmleri arasında yer almaktadır.

IMDb: 7.7

Home Alone (Evde Tek Başına)

Home Alone (Evde Tek Başına)

1990 yapımı bu film, ailesiyle birlikte keyifli dakikalar geçirmek isteyen insanlar için çok güzel bir seçim olacaktır.

Ailesi Fransa’ya tatile giderken 11 yaşındaki Kevin’ı evde unutur. Sabah uyandığında ailesinin onu evde unuttuğunu fark eden Kevin hemen paniklemeye başlar. Biraz sakinleştikten sonra bu durumun keyifli olabileceğini fark eder ve bunu bir fırsat olarak görmeye başlar. Kevin, evde tek başına yalnızlığın tadını çıkarmaya başlar. Ancak kısa bir süre sonra yalnız olmadığını fark edecek ve hırsızlara karşı evini savunmak zorunda kalacaktır. Harry ve Marv, civardaki tüm evleri soymayı planlamaktadır. Ancak Kevin’ın evini soymanın ne kadar zor olduğu gerçeğiyle yüzleşecektirler. Çünkü Kevin oldukça parlak bir zekaya sahiptir.

Kevin, Harry ve Marv üçlüsünün eğlenceli çatışmalarını izlerken 7’den 70’e herkesin kahkahalarına engel olamayacağına emin olabilirsiniz.

IMDb: 7.6

Daha farklı film önerilerine göz atmak için Tüm Zamanların En İyi Komedi Filmleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir