Teknoloji

En İyi Torrent Siteleri

en iyi torrent sitelerin

Torrent, içerikleri daha ulaşılabilir hale getirmek için kullanılan bir internet protokolüdür. Torrent siteleri ise indirilmek istenen belgeyi indirmenizi sağlayan platformlardan oluşmaktadır. Bir dosyanın sunucudaki görüntüsünü indirmenizi sağlayan bu sistem, günümüzdeki sıklıkla kullanılan uygulamalardan biridir. Torrent sayesinde yüksek boyutlu dosyaları, cihazınızda çok yer kaplamadan izleyebilirsiniz. En iyi torrent siteleri üzerinden dilediğiniz dosyaya, görsele, videoya hatta film arşivlerine ulaşabilirsiniz. İşte size güzel birkaç site önerisi…

The Pirate Bay

The Pirate Bay
En büyük torrent sitelerinden biri The Pirate Bay olarak kabul edilir.

Dünya’nın en popüler torrent sitelerinden olan The Pirate Bay, 2003 yılında kurulmuştur. Yasal sıkıntılar sebebiyle site birçok kez kapatılmış, ancak popülerliğini korumayı başarmıştır. Öyle ki 2008 yılının en çok ziyaret edilen torrent sitesi seçilmiştir. En büyük torrent sitelerinden sayılan The Pirate Bay, İsveç merkezli ve 30’dan fazla dil seçeneği olan bir sitedir. Birkaç yıl önce kapatılmış olsa da 2018’den beri erişime açık durumdadır.

Site, tüm kategorilerden milyonlarca içerik bulundurmaktadır. Aynı zamanda torrentlerin güvenilir olup olmadığına dair etiketler barındırması özelliği ve reklam izinsiz girişlerin olmaması ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca ortalama indirme hızı 6.2MB/sn olması tercih edilme sebeplerinden biridir. Bu nedenle aylık 20-60 milyon kullanıcısının olması şaşırtıcı değil.

Torrentz2

Torrentz2
Uzun yıllardır kullanılan Torrentz, Torrentz2 adıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

2003 yılında kurulan bu Torrentz2, Finlandiya merkezli bir torrent sitesidir. 2012 yılında uygulama, oyun, müzik, film indirmek için en popüler 2. torrent sitesi seçilmiştir. Diğer Torrent sitelerine kıyasla en iyi müzik kitaplığına sahiptir. Yaklaşık olarak aylık 10-20 milyon kullanıcıyı sitesine çekmektedir.

Torrentz2’nin oldukça basit bir arayüzü vardır. Bir menü ve arama panelinden oluşmaktadır. Meta arama motorlarını kullanan bu site, kullanıcılarını içerik indirmeleri için diğer torrent sitelerine yönlendirmektedir. Torrentz2, uzun yıllardır hizmet sunan Torrentz sitesinin devamı niteliğindedir.

İndirme hızı ise 1-3 MB/sn arasında değişmektedir ki bu hız, düşük bir indirme hızına olarak nitelendirilebilir. Ayrıca reklam girişleri sebebiyle kullanıcılar tarafından olumsuz değerlendirmeler alır.

RARBG

RARBG
Güçlü bir kitaplığa sahip olan RARBG, rakiplerinden bu özelliği ile sıyrılır.

2008 yılında kurulan bu site, sık sık yenilenen bir kitaplığa sahiptir. Yüksek kaliteli torrentler sağlayan, güncelleyen aktif bir topluluğu da mevcuttur. Yaklaşık olarak aylık 40 milyon kullanıcı bulundurmaktadır. Ortalama indirme hızı 6.1 MB/sn’dir. RARBG ile birçok torrent sitesinde yer alan film, müzik, yazılım, oyun gibi içerikleri indirebilirsiniz. Ancak ek olarak RARBG’de film ve şovların fragmanlarına da erişebilirsiniz.

Site, görünüm olarak pek yenilikçi bulunmamaktadır. Ancak kaliteli ve hızlı leecher özelliği ile kaliteli torrent dosyaları sağlamaktadır.

1337X

1337X
Geniş kategori seçenekleri ile 1337X, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen torrent sitelerinden biridir.

2007 yılında oluşturulan bu site film, TV şovları, müzik ve oyunlar için oldukça başarılı bir sitedir. Site tasarımı acısından hoş bir görünüme sahiptir. Diğer torrent sitelerinden farklı olarak ödüllere aday gösterilen filmlere de ulaşmayı sağlar. Bunun yanında yaklaşık olarak aylık 54 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Ancak sitede reklam izinsiz girişi bulunmamaktadır.

Sitede yer alan Trending bölümünde, günün ve haftanın popüler torrentleri listelenmektedir. 1337x sitesi, birbirinden farklı torrent kategorileri de sunar.

EZTV

EZTV
Geniş dizi koleksiyonu ile dikkat çeken EZTV, başarılı torrent siteleri arasında gösterilebilir.

2015 yılında kurulan EZTV, oldukça geniş bir yüksek kaliteli dizi koleksiyonuna sahiptir. Sitenin tek bir kategorisi bulunmaktadır ve o da TV dizileridir. İçerik açısından çok zengin olmamasına rağmen yeni TV şovlarına ve geniş bir klasik koleksiyonuna sahiptir. Bu site, bölümleri günlük olarak güncellemektedir. Yaklaşık olarak aylık 20 milyon kullanıcıya sahiptir. Ayrıca iyi bir seeder/leecher oranının olduğu da bilinmektedir.

Kullanıcılar istedikleri takdirde kullanıcı hesapları oluşturarak torrentleri favoriler olarak kaydedebilmektedirler.

YTS

YTS
YTS, rahat kullanımı ve zengin arşivi ile çok sayıda kullanıcıya erişebilmektedir.

2011 yılında kurulan bu site, filmseverler arasında oldukça popülerdir. YTS sitesinin ana sayfasında bir tane arama sayfası bulunmaktadır ve ana sayfasında diğer sitelerin aksine popüler bağlantıları listelememektedir. Hem yeni hem de eski filmleri içerik formatında bulundurmaktadır.

Yaklaşık olarak aylık 75 milyon kullanıcısı olan site, küçük boyutlu ve yüksek kaliteli filmlerle torrentleri düzenli olarak takip etmekte ve güncellemektedir. Bu şekilde yüksek kaliteli filmleri, hızlı indirebilir ve hafıza sıkıntısı yaşamadan cihazlara yüklenebilir. Aynı şekilde klasik filmleri de yüksek kaliteli bir şekilde bu sitede bulmak mümkündür. Eğer depolama alanınız az ise sizin için harika bir tercih olacaktır

Eğer içeriğimizi beğendiyseniz Teknoloji kategorimize mutlaka göz atmalısınız.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir