Teknoloji

ENVEKS Toz Bastırma ve Toz Kontrol Teknolojileri

Toz Kontrol ve Bastırma Teknolojileri

Enveks, toz bastırma ve toz kontrol teknolojilerinde uzmanlaşmış bir firmadır. Sanayi madencilik ve bina yıkım operasyonlarında havaya salınan hem çevre hem de insan sağlığı üzerinde zararlı toz partiküllerinin azaltmasına yardımcı olan toz bastırma sistemlerinin üretim, Ar-Ge, tasarım, ve kurulumunu sağlamaktadır.

Enveks’in üretmiş olduğu atomize su sisi ile yapılan toz bastırma sistemleri, püskürtülen sis ile toz partiküllerinin atmosfere salınmadan önce yakalanmasına ve kaynağında bastırılmasına yardımcı olur. Firma ayrıca kaynağında önlemeyen tozun bir tesisten ortama yayılmasını bloke etmek için fan ile atomize su sisi (fog cannon) toz bastırma sistemleri çözümleri sunmaktadır.

Toz Bastırma Teknolojilerine Sıradışı Bakış Açısı

Enveks ayrıca, işletmelerin toz kaynaklarının belirlemesinde; toz kontrol sistem önerileri konusunda danışmanlık, proje, analiz ve raporlama hizmetleri de sunmaktadır.

Enveks, toz bastırma ve toz kontrol teknolojilerine ek olarak, EPA PM 10 hava kalitesi ölçümleri doğrultusunda TS 13883 Toz Bastırma Sistemleri Mekanik Özellikleri Standardı’na göre üretim yapan ve çevre yönetimi ile ilgili bir dizi başka hizmetleri de sunmaktadır.

Genel olarak Enveks, endüstriyel ve madencilik operasyonlarda havaya salınan toz partikül miktarının kontrol edilmesi ve azaltılmasına yönelik ürün ve sistem çözümleri sunan bir firmadır. Hizmetleri, kuruluşların çevre mevzuatlarına ve çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği açısından korunmasına yönelik olarak üretmiş olduğu sistem çözümleri ile farkındalık yaratan bir kuruluştur.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir