OyunHaberler

Game Pass Türkçe Oynanan Oyunlar

Game Pass Turkce Oynanan Oyunlar

Oyun oynamak ülkemizde günümüzün en yaygın hobilerinden birisi. Bundan dolayı birçok oyun sever birçok oyun platformunda oynayabileceği oyunlar arıyor. Yapılan bu arayış içerisinde doğal olarak çok fazla sayıda etken bulunur. Bunlardan bir tanesi de oyunların Türkçe olması ya da Türkçe dil desteği bulundurmasıdır. Aşağıda yer alan listede de Game Pass Türkçe oynanan oyunlar arasından seçtiklerimizi görebilirsiniz.

Listeye başlamadan önce uyaralım. Game Pass, zaman içinde değişebilen, yani kütüphanesindeki oyunların çıkarılabileceği ve yeni oyunların eklenebileceği bir listedir. Bundan dolayı bugün aşağıda listelediğimiz oyunlar ileri bir tarihte Game Pass listesinde yer almıyor olabilir. Xbox’ın resmi sitesine giderek Game Pass içerisinde yer alan oyunlara her zaman göz atabilirsiniz. Böylece oyun hala Game Pass kütüphanesinde duruyor mu bulabilirsiniz.

Forza Horizon 4 & 5

Forza Horizon 4 & 5
Forza Horizon 4 & 5

Playground Games’in geliştirdiği ve piyasanın en iyi yarış oyunlarından birisi olarak kabul edilen Forza Horizon hem 4 hem de 5. Oyunuyla Game Pass kütüphanesinde yer alıyor. Game Pass Türkçe oynanan oyunlar arasında hem menüsünde hem de oyun içi altyazılarında dil desteği sunmasıyla bulunuyor. Her iki oyun da canlı açık dünyası sayesinde oldukça eğlenceli bir oynanışa sahiptir.

Minecraft

Minecraft
Minecraft

Minecraft, Microsoft’un en önemli oyunlarından birisidir. Üstelik bu kadar eski olmasına rağmen hala birçok oyuncunun oynadığı oyunlardan da birisi. Çünkü sürekli olarak geliştirilmeye devam ediyor. Bundan dolayı eskiden oynayıp uzun bir süre bakmadıysanız özellikle öneririz. Türkçe dil desteği ile birlikte tekrardan yaratıcılığınızı konuşturmaya başlamamanız için hiçbir sebep yok.

“Ben bir Minecraft tutkunuyum!” diyorsanız, hoşunuza gidecek bir içeriğimiz daha var: Minecraft Yeşil Boya Yapımı ve Eşyaları Boyama

Fallout 4

Fallout 4
Fallout 4

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen birçok oyun severin hayranlıkla oynadığı Fallout serisinin bu oyunu belki de en beğenileni olabilir. Açık dünyası ile 2015’te oynayanları hayran bırakan oyunun aslında Türkçe dil desteği bulunmuyor. Yine de Game Pass Türkçe oynanan oyunlar listemize koyduk. Çünkü gönüllülerin yaptığı Türkçe modu sayesinde, oyun menüsünden bu modu kullanarak Türkçe oynama şansına erişebilirsiniz.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Hellblade: Senua’s Sacrifice
Hellblade: Senua’s Sacrifice

Game Pass Türkçe oynanan oyunlar listemizin sıradaki oyunu oldukça ilginç bir arka plana sahip. Çünkü nörologlar ve ruh hastalıklarına sahip kişilerin yardımı ile yapılmış bir oyun olma özelliği taşıyor. Viking zamanında kocasının ruhu için savaşan bir Kelt savaşçısı olan Senua’nın zihninde dolaşmak Türkçe dil desteği sayesinde artık çok daha kolay. Eğer bu tür oyunlara karşı bir ilginiz varsa mutlaka öneririz.

Frostpunk: Console Edition

Frostpunk: Console Edition
Frostpunk: Console Edition

Kışın hükmettiği dünyada halkına karşı nasıl bir lider olurdun? Game Pass Türkçe oynanan oyunlar listemizin bu oyunu tam olarak bu soruna cevap vermeni sağlıyor. Frostpunk, sadece hayatta kalma mekanikleri değil, sunduğu zengin hikayesiyle de uzun süreler başında duracağınız bir oyundur. Türkçe dil desteğine sahip olması da oynamak için Frostpunk’ı daha da leziz bir oyun haline getiriyor.

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps
Ori and the Will of the Wisps

Platform türünün en iyi oyunlarından birisi olarak görülen Ori and the Blind Forest’ın yeni oyunu Will of the Wisps yine tatmin edici bir seviyede. Ori’nin hayatını keşfetmeye devam ederken bir yandan da estetik hareketlerle düşmanlarınızı alt etmek çok güzel geliyor. Ancak uyarmakta fayda var. İlk oyun gibi bu oyun da duygusal olarak sizi her zaman neşeyle karşılamayacaktır.

Sea of Thieves

Sea of Thieves
Sea of Thieves

Her zaman tek başına oynamak olmaz değil mi? Game Pass Türkçe oynanan oyunlar listemizin sıradaki oyunu Sea of Thieves arkadaşlarınızla birlikte korsancılık yapabileceğiniz harika bir oyun. Hem arayüzündeki hem de oyun içindeki Türkçe dil desteği sayesinde artık çok daha kolay bir şekilde denizlerin hakimi olma amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Yeni geliştirmelerle birlikte Sea of Thieves daha çok uzun bir zaman boyunca dillerden düşmeyecek gibi duruyor.

Stardew Valley

Stardew Valley
Stardew Valley

Yarışlar yaptınız, kışı atlattınız ve denizleri aştınız. Artık dinlenip toprakla uğraşmanın vakti gelmedi mi? Cevap evetse, Game Pass Türkçe oynanan oyunlar listemizin bu oyunu tam size göre. Büyükbabanızdan miras kalan eski bir çiftliği tekrar ayağa kaldırmak ve büyükbabanızın ruhunu rahatlatmak sizi de rahata erdirecek. Aradığın ufak maceraları da bulabileceğin Stardew Valley kütüphanede seni bekliyor.

The Long Dark

The Long Dark
The Long Dark

Çiftliğinden sıkıldığında ama doğayı da terk etmek istemediğinde her zaman The Long Dark’a başvurabilirsin. Game Pass Türkçe oynanan oyunlar listemizdeki The Long Dark sizi yeniden kışın soğuğuyla baş başa bırakıyor. Doğa Ana’nın size özel hazırladığı sürprizlerle birlikte hayatta kalıp kalamayacağınız tamamen yeteneklerinize bağlı. Bu esnada güzel bir hikayenin de içinde olacağınızı söylemek isteriz.

Dead Cells

Dead Cells
Dead Cells

Daha vahşi bir aksiyon arıyorsanız sizi 2018 senesinde The Game Awards’un “Yılın En İyi Aksiyon Oyunu” ile tanıştıralım. Platform-Roguelike olarak nitelendirebileceğimiz Dead Cells, başarısız bir simya deneyinin yapıldığı lanetli bir adada sizi zorlu düşmanlarla baş başa bırakıyor. Peki, bu zorlu ama adil dünyada ne kadar hayatta kalabileceksiniz?

Dead Cells, Game Pass Türkçe oynanan oyunlar listemizin son sırasında yer almaktadır. Ancak daha birçok güzel ve eğlenceli oyun Game Pass kütüphanesinde sizi bekliyor.  Eğer merak ettiğiniz oyunların Türkçe dil desteği olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Xbox Game Pass sitesinde bulabilirsiniz. Arattığınız oyunların “Ayrıntılar” kısmında bulunan “Diğer” seçeneğinden sahip olduğu dil seçenekleri görülebilir. Şimdiden iyi eğlenceler!

Sıkça Sorulan Sorular

Listedeki Bütün Oyunları Bilgisayarımda Oynayabilir miyim?

Game Pass’ten oyun açıklamalarına bakarak bütün oyunların hangi platformlarda oynamaya uygun olduğunu görebilirsiniz.

Oyunların Hepsini Daha Sonra da Oynama Şansım Olur mu?

Game Pass Türkçe oynanan oyunlar dahil bütün Game Pass oyunları Microsoft tarafından çıkarılabilir ya da yeni eklemeler yapılabilir.

Oyunlarda Türkçe Dil Desteğini Nasıl Aktive Edebilirim?

Oyunların Ayarlar menüsünden dil seçeneklerini görebilir ve istediğiniz dile geçiş yapabilirsiniz.

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir