Oyun

Ghostwire: Tokyo Sistem Gereksinimleri

Ghostwire: Tokyo Sistem Gereksinimleri

Son zamanlarda pek çok oyuncunun çıkmasını beklediği oyun olan Ghostwire: Tokyo sistem gereksinimleri açıklandı. 25 Mart tarihinde çıkacak oyunun geçtiğimiz günlerde genişletilmiş bir oynanış videosu da yayınlanmıştı. Oynanış videosundan sonra da en çok beklenen konu olan oyunun sistem gereksinimleri de açıklandı. Hedef çözünürlük, kare hızı ve ön ayar özellikleri hakkında herhangi bir gösterge yer almamasına rağmen donanım olarak çok büyük bir sistem gereksinimi talep etmiyor. İşte Ghostwire: Tokyo sistem gereksinimleri başta olmak üzere merak edilenler…

Ghostwire: Tokyo Hikayesi

Oyunun geliştirilme sürecinde survival horror türü üzerinde durulmasına rağmen oyunun türü aksiyon maceraya dönmüştü. Nakamura’nın şirketten ayrılmasından sonra yönetmen koltuğuna oturan Kenji Kimura’nın başrolü üstlendiği Ghostwire: Tokyo oyunu Japonya’nın başkenti Tokyo’da geçiyor.

Tokyo’nun en kalabalık şehirlerinden biri olan Shibuya’da etrafa yayılan sisler ile oyun yavaş yavaş başlıyor. Karakterimiz Akito bir trafik kazası geçiriyor ve ölüm ile baş başa kalıyor. Bu esnada ise kendisine bir vücut arayan KK, ölmek üzere olan Akito’nun bedenini taşıyıcı bir beden olarak görüyor ve kontrol altına alıyor. Daha sonra ise ölü zannettiğin Akito’nun yaşadığını fark eden KK’nin ardından Akito diğer insanlara doğru koşmaya başlıyor. Ancak, Akito’nun üzerinde yer alan siyah dumanlar diğer insanları korkutuyor. Olaylar da tam bu sırada başlıyor.

Shibuya bölgesinde yavaş yavaş yayılan sis bir anda tüm insanların yok olmasına ve geride sadece insanların kıyafetlerinin kalmasına neden oluyor. Daha sonra duyulmaya başlayan müzik ile diğer dünyalardan gelen yaratıklar ortaya çıkıyor.

Tokyo’da Kediler, Köpekler ve Ruhlar

Tokyoda Kediler Kopekler Ruhlar
Oyunun en iyi taraflarından birisi de şehirde karşılaşabileceğiniz kediler ve köpekler.

Ghostwire: Tokyo oyununda oyuncular belli başlı bir serbestliğe sahip. Bu sayede, oyuncular, oyundaki ana görevlere ek olarak yan görevler ve etkinlikleri de yapabiliyorlar. Bu yan görevlerin en iyi yanı ise oyunun tüm haritasında gezmenize gerek kalmaması. Oyunun en iyi taraflarından birisi de görevlerin birbirlerinden farklı olması. Bu sayede oyundaki görevler birbirlerini tekrarlayarak oyunculara sıkıcı bir oynanış yaratmıyor. Ancak, pek çok oyuncunun sevmediği “ayak izlerini takip et” tarzı görevler Ghostwire: Tokyo oyununda da bulunuyor.

Oyunun en iyi taraflarından birisi de şehirde yaşayan tek “canlı” Akito değil. Etrafta yer alan kedi ve köpekler Tokyo’nun kasvetli sisinden etkilenmemiş bir şekilde etrafta geziniyor. Şehirde yer alan insan nüfusu da oldukça az. Bu kısmın en gerçekçi yanı ise köpeklerin sahiplerini arıyor bir şekilde etrafta koşarken, kediler ise “dünya yansın kimin umurunda” havasında takılması. Oyunda yer alan kedi ve köpekleri sevebilme özelliği de oyunun güzel yanlarından. Ayrıca, köpeklere mama vererek para veya yetenek arttırma eşyalarını da bulmalarını sağlamak mümkün.

Kıyafet Seçimi

Oyunda yer alan geniş yelpazedeki kıyafetler de oyuncuların sevdiği özelliklerden birisi olmuş durumda. Ön sipariş veya Deluxe Edition ile elde edebileceğiniz kıyafetlerin yanı sıra oyunda yer alan yan görevler ile de kıyafetlere sahip olabiliyorsunuz. Kendinize göre tasarlayabileceğiniz karakterin kıyafetleri arasında t-shirt, pantolon, ayakkabı, şapka, gözlük ve eldivenler de yer alıyor. Ancak, bu kıyafetler arasında sadece bizim gördüğümüz olanlar arasında eldiven, saat ve t-shirt yer alıyor. Diğer kıyafetler ise bazı sahnelerde görülebiliyor. Ancak, oyunun fotoğraf modunda tüm kıyafet seçiminiz rahatça görülebiliyor.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi
 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 sürüm 1909 ya da daha fazlası
 • İşlemci: Intel Core i7 4770K @ 3.5 GHz veya AMD Ryzen 5 2600
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Grafikler: NVIDIA GTX 1060 veya AMD RX 5500 XT (VRAM 6 GB veya daha yükseği)
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar: SSD Depolama Öneriliyor

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi
 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 sürüm 1909 veya daha yükseği
 • İşlemci: Intel Core i7 6700 @ 3.4 GHz veya AMD Ryzen 5 2600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Grafikler: NVIDIA GTX 1080 veya AMD RX 5600 XT (VRAM 6 GB veya daha yükseği)
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar: SSD Depolama Öneriliyor

Daha fazla oyun içeriği için Oyun sayfamıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir