Teknoloji

GoPro Black 9 İnceleme

GoPro Black 9

GoPro Black 9, yeni ve ilgi çekici özellikleri ile göz dolduruyor. Özellikle de 5K video çekme özelliği sayesinde YouTube içerik üreticilerinin oldukça fazla ilgisini çekiyor. GoPro Black 9 inceleme kıstasları içinde özelliklerine kısaca bakacak olursak, şunları söyleyebiliriz:

  • 5K video çekme özelliği
  • Ön ekran sayesinde vlog çekme fırsatı
  • İyileştirilmiş ve uzun pil ömrü
  • Birçok yeni yazılım özelliği

GoPro kullanıcılarını oldukça tatmin eden bu yeni özellikleri sayesinde GoPro Black 9’un beğenildiğini ifade etmek mümkün. Özellikle de günümüzde YouTube’da içerik üreten kişilerin sayısını düşünürsek, 5K video çekme özelliği ve vlog çekmek için sunduğu fırsat ile GoPro’ya büyük bir ilgi olacağını söylemek zor olmayacaktır.

YouTube üzerinden para kazanma yollarını öğrenmek için hazırladığımız YouTube Para Kazanma Yolları Nelerdir? yazısına göz atabilirsiniz.

GoPro Black 9 Tasarımı

En güçlü aksiyon kamerası olarak gösterilen GoPro Black 9, şık tasarımı ile de dikkat çekiyor. Siyahın en güzel tonuna sahip olan kamera, önceki modelleri düşünüldüğünde tasarımı konusunda da çok fazla değişiklik bulunduruyor. Bir önceki model olan Hero 8 Black ile karşılaştırdığımızda, GoPro Black 9’un ön tarafında 1.4 inç renkli ekran, daha büyük bir gövde ve 2.27 inç boyutunda daha büyük bir arka dokunmatik ekrana sahip. Gövdesinin de daha büyük olmasının sebebinin büyük bir pile sahip olması olduğunu da belirtelim.

GoPro Black 9’un bütün bu tasarım özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda, yeni nesil bir kamera modeline dönüştüğünü söyleyebiliriz. Daha önceki modellerde kullanıcılara eski bir kamera hissi veren GoPro Black 9, tasarım konusunda gerçekleştirdiği yenilikleri ile bu hissi ortadan kaldırmış gibi görünüyor.

GoPro Black 9 Özellikleri

GoPro Black 9 Özellikleri
5K video çekme özelliği ile GoPro Black 9, kaliteli görüntü elde etmenizi sağlıyor.

GoPro Black 9, sahip olduğu birçok yeni özellik sayesinde farklı amaçlarda en iyi şekilde kullanılabiliyor. Özellikle de 5K video çekme özelliği yakınlaştırma yaparken bile en net görüntüleri elde edebilirsiniz. GoPro Black 9’da yer alan 23,6 MP sensörü ile birlikte sadece gerçekçi bir görüntü elde etmek ile kalmaz, aynı zamanda akıcı hareket de elde edebilirsiniz. Kameranın diğer özellikleri ise şöyle:

  • 20 MP Fotoğraf – GoPro Black 9, Superphoto teknolojisi ile birlikte 20 MP fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.
  • Genişletebilir Modlar – GoPro Black 9, kameranızı genişletmek istediğinizde size birçok mod ile uyumlu bir kullanım sunar. Max Lens Modu, Işık Modu ve Medya Modu gibi modların yer aldığı genişletebilir modlar sayesinde LED aydınlatma, harici mikrofon kaydı gibi özellikleri kullanabilirsiniz.
  • Dahili Montaj – Küçük bir ayrıntı gibi gözükse de önemli bir kullanım katan dahili montaj özelliği sayesinde GoPro Black 9 için ayrı bir çerçeve taşımanıza gerek yok. Sadece katlanan parmakları çekmeniz yeterli.
  • Ön ve Arka Dokunmatik Ekran – GoPro Black 9, bir önceki modele göre daha büyük bir arka dokunmatik ekran sunuyor. Ayrıca, ön ekran daha da canlı bir hale getirildi. Bu sayede bir çekim gerçekleştirmeden önce daha net bir şekilde çekiminizi ön ekrandan çerçeveleyebilirsiniz.
  • İyileştirilmiş Güçlü Pil – GoPro Black 8 ile karşılaştırıldığında, GoPro Black 9’un bataryası %30 daha uzundur.
  • Su Geçirmez – Hemen hemen tüm hava koşullarına dayanıklı bir şekilde üretilen GoPro Black 9, 10’ye kadar su geçirmez bir yapıya sahiptir.

Önceki modellere göre kıyasladığımızda, GoPro Black 9’un yeni bir çağın kapılarını açtığını söylemek yanlış olmaz. Gerek tasarım gerek özellikleri bakımından kullanıcılara büyük artılar sunan GoPro Black 9, önceden olduğu gibi aksiyon kameraları ve vlog alanında yine zirvede yer alacak gibi görünüyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir