GündemFinans

Güncel Hurda Fiyatları 2023

güncel hurda fiyatları

Hurdacılık, dünya genelinde düşünüldüğünden çok daha önemli bir sektördür. Geri dönüşüme katkısı olan bu meslek, gelecekte daha güzel bir dünyada yaşamak ve ülke ekonomisinin kalkınması için katkı sağlar. Siz de hurda alım-satım işlemleri yaparak ek gelir elde ederken bu sürece katkı sunabilirsiniz. Bu konuda önemli olan güncel hurda fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanızdır.

Hurda fiyatları, belirli nedenlere göre sürekli güncellenir. Genel olarak hurda fiyatlarının değişmesinin nedeni aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 • Bir hurdaya talep olması durumunda fiyat değişimi görülebilir.
 • Ülke içerisindeki yakıt fiyatları gibi yerel sebepler.
 • Hurdaların stok durumu, fiyatları etkileyen bir diğer faktördür.
 • Dünya genelinde değişen döviz kurları hurda fiyatını belirler.

Hurda alım-satım işlemleri sırasında dikkat edilen güncel fiyatlar, alacağınız parayı belirler. Bunun için güncel fiyatları takip eden kaliteli bir firmayla çalışmanız gerekir. İstanbul Hurdacı, bu noktada profesyonelliğiyle ön plana çıkıyor. Satım işlemlerinizde doğru bir fiyatlandırma için siz de İstanbul Hurdacı firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Bakır Fiyatları

Değerli metaller arasında hurdacılık sektöründe bakır bulunur. Elinizde bulunan birçok alette bakır vardır. Örneğin; buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalarda bakır bulunur. Bu nedenle beyaz eşyalar kullanılmaz hale geldiğinde hurdacıya satmanız mümkündür. Profesyonel bir firma, hurda bakır fiyatları belirlerken aşağıdaki faktörleri göz önüne alır:

 • Bakır hurdanın ne durumda olduğu incelenir.
 • Hurdanın kilosu donanımlı kantarlarla tartılır.
 • Güncel bakır hurda fiyatları göz önüne alınır.

Her hurda da olduğu gibi bakır hurdaların da fiyatları sürekli güncelleniyor. Alım- satım işlemlerinde bu nedenle öncelikle güncel hurda fiyatlarını araştırmalısınız. Dilerseniz, İstanbul Hurdacı firmasını önceden arayın. Burada çalışan profesyonel ekip, size bakır fiyatlarıyla alakalı detaylı bilgi verecektir.

Demir Hurda Fiyatları

Demir Hurda Fiyatları
Demir hurda fiyatları, farklı değişkenler üzerinden hesaplanır.

Değerli metaller denildiğinde akla ilk gelen, demir hurdalardır. Birçok farklı sektörde kullanılır ve bu nedenle alım-satım işlemi çok fazla yapılır. Demir hurdaların geri dönüşümü çok büyük önem arz eder. Çünkü bu metal çöpe atıldığında doğada uzun süre kaybolmaz. Haliyle havaya, toprağa karışarak birçok olumsuz etki yaratır.

Demir hurdanın geri dönüşümü ise birçok yönden yarar sağlar. Çünkü bu hurdalar, geri dönüştürüldüğünde tekrar farklı sektörlerde kullanılabilir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Otomotiv
 • İnşaat
 • Gemi Yapımı
 • Havaalanı
 • Demir Yolları

Yukarıdakiler dışında demir hurdaların kullanıldığı birçok yer vardır. Bu nedenle alım-satım işlemlerinde en çok rağbet gören hurda çeşidi olduğu söylenebilir.

Hurda demir alım-satımı için biçilen fiyat, kilosuna, durumuna göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda güncel demir hurda fiyatları da göz önüne alınır. Profesyonel İstanbul Hurdacı ile demir hurdalarınızı, zarar etmeden satmanız mümkündür. Hurda alım ve satım işlemlerinde firma, titiz bir şekilde davranır. Adresinizdeki demir hurdalar için en doğru fiyatlandırmayı yapar.

Alüminyum Hurda Fiyatları

Metal hurdalar kategorisinde alüminyum hurdalar da bulunur. Bakır ve demir gibi birçok farklı ev eşyasında alüminyum vardır. Bu nedenle hurdacılar beyaz eşyaları alır. İstanbul Hurdacı, alınan hurdalar için aşağıdaki işlemleri yaparak geri dönüşüme götürür:

 • Öncelikle uzman ekip, adrese gelerek hurdayı alır.
 • Ardından firmasına götürür.
 • Burada hurdalar ayrıştırılır.
 • Alüminyum hurdalar belirli bir yerde toplanır.

Hurdalar, zamanı geldiğinde geri dönüşüm firmasına gönderilir. Buradaki alüminyum hurdalarla yeni bir ürün ortaya çıkar. Bunlar, tekrar farklı sektörlerde kullanılabilir.

Siz de elinizde bulunan alüminyum hurdaları güncel fiyatlarla satabilirsiniz. İstanbul Hurdacı bu konuda her zaman yanınızda olacak bir firmadır. Hurdalarınızı satmak için sadece firmayla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir