Finans

GXS Coin Nedir? Güncel GXS Coin Yorumları Neler?

GXS Coin nedir

İnternet kullanıcıları artık yavaş yavaş geleceğin çok konuşulacak olan teknolojisi kripto paralarla daha çok ilgilenmeye başlıyor. Kripto paraların gördüğü ilginin bu artışı yeni projelerin ortaya çıkmasına ve piyasanın gün geçtikçe daha çok dalgalanmasına da sebep oluyor. Yeni çıkan projeler karşısında da insanlar daha çok bilgi öğrenmek istiyorlar. Çünkü yatırım fırsatları bu projelerde insanlara daha çok kazandırabiliyor. Bu konuda GXS Coin de birden yaşadığı %500’den fazla yükseliş ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu yüzden internet de çok hızlı bir şekilde “GXS Coin nedir?” ya da “Güncel GXS Coin yorumları neler?” sorularıyla dolmaya başladı.

Bu yazımızda bu sorulara hiçbir yatırım tavsiyesi sunmadan cevap vermeye çalışacağız. Eğer bu gibi kripto para türleri ve yorumlarıyla ilgileniyorsanız sitemizin Ekonomi kısmından Finans başlığına göz atabilirsiniz.

GXChain (GXS) Projesi Nedir?

GXChain (GXS) Projesi Nedir?
GXChain projesi, GXS Coin tarafından başlatılmıştır.

Öncelikle GXS Coin’in ortaya çıktığı GXChain projesinden bahsederek başlayacağız. GXChain projesi, güvenli bir veri internet değeri elde etmek adına oluşturulmuş temel bir blok zincirini temsil etmektedir. Projenin sahibi ve şirketin CEO’su da 10 seneyi aşkın bahsettiğimiz veri alışverişi alanında Vincent takma adı ile yer alan Minqiang Huang’dır.

GXChain temelde, DPoS tabanlı Grafen mimarisinden gücünü alır. Asıl kullanım alanı ise uygulama geliştirme projeleridir ve bu konuda BaaS, GVM, Blockcity ve G-ID işlevleri kullanılmaktadır. Örnek olarak DApp-Blockcity uygulaması GXChain tabanlıdır. İki milyonu aşan doğrulanmış kullanıcısı ile diğer DApp’ler ve stratejik ortakları için veri alışverişi sağlamaktadır.

Akıllı token ve kriptografi tasarımına dayanan bu proje, önceden de tahmin edilebileceği gibi merkezi değildir. Veri ekonomisi konusunda da birden fazla veri modülü geliştirilmesi yoluyla farklı çözümler sunmaktadır. Bu modüller arasında veri depolama, veri değiş tokuşu, yükleme ve hesaplanması yer almaktadır. Şu anda şirket yetkilileri proje kapsamında iki milyondan fazla kullanıcıya ulaştıklarını bildiriyorlar.

Yapay zekâ, Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) ve 5G gibi kavramlar artık dijital dünyada büyük veri çağının başladığının habercileri olarak yer alıyor. Yani artık kitleler olarak, oldukça büyük veriler üretip bunları işleme yeteneğine sahibiz. GXChain projesi de bu noktada bu verilerle alakalı bilgilerimize, taleplere verdiğimiz cevaplara ve konu dahilindeki iş birliği planlarına daha iyileştirilebilir çözümler sunuyor.

GXS Coin Nereden Alınır?

GXS Coin Nereden Alınır?
GXS Coin’i Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

GSX Coinin çoğunluk hakkı %51 gibi büyük bir oranla GXChain Vakfı elinde bulunmaktadır. Bunlar dışında kalan yüzdeler farklı şekillerde dağılmaktadır. Bu dağılım ise şu şekildedir:

 • %24,51’lik kısmı normal alıcılara,
 • %10’luk kısmı erken yatırımcılara,
 • %9,49’luk kısmı topluluk geliştiricilerine,
 • %5’lik kısmı ise Blockcity madencilik havuzuna sağlanmıştır.

GXS için şu anda bulunan maksimum arz miktarı 100 milyon dolar ve dolaşımdaki arzı ise 75 milyon dolardır. Son zamanlardaki piyasa değeri 236 milyon dolar gibi bir değere denk geliyor. Bundan önce en yüksek seviyesini 9,99 dolar ile 2018 yılında gören GXS Coin, en düşük seviyesini ise 0.1912 dolar ile geçen sene mart ayında görmüştür.

GXS Coin şu an için Binance, Digifinex, Gate.io, Bithumb, Bittrex ve Huobi gibi büyük borsalardan alınabilir. Alım işlemleri de USDT ve BTC işlem çiftleri üzerinden yapılmaktadır.

Peki, GXS Coin Neden Yükseldi?

Peki, GXS Coin Neden Yükseldi?
GXS Coin hızlı bir şekilde yükselmektedir.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yükselişin sebebi şirketin marka ismini, ekonomik modelini ve ekosistem işbirliklerini değiştirmesinden dolayıdır. Ana ağı 2017 yılında yayınlana proje, DeFi trendine uygun olarak GXChain 2.0’a dönüşüyor ve aynı zamanda adı da REI Network oluyor. REI burada Rapid, Economical ve Innovative yani Türkçe olarak Hızlı, Ekonomik ve İnovatif kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.

Aralık ayında faaliyete geçen yeni proje, yine bir blok zincirini bu sefer yeni bir Etherum Sanal Makinesi ile uyumlu olarak ortaya koyuyor. Eski teknolojinin altında yatan geliştirme dilinin daha basit bir hale getirildiği iddia edilmektedir. Yeni REI Network ise şu özellikleri içerir:

 • Ücretsiz: Ücretsiz bilgi işlem kaynakları sunmaktadır.
 • Hafif: Kullanılacak platformlar arasında hızlı bir geçiş ve yükleme sağlaması için hafif ve açık kaynak kodlu projeler üzerinde tasarlanmıştır.
 • Verimli: İkinci blok olayına ve düşük güç tüketimine sahiptir.
 • Dinamik: Yerleşik yönetim modülü, dinamik olarak ayarlanan zincir üstü parametrelere sahiptir.
 • Uyumlu: Ethereum RPC ve EVM ile uyumlu olması Ethereum uygulamalarına sorunsuz geçilmesini sağlar.
 • Zincir İnşası: Takıp çıkarılabilir modüller sayesinde kendi EVM uyumuna sahip block zincirler yaratma anlamında kolay kurulum sağlar.
 • Çapraz Zincirleme: Hem homojen hem de heterojen zincirlerle kolay bir şekilde çapraz zincirleme sağlanması için yerleşik bir çapraz zincirleme köprüsüne sahiptir.
 • Yumuşak Çatallama: Sistem kontratları güncellenebilmektedir.

GXS Coin Yorumları ve Geleceği

GXS Coin Yorumları ve Geleceği
GXS Coin hakkında tartışmalı yorumlar bulunuyor.

Kullandığımız internet ekosistemi ve internet iş modellerimiz arasında verilerimizi yönetebilmek adına hızlı ve etkili bir yolumuz bulunmamaktadır. Bununla birlikte kişisel verilerimizin sıklıkla kontrol edilmesi ve bu konudaki kaynakların israfına yol açıyor. Bu yüzden veri sahiplerini koruyacak ve aynı anda kişisel iş hizmetlerinden dolayı kaynaklanan verimsizliği önleyecek bir çözüm yoluna ihtiyaç vardır.

Bir başka sorun da veri güvenliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçtiğimiz senelerde Facebook’un Cambridge Analytica ve Equifax’ın veri ihlalleri skandalları bu konudaki eksiklikleri ortaya koyuyor. Merkezi bir veri depolaması genel bir hedef olsa da veri ihlalleri birçok insan için oldukça gerçek bir sorun ve tehdit unsurudur. Bu tehditler yukarıdaki örneklerde olduğu gibi insanlara olduğu kadar şirketlere çok büyük zararlar veriyor.

Son olarak verilerin sahte ve gerçekliğinin tespitinin zor olması konusu var. Merkezi bir veri depolaması sahip olunan verilerin gerçekliğini doğrulamayı zorlaştırmaktadır. Bu konuyla alakalı araçlar ve bulunan çözümler de yetersiz kalıyor. GXChain projesi bütün bu sorunları merkezine alarak mevcut veri ekonomisinde bir altyapı yükseltmesinin gerekli olduğuna inanmaktadır. Bu doğrultuda kendilerine ait oluşturdukları kimlik doğrulama sistemi madencilik yapımını oldukça kolaylaştırabilir. Böylece kullanıcılar GXS Coin ve diğer para birimlerini toplayabilecekler.

Kripto para dünyasında yeniyseniz ve başka para birimlerini de öğrenmek istiyorsanız DBZ Coin Nedir? DBZ Coin Geleceği Var mı? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir