Oyun

Halo Infinite Sistem Gereksinimleri

Halo Infinite sistem gereksinimleri

İlk olarak 2001 yılında oyun dünyasına dahil olan ve geliştirilen her oyunuyla oldukça beğenilen bir seridir Halo serisi. Bu seri yakın zamanda altıncı oyunu olan Halo Infinite’yi kullanıcılara sunmuştur. Bununla beraber “Halo Infinite sistem gereksinimleri nedir? sorusu da gündeme geldi.

Halo Infinite’de tek ve çok oyunculu modlar mevcuttur. Bu seri sunulan her bölümünde kendini geliştirmiş ve yaptığı yeniliklerle daha çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.  Yapılan geliştirmeler oyunun PC için ne tür özelliklere sahip olması gerektirdiğini merak ettirmiştir. Daha oyun yayınlanmadan merak edilen “Halo Infinite sistem gereksinimleri nedir?” sorusunun cevabı başta olmak üzere daha birçok ayrıntıya yazıda ulaşılabilmektedir.

Serinin altıncı oyunu olan Halo Infinite’in 8 Aralık’ta piyasaya çıkması beklenmekteydi. Ancak sürpriz yapılmış ve oyun 16 Kasım’da tüm oyunculara sunulmuştur. İlk sezon 2022 Mayıs ayına kadar devam edecek ve oyuncuların dönüşleri değerlendirilecektir. Şirket tarafından bu değerlendirme sonucunda yeni sezon hakkında kararlar alınacağı belirtilmiştir.

Halo Oyunu Serisi

Halo Oyunu Serisi
Halo oyun serisi toplamda 6 oyuna sahiptir.

Halo, Xbox Game tarafından yayımlanan ve 343 Industries tarafından geliştirilip yönetilen bir çeşit birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun, bir Amerikan askeri bilim-kurgu serisidir. Genel olarak oyunda Master Chief John-117 adlı Amerikan askeri ve onun yapay zekadan oluşan yol arkadaşı Cortana’nın tecrübeleri anlatılmaktadır. Oyun bölümler olarak 6 oyundan oluşmaktadır. Fakat devam oyunlarıyla bu sayı daha fazladır. Bu devam oyunları ana oyunlardan daha kısa ve daha çok, kısa bir oyun zevki sunmayı amaçlamaktadır.

Serinin önceki oyunları şu şekildedir:

Halo: Combat Evolved (2001)

Serinin ilk oyunudur. Oyun 2500’lü yıllarda geçmektedir. Master Chief adındaki bir askeri yöneterek insanlığa düşman olan Covenant güçleriyle mücadele edilmektedir.

Halo 2 (2004)

3 yılda ilk oyunda bulunan özelliklere birçok özellik eklenerek ikinci oyun olan Halo 2 sunulmuştur. Oyuna gelen özelliklerden biri çift elle silah kullanımı olmuştur. Çevrim içi mekanikleri oldukça geliştirilmiş olan oyun, o dönemde Xbox’ta en çok satan oyun olmuştur.

Halo 3 (2007)

Bu oyunla birlikte Halo serisi bir üçleme olarak oyun dünyasındaki yerini almıştır. Birinci oyunda başlatılmış olan hikaye, üçüncü oyunla sonlandırılmıştır.

Halo Wars (2009)

Oyun, Ensemble Studios tarafından geliştirilmiştir. Serinin bu oyununda ilk oyundan 20 yıl sonrası anlatılmaktadır.

Halo 3: ODST (2009)

Halo 3 genişleme paketi olarak değerlendirilen bir oyundur. Kullanıcılara birkaç saatlik bir oynanış sunmaktadır.

Halo: Reach (2010)

Bu oyunda da insanlığa düşman olan Covenant askerleriyle savaşılmaktadır. Halo: Combat Evolved’den önce yaşananlar anlatılmaktadır.

Halo: Combat Evolved Anniversary (2011)

İlk oyunun geliştirilmiş hali olarak değerlendirilecek bir oyundur. Serinin bu oyununda birçok özellik geliştirilmiştir. Grafikler, co-op ve çok oyunculu özelliği bunlardan bazılarıdır.

Halo 4 (2012)

Bu bölümde de Master Chief ve yardımcısı Cortana’nın yaşadığı maceralar anlatılmaktadır. Oyun, 343 Industries tarafından geliştirilmiştir.

Halo: Spartan Assault (2013)

Bu oyunla Halo dünyasında yaşanan olaylara farklı bir bakış açısı kazandırılmıştır. Serinin ilk üstten görünüşlü shooter oyunudur.

Halo: Spartan Strike (2015)

Oyun kendi içinde iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Halo 2, ikinci bölümde Halo 4’teki olaylar üzerinden geliştirilmiş bir oyundur.

Halo 5: Guardians (2015)

Oyun yalnızca Xbox platformunda bulunmaktadır. Halo 5’te, Halo 4’te yaşananların sekiz ay sonrasında yaşananlar anlatılmaktadır.

Oyun için Sistem Gereksinimleri

Oyun için Sistem Gereksinimleri
Halo oyununu sıkıntısız bir şekilde oynamak istiyorsanız bazı sistem özelliklerini karşılamanız gerekir.

Her oyunda olduğu gibi Halo Infinite de diğer oyunlarından farklı sistem gereksinimleri içermektedir. Yapılan her oyunun özelliklerini geliştirmesi daha fazla alan ve gelişmiş işletim sistemini gerektirmektedir. Sistem gereksinimleri hakkında bilgi edinen bazı oyuncular bu gereksinimleri karşılayamamak gibi bir korkuya kapılmıştır. Çünkü diğer oyunlara göre daha yüksek şartlarda gereksinimler oluşmuş durumdadır. Halo Infinite için sistem gereksinimleri şunlardır:

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerekmektedir.
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 ya da Intel i5-4440
 • İşletim Sistemi: Windows 10 RS5 x64
 • Gereken Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran: AMD RX 570 or Nvidia GTX 1050 Ti
 • Depolama Alanı: 50 GB kullanılabilir alan gereklidir.
 • DirectX: Sürüm 12

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerekmektedir.
 • İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X ya da Intel i7-9700k
 • İşletim Sistemi: Windows 10 19H2 x64
 • Gereken Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran: Radeon RX 5700 XT or Nvidia RTX 2070
 • Depolama Alanı: 50 GB kullanılabilir alan gereklidir.
 • DirectX: Sürüm 12

Eğer Halo İnfinite oyununu uygun fiyata edinmek istiyorsanız Steam Sonbahar İndirimleri adlı yazımıza göz atarak indirim dönemi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir