FinansEkonomi

Jasmy Coin Nedir? Jasmy Coin Geleceği Var mı?

Jasmy Coin Nedir? Jasmy Coin Geleceği Var mı?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde Jasmy Coin’i duyurdu. Peki, bugün itibariyle para çekme işlemlerinin de başladığı Jasmy Coin nedir? Kripto paranın geleceğin para birimi olacağı söylentileri devam ederken Jasmy Coin’in geleceği var mı?

Finans ekonomi gündeminde Binance’in 22 Kasım 2021 tarihinde öğleden sonra 15:00’de JASMY/BTC, JASMY/BNB, JASMY/BUSD ve JASMY/USDT ticaret çiftleri için alım satıma açtığı Jasmy Coin var. Yeni bir altcoin olarak tanımlanan Jasmy Coin, aynı zamanda JASMY olarak da adlandırılıyor. Birçok kişinin yatırım yapmak için heyecanla beklediği para birimi Jasmy Coin olabilir.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

Jasmy Coin Nedir?

Jasmy, “Nesnelerin İnterneti” adıyla bilinen “IoT” cihazı kullanıcılarının burada oluşturduğu her veriyi farklı ticari işletmelere satabilecekleri bir veri pazarı projesi şeklinde açıklanır. Merkezi sunucular aracılığıyla cihaz ve veri ağlarını koordine etmez, bunun yerine IPFS’de veri depolama yoluyla süreci merkezden uzaklaştırmayı hedeflemektedir. Böylece verilerin kullanımı için bir altyapı oluşturulmaktadır.

Jasmy Coin Yatırımı Nasıl Yapılır?

Jasmy Coin Yatırımı Nasıl Yapılır?
Jasmy Coin’e yatırım yapmadan önce güncel değerleri hakkında bilgi edinmelisiniz.

JASMY temelinde, Jasmy Coin’in kendi veri platformunda hizmet veren bir para birimidir. Bu para birimine kripto para dünyasında, “yerel utility token” de denilmektedir. Jasmy, sayısı belirtilmemiş kişi ve işletme tarafından da kullanılarak, değer değişiminin veya diğer hizmetler için ödemenin kanıtı olarak tokenları aktarmak için de kullanılabilir. Jasmy Coin aktarım sırasında dijital cihazları kullanır ve ERC 20 standardını temel alır.

Kasım ayı itibariyle müşterilerin yatırım yapabileceği yeni bir coin alanı olduğu duyurulduktan sonra Jasmy Coin değerinde iniş çıkış yaşandı. JASMY tokeninin fiyatı duyurudan sonra 0,14 dolar seviyelerinden 0,22 dolara kadar yükseldi. Bir gün içerisinde %57,14’lük bir artış gördü. Kullanıcılar için para çekme işlemleri ise bugün 15.00 itibariyle başladı. Ticarete hazırlanan kripto para takipçileri için tokenin mevcut işlem fiyatı 0,2687 USD’dir.

Jasmy Coin Geleceği Var mı?

Jasmy Coin Geleceği Var mı?
Jasmy Coin’in gelecekte daha değerli olacağı düşünülüyor.

Günden güne gelişen teknolojiler ile birlikte alışverişler ve ödeme yöntemlerinde de dijital bir dünyanın eşiğinde bulunuyoruz. Ekonominin geleceği olarak görülen kripto para birimi zamanla dijital toplumların gerçeği olacağı düşünülüyor. Her türlü dijital varlığın dijital ödeme birimleriyle alını satıldığı bir sistemden bahsediliyor. Öyle ki, 2025 yılına kadar, IoT cihazlarının sayısının dünya çapında 41.6 milyara ulaşması bekleniyor. Dolayısıyla dijital para birimi olarak bildiğimiz coinler arasına her gün bir yenisi ekleniyor.

Yatırımcılar ve uzmanlar dijital dünyanın bu hakimiyetine pratik çözümler getirmeyi hedefliyor. Dijital alım satım işlemlerinde en güvenilir ve kazançlı dijital modelleri bularak kullanıcıların hizmetine sunuyorlar. Hayatımıza yeni giren Jasmy Coin de sanal bir ortamda para kazandıran dijital bir varlıktır. İlerleyen yıllarda IoT cihazlar tarafından yılda 79.4 zettabayt (yaklaşık 80 milyar kat daha fazla) veri üretileceği göz önünde bulundurulursa Jasmy Coin gibi tokenlere oldukça iş düşeceğe benziyor.

Örneğin bugünkü fiyatı ve işlem hacmiyle dikkat çeken Jasmy Coin ₺1,68 TRY ile satıştaydı. 24 saatlik işlem hacminin ise ₺650.075.515 TRY olduğu kaydedildi. Jasmy Coin yorumlarında gerek işlem hacmi gerekse kullanıcı değerlendirmelerine bakılarak kripto dünyasında heyecan veren bir yeni yatırım projesi olduğu görülmüştür.

Jasmy Coin Fiyat Tahminleri

Jasmy Coin Fiyat Tahminleri
Jasmy Coin fiyatları hakkında çeşitli tahminler yapılıyor.

Coin bugünkü anlık CoinMarketCap sıralamasında #230 olarak gözlemlenmiş ve piyasa değeri ₺7.970.713.001 TRY’dir. Dolaşımdaki arz 4.754.930.780 Jasmy Coin ve maksimum seviyede şeklinde olduğu belirtilmiştir. Tüm bu değerlere bakılarak son zamanların yüksek talepli coinlerinden olduğu söylenmektedir. Tokenin yakın zamanda fiyat iniş çıkışında bazı önemli değişimler yaşayacağı ve ciddi oranda fiyat artışı göstereceği tahmin ediliyor.

Jasmy Coin için yıllık fiyat tahminlerine bakacak olursak:

  • Jasmy coin 2021 yılında tahmini fiyatının 0,4254441420 USD
  • 2022 yılında tahmini fiyatının 0,4940038952 USD
  • 2023 yılında tahmini fiyatının 0,5585042066 USD
  • 2024 yılında tahmini fiyatının 0,7134009612 USD
  • 2025 yılında tahmini fiyatının 0,8387737497 USD olması bekleniyor.

Gelecek yıllarda Jasmy Coin’in arz, talep ve yatırım fırsatlarına bakacak olursak; 2021 yılında tokenin yüksek rakamlardan işleme alınacağının ön görüldüğünü söylemek mümkün. Bu anlamda ciddi oranlarda alım satım görme şansının da yüksek olduğunun altı çizildi. Uzmanlar yatırım yapacaklar için özellikle aralık ayına işaret ediyor. Gelecek ay itibariyle değer artışı yaşanacak ancak yıl sonuna kadar tekrar bir büyüme olmayacağı söyleniyor.

Diğer yandan eğer bu yıl içerisinde Jasmy Coin yatırımı yapmayı düşünüyorsanız gelecek yıl paranızı katlayabilirsiniz. Uzmanlara göre bu yıl tokene gösterilen talep beklentinin üzerine çıkacak. Bu nedenle gelecek yıl, yıl başı itibariyle yüksek rakamlar üzerinden satışa çıkacağı tahmin ediliyor. 2023 yılında Jasmy Coin ciddi rakamlara yükselecek ve aynı zamanda yıl boyunca birkaç kez fiyat dalgalanması da yaşayacağı belirtiliyor.

Jasmy Coin seçeneği kripto alanında güvenilir bir para birimi ve gelecek için doğru bir yatırım olarak kabul ediliyor.

Farklı kripto para birimleri hakkında da bilgi edinmek isterseniz Mana Coin Nedir? Güncel Mana Yorumları Nelerdir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir