Sinema

Hulk Film Serisi Nasıl İzlenmeli? 

Hulk Film Serisi Nasıl İzlenmeli?

Hulk, Marvel evrenindeki en popüler süper kahramanlardan biridir. Aynı zamanda birçok hayranının da büyük ilgisini toplamıştır. Bu kadar sevilmesinden dolayı film serisini sırasıyla izlemek isteyenlerin de sayısı günden güne artıyor. Ayrıca film serisini doğru sıra ile izlemek hem karakter gelişimini hem de hikâyeyi daha iyi takip etmenizi sağlar. “Hulk film serisi nasıl izlenmeli?” sorusunu soran kişiler, aşağıda yer alan listeyi inceleyebilir.

Marvel sinematik evreni hangi sırayla izlenmelidir?” yazımız da ilginizi çekebilir.

Hulk Film Serisi Hangi Sıra ile İzlenir?

Hulk filmleri aslında iki temel bölümden oluşmaktadır. Yalnızca Hulk’un yer aldığı filmler ve Avengers evreninde çoklu kahramanların bulunduğu Hulk filmleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Ancak Hulk filmleri liste halinde şu şekilde sıralanmaktadır:

  •       Hulk (2003)
  •       The Incredible Hulk (2008)
  •       The Avengers (2012)
  •       Avengers: Age of Ultron
  •       Avengers: Infinity War
  •       Avengers: End Game

Yukarıdaki filmler Hulk film serisi olarak bilinmektedir. Bu filmlerin detaylı incelemelerini içeriğin ilerleyen bölümlerinde okuyabilirsiniz.

Hulk (2003)

Hulk Film Serisi Nasıl İzlenmeli?
2003 yapımı filmde Hulk’u Eric Bana canlandırır.

Filmin yönetmenliğini Ang Lee yapmaktadır ve başrollerinde Eric Bana, Jennifer Connelly ve Sam Elliot gibi başarılı oyuncu isimler yer almaktadır. Film için Hulk film serisi arasında sinemada izleyebileceğiniz ilk film denilebilir. Film, Hulk 1 olarak bilinmektedir. Filmin konusuna ise aşağıda değineceğiz. 

David Banner isimli bir genetik araştırmacı bulunmaktadır ve David, insan DNA’sını geliştirmek üzerine bir proje yürütmektedir. General Thaddeus Ross ise bu deneylerin yapılmasını yasaklar. Bunun üzerine David deneyleri kendi üzerinde yapar.

Kısa bir süre sonra karısı Edith, Bruce Banner isimli bir erkek çocuk dünyaya getirir. David oğlunda da kendisinde bulunan DNA’ya sahip olduğunu öğrenir. Bruce’un tehlikeli olduğuna inanan David, oğlunu öldürmeye kalkar. Ancak Edith’in ölümüne neden olur. Ross bu olay sonrasında David’i tutuklar ve akıl hastanesine kapatır. Bruce da başka bir aileye evlatlık olarak verilir.

Yıllar geçtikten sonra Bruce, bir bilim insanı olur ve Ross’un kızı ile de ilişki içerisindedir. Günlerden bir gün David temizlikçi gibi giyinerek Bruce’un çalıştığı yere gelir ve hayatına dahil olmak ister. Sonrasında Bruce laboratuvar içerisinde bir patlamadan Betty’i kurtarır. Betty Bruce’un nasıl hayatta kaldığını anlayamazken, Bruce’un üzerindeki bu stres onun Hulk’a dönüşmesine neden olur.

Sonrasında David, Bruce’un güçlerini kendi düşmanlarını öldürmek amacıyla kullanmak ister. David Bruce’un kendisini reddettiğini görünce güçlü bir yaratığa dönüşür ve dövüşmeye başlarlar. Ancak savaşın galibi Bruce olur.

The Incredible Hulk (2008)

Hulk Film Serisi Nasıl İzlenmeli?
2008’de çıkan filmde Hulk’un insan formunu Edward Norton, Hulk formunu ise Lou Ferrigno canlandırır.

Hulk film serisi arasında en beğenilenlerinden biri olan The Incredible Hulk, Louis Leterrier tarafından yönetilmektedir. İzleyici tarafından Hulk 2 olarak bilinmektedir. Filmin başrollerinde Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth yer almaktadır. Filmde Bruce yüksek dozda gama radyasyonuna maruz kalarak Hulk’a dönüşür. Bruce dönüşüm gerçekleştirdiği zamanlarda hem laboratuvara hem de çevresindeki insanlara zarar vermeye başlar.

Yıllar sonra Bruce bu durumu atlatmak için bir tedavi yöntemi aramaktadır. Anonim olarak Mr. Blue kullanıcı isimli birisiyle ortak çalışma başlatırlar. Bir süre boyunca Hulk’a dönüşmeyen Bruce, günün birinde parmağını keser ve kanındaki damlalar bir şişenin içine akar. Olay sonucunda şişeden bir insan içeceği içer ve kendisine gama hastalığı bulaşır. 

Bu sayede Ross Bruce’un yerini bularak üzerine askeri ekip yollar ancak Hulk için askeri ekibi yenmek hiç de zor değildir. Ekip lideri Emil Blonsky, Hulk’un nasıl ortaya çıktığını öğrenmek ister ve kendisine de aynı serumdan verilmesini ister. Hulk’un karşısına artık kendisi gibi güçlü bir rakip çıkacaktır.

Serum sonrasında Abomination adında bir yaratığa dönüşür. Şehir içerisinde terör estiren Abomination’ı durduracak tek kişi Hulk’tur. Bundan dolayı Bruce serbest bırakılır ve Abomination’ı yener.

The Avengers

Hulk Film Serisi Nasıl İzlenmeli?
Avengers serisinde de Hulk karakteriyle karşılaşıyoruz.

Marvel evreninin neredeyse bütün kahramanlarını bir araya toplayan ve 4 filmden oluşan bir süper kahraman film serisidir. Seride Hulk, Mark Ruffalo tarafından canlandırılmaktadır. Bu filmde süper kahramanlar birleşerek Thor’un kardeşi Loki’yi durdurmaya çalışırlar.

Aralarında geçen bir mücadele sonrasında Loki’yi yakalamayı başarırlar. Ancak Loki’nin kafasında daha farklı fikirler bulunmaktadır. Hulk’u serbest bırakan Loki, ekibi onunla baş etmek üzere bırakır. Sonrasında kendisini toparlayan ekip New York’ta Loki’nin ordusunu tekrardan yener.

Avengers: Age of Ultron

Filmde Tony Stark Ultron adı verilen bir barış programını hayata geçirmeye çalışır ancak işler düşünüldüğü gibi gitmez. Jarvis’i ele geçiren Ultron, dünyayı tehlikeye sokar. Süper kahraman ekibi de Ultron’u durdurmak için tekrardan birleşirler. Ultron’un amacı vibranyumu ele geçirmek ve Maximoff adı verilen süper insanlarla çalışmaktır. Wanda karakteri ilk olarak bu filmde ortaya çıkmıştır. Zihin kontrolünü kullanarak ekibi dağıtır ve Hulk’u ortaya çıkarmak ister. Hulk’un şehirde yarattığı kaosu yalnızca Tony Stark durdurabilir. Ekibin tekrar toplanmasından sonra Ultron’a karşı verilen savaşa devam edilir.

Avengers: Infinity War

Hulk Film Serisi Nasıl İzlenmeli?
Hulk, Infinity War’un sevilen karakterlerinden biri.

Önceki filmlerden sonra ekip tekrar bir araya gelmektedir. Hulk dünyaya tekrardan gelir ve gelmesinin sebebi Thanos’un geri geldiğinin haberini vermektir. Doctor Strange’in yanına gider. Strange ile birlikte ekibin geri kalanını toplar. 

Thanos da bu sırada geri gelmiş ve tekrardan ekiple savaşmak için hazırdır. Hulk ise bu filmde ortaya çıkmak istemez. Çünkü Thanos ile önceki savaşlarında kaybettiğinden dolayı gururu incinir ve kendini çok iyi hissetmez. Thanos ile hem Dünya hem de uzayda dövüşen ekip yenilgi alır. Thanos da elde ettiği sonsuzluk taşları ile Dünya’nın neredeyse yarısını yok eder.

Avengers: End Game

Hulk son filmi Avengers: End Game filmidir. Ekip farklı yerlerde yaşamlarına devam ederken ekibin Thanos’u yenmesi için tekrardan toplanması gerekmektedir. Ant-Man’in boyut değiştirme amacı ile kullandığı makine zaman makinesine dönüştürülür. Zaman makinesi ile Hulk canavar olarak değil de Bruce ile barışık bir zeki birey olarak seyirciye aktarılır. Ekip zamanda seyahat ile farklı zamanlardaki sonsuzluk taşlarını toplarlar ve Thanos ile savaşa girerler.

Sıkça Sorulan Sorular

Hulk Film Serisi Kaç Tane?

Yalnızca Hulk’un oynadığı 2 adet film, diğer karakterlerin de olduğu 4 film bulunmaktadır.

İlk Hulk Filmi Hangisi?

2003 yılında Eric Bana’nın başrolde olduğu Hulk filmi ilk Hulk filmidir.

Hulk’un Düşmanı Kim?

Abomination, The Incredible Hulk filmindeki ana kötü karakterdir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir