GündemEkonomi

Hurda Fiyatları

hurda fiyatlari

Hurda fiyatları için her gün yeni fiyatlar belirlenir. Bu nedenle net bir fiyat vermek çok doğru değildir. Siz de sürekli hurda alım-satım işiyle ilgileniyorsanız veya kullanmadığınız bir teknolojik aleti satmak istiyorsanız, mutlaka hurda fiyatlarına bakmalısınız. Hurdanın satım işlemlerinde fiyatın neden değiştiğini merak ediyorsanız, aşağıdaki listeye bakabilirsiniz:

 • Arz-Talep Dengesi: Birçok sektörde olduğu gibi hurdacılıkta da bazen bir malzemenin talebi yükselince fiyat artışı olur.
 • Döviz Kuru: Dünya üzerinde sürekli değişen döviz kuru, hurda fiyatlarının değişiminde etkilidir.
 • Piyasadaki İhtiyaçlar: Hurda metal endüstrisinde piyasanın gereksinimleri yerel bazda değişiklik gösterebilir. Bu durum, hurda fiyatlarının değişiminde etkilidir.
 • Yerel Nedenler: Ülkedeki benzin fiyatları gibi çeşitli nedenler hurda fiyatlarını belirleyen faktörlerden biridir.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı hurda fiyatları sürekli güncellenir. Bu nedenle alım-satım işlemlerinde kesinlikle güvenilir bir firma tercih etmelisiniz. İstanbul Hurdacı, elinizde bulunan hurdalar için fiyat belirlerken güncel fiyatları göz önüne alır. Zarar etmeden elinizde bulunan hurdaları satmak için siz de İstanbul Hurdacı firmasını tercih edebilirsiniz.

Hurda Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Hurda fiyat hesaplama
Hurda fiyatları hesaplanırken farklı değişkenler göz önünde bulundurulur.

Elinizde metal, plastik, naylon gibi hurdaları satmak için öncelikle iyi bir firma seçmelisiniz. İstanbul Hurdacı, uzun zamandan beri hizmet veren bir firmadır. Sürekli güncel fiyatları takip ederek hurdaların fiyatlarını belirler. Size ödeme yapmadan önce aşağıdaki işlemleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirir:

 • Adresinizde bulunan hurdaların geri dönüşüm için durumuna bakar.
 • Hurdaların kaç kilogram olduğunu donanımlı kantarlar ile tartar.
 • Hurdanın hangi türde olduğunu tespit eder.

Yukarıdaki işlemler, adresinize geldikten sonra gerçekleşir. Ancak firmadan önceden bir fiyat bilgisi almanız mümkündür. İnternet sitesinde bulunan WhatsApp hattına hurdaların fotoğrafını çekip gönderdiğiniz zaman size ne kadar para alacağınızı söyler. Asıl fiyat, adresinize gelip gerekli çalışmalar yapıldığında belirlenir.

Hurdacılık, ülkemiz ve dünya açısından oldukça önemli bir sektördür. Çünkü hurdalar, çöpe atıldığı zaman büyük bir felakete neden olabilir. Uzun süre boyunca toprakta kaybolmayan bu malzemeler, çevremize zarar verir. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için kesinlikle hurdaların geri dönüşümü sağlanmalıdır.

Sektörün bir diğer önemli faydası, ülkemize gelir elde etmesidir. Geri dönüşümü yapılan hurdalarla yeni ürünler yapılır. Bunlar satıldığı zaman ülke ekonomisine katkı sağlar. Son olarak güncel hurda fiyatları ile sattığınız hurdalar, ek gelir kazanmanıza olanak tanır. İstanbul Hurdacı firmasını tercih ederek ülkemize, dünyaya ve kendinize olumlu bir katkıda bulunabilirsiniz.

Shares:

1 Yorum

 • Hurda Fiyatları
  30 Kasım 2022 at 00:03

  Hurda fiyatları konusunu kapsamlı ele aldığınız için çok teşekkür ederiz. Gelecekte İstanbul hurdacı ile birlikte çalışmayı dileriz.

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir