HaberlerGündem

Kate Middleton Öldü mü? İngiltere Gündeminin Detayları

Kate Middleton öldü mü

2024 yılının ilk günlerinde dünya gündemine oturan ve o günden beri de yerini koruyan bir soru var: Kate Middleton öldü mü? İngiltere kraliyet ailesinin Galler prensesi olan Kate uzun zamandır görülmediği için birçok kişi bu konuda teoriler üretti. Hasta olduğuna, öldürüldüğüne ya da aldatıldığına dair birçok varsayım ortaya atıldı. İngiltere’nin 18 Mart günü bayrakları yarıya indirmesiyse teorileri tamamen gündemin merkezine aldı. Siz de ayrıntıları merak ediyorsanız konunun detaylarına bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Kate Middleton Kimdir?

Tüm dünyanın aynı anda araştırmaya başladığı ünlü isim, Birleşik kraliyet ailesinin önemli bir üyesidir. 9 Ocak 1982 yılında doğan Kate, Galler prensi William ile 2002 yılında henüz üniversite öğrencisiyken tanışmıştır. Evlilik tarihleriyse 29 Nisan 2011’dir. Şu anda üç çocuğu olan prenses, eşi William taht sıralamasında ilk sırada olduğundan geleceğin konsort kraliçesi olarak görülmektedir.

Son zamanlarda “Kate Middleton öldü mü?” sorusuyla gündeme gelen prensesin hayatıyla ilgili temel detaylar şu şekildedir:

  • Hayatının büyük bir bölümünü hayır işlerine ayırdı. Birçok vakıf kurdu ve yardımseverlikte “Kate Etkisi” olarak geçen bir terimin türemesini sağladı.
  • Faaliyetlerinden dolayı Time dergisi tarafından Dünyanın En Etkili 100 Kişisi listesine alındı.
  • Kendisinin Prens William’ı sahneye çıktığı bir defilede etkilediği söylentiler arasındadır.
  • Ailesinin şirketlerinde fotoğrafçılık ve pazarlama alanında çalışmalar gerçekleştirdi.

Galler prensesinin hayatıyla ilgili hemen hemen her bilgiye tek tıkla ulaşılabiliyor olmasına rağmen 2024 yılının başından itibaren nerede olduğu konusu gizemini korumaktadır.

Kate Middleton Gizemi Nasıl Başladı?

Kraliyet ailesi 2024 yılının ocak ayında Kate’in bir sağlık sorunu olduğunu duyurdu. Yapılan açıklamaya göre ameliyat geçiren prenses paskalya tatilinin sonuna kadar halk arasında görülemeyecekti. Bununla beraber ne tarz bir operasyon geçirdiği, hastalığının ne olduğu konusu tamamen gizli tutuldu. Sebebiyse Kate’in bunun gizli kalmasını istiyor olması olarak gösterildi. Ayrıca hemen hemen aynı dönemde Kral Charles’ın da hasta olduğu açıklandı. Kansere yakalanan kralın tedavi sürecinde olduğu bilgisi de halkla paylaşıldı.

Prensesle ilgili açıklamalardan bir süre sonra, anneler gününden önceki hafta kraliyet ailesi bir cenaze törenine katıldı. Kate’in vaftiz babasının vefat etmesi ve kendisinin bu cenaze törenine dahi katılmaması halkta büyük şüphe uyandırdı. Böylelikle tüm dünya genelinde yankı uyandıran “Kate Middleton öldü mü?” sorusu ortaya çıkmış oldu.

Kate Middleton Anneler Günü Fotoğrafı

Kate Middleton öldü mü
Prensesin hesabından paylaşılan fotoğrafın geçmiş yıllardaki Vouge kapak pozuna benzerliği şüphe uyandırmaktadır.

Kraliyet ailesinin katıldığı cenaze töreninin ardından prensesle ilgili şüphelerin artması birçok şeye yol açtı. Bahsedilen olaydan kısa bir süre sonra anneler gününde “Kate iyi, çocuklarıyla ve mutlu.” mesajını vermesi amaçlanan bir fotoğraf paylaşıldı. Ek olarak paylaşımı bizzat prensesin yaptığı ve fotoğrafı da Prens William’ın çektiği iddia edildi. Elbette ki bu iddiaya inanmayan birçok kişi oldu.

Halk paylaşılan fotoğrafla ilgili çok sayıda teori üretti. Yapay zeka tarafından oluşturulduğu, eskiden çekilmiş olduğu ve Photoshop üzerinde düzenlendiği varsayımlardan bazılarıydı. Fotoğrafın gerçek olmadığının düşünülmesine yol açan detaylarsa şunlardı:

  • Prenses Charlotte’un sol eli ve kolu arasındaki birleşimin tuhaf gözükmesi
  • Kate’in kıyafetindeki fermuarın üst kısmında bozulma olması
  • Prenses Charlotte’un omzundaki saçların kesik durması
  • Prens Louis’in kazağının alt kısmında bozukluk olması
  • Kate’in saçlarının sağ üst kısmının ve elinin bulanık olması
  • Kate’in fotoğraftaki yüzünün daha önce yayınlanmış bir pozuyla bire bir aynı olması

Birçok kişinin dikkatini çeken bu detaylar paylaşımın sahte olduğunu algısını açığa çıkardı. Aynı zamanda “Kate Middleton öldü mü?” sorusunun gündemdeki yerini de sağlamlaştırdı. Bununla beraber prenses yaptığı bir paylaşımda “Her fotoğrafçı gibi ben de düzenleme denemeleri yapıyorum. Bu kafa karışıklığına yol açtıysa özür dilerim.” ifadesine yer verdi.

Her ne kadar Kate’in hesabından fotoğrafın gerçek olduğuna dair paylaşım yapılmış olsa da şüpheler ortadan kalkmadı. Üstelik görselde prensesin parmağında yüzük olmaması da Prens Williams’la olan ilişkisiyle ilgili başka teorilerin açığa çıkmasına vesile oldu. Aynı zamanda prensesin ölmesinden ziyade öldürüldüğünü düşünenlerin sayısı da bu olaydan sonra bir hayli arttı.

Kate Middleton Alışveriş Yaparken Görüldü mü?

Birleşik Krallık gazetesine göre; Kate Middleton, 16 Mart 2024 tarihinden evinden yaklaşık 2 km uzaklıktaki bir işletmede alışveriş yaparken görüldü. Yanında eşinin de bulunduğunu belirten gazete, kendisinin “mutlu, rahat ve sağlıklı” gözüktüğünü bildirdi. 

Yapılan habere rağmen birçok kişi hala “Kate Middleton öldü mü?” sorusunu dile getirmektedir. Bununla beraber haberin doğru olduğunu düşünenlerse prensesin paskalya tatilinde de görülebileceği varsayımında bulunmuşlardır. Oğlunun 23 Nisan tarihindeki doğum gününde nasıl davranacağı da merak edilenler arasındadır.

İngiltere Yas mı İlan Ediyor?

Kate Middleton öldü mü
İngiltere’de tüm bayraklar yarıya indirildi.

Prensesin alışveriş yaparken görülmüş olması bazı insanların aklındaki “Kate Middleton öldü mü?” sorusunu yok etse de ardından gelişen olaylar tekrar şüphe uyandırdı. 18 Mart 2024 günü İngiltere açıklama yapılacağını duyurdu ve bayrakları yarıya indirdi. Milli yas ilan edildiği anlamına gelen bu hareket prensesin sevenlerini oldukça endişelendirdi. Aynı zamanda kanser olduğu bilinen kralın sağlığıyla ilgili kaygılar da gündeme geldi.

BBC’nin sosyal medya profillerinde siyah profil resmi kullanmaya geçmesi de İngiltere halkında şüphe uyandıran bir başka unsurdur. Bununla beraber ne BBC ne de kraliyet ailesi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Olayla ilgili gelişmeleri anında öğrenmek için “Haberler” kategorimizi takipte kalabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir